Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 170/2018, Wtorek 19 czerwca 2018 r., Gerwazego i Protazego
Opublikowano
Wzory, kolory, etno – styl boho
Eklektyczna mieszanka stylu Dzieci Kwiatów lat 60. z mocnymi akcentami etnicznymi i ludową sielanką, niefrasobliwy, swobodny charakter wnętrz pełnych wzorzystych makatek, puf, miękkich poduch, afrykańskich baldachimów, marokańskich lampionów... stanowią o uroku stylu boho.
To bibeloty tworzą nastrój – poduchy rozrzucone niedbale na podłogach, miękkich sofach i drewnianych ławach. Kobiece, puszyste, kolorowe, wykonane z naturalnych tkanin zachęcają do słodkiego lenistwa, wypoczynku.
Na przekór konwenansom ku wolności, pogarda dla ekskluzywnej stylistyki, czerpanie z różnych kultur – egzotycznego Orientu, sielskiej ludowości, barwnych afrykańskich, indiańskich źródeł. Boho nie obraża się na żaden element dekoracyjny, jeśli jest bliski naturze, oryginalny, barwny. We wnętrzach inspirowanych tym stylem czuć oddech wolności, nie ma miejsca na szaro - bure obicia i zunifikowane meblościanki. 

ZAINSPIRUJ SIĘ:       
STYL GLAMOUR    |    STYL EKLEKTYCZNY   |   STYL SKANDYNAWSKI


Poszukuj, zestawiaj

To bibeloty tworzą nastrój – poduchy rozrzucone niedbale na podłogach, miękkich sofach i drewnianych ławach. Kobiece, puszyste, kolorowe, wykonane z naturalnych tkanin zachęcają do słodkiego lenistwa, wypoczynku. Łączone w różnym stylu, ale w tej samej palecie barw lub odwrotnie – w różnych kolorach, a podobnym klimacie. Boho stawia na nagromadzenie romantycznych pledów, kap, pokrowców, delikatnych serwet w przyciągające wzrok niebanalne wzory – na ścianie pachnąca Orientem pachworkowa makatka lub wzorzysta tapeta, na podłodze prosty chodnik, na sofie wydziergana na szydełku narzutka. Wnętrza Boho lubią nagromadzenie drobiazgów,
pamiątek z podróży, suszonych kwiatków z wyjazdów poza miasto, zdjęć w niebanalnych ramkach tworzących emanujący ciepłem obrazek dobrych wspomnień. Zestawiamy ze sobą sprzeczności, stare współgra z nowym, chropowate z miękkim, odrapane meble z lśniącymi przedmiotami, subtelne tkaniny z grubymi, lnianymi kocami. A wszystko w mocnych, głębokich barwach. Duże meble koniecznie z drewna, najlepiej wyszukane na giełdzie staroci unikatowe antyki, stare fotele z wysokim oparciem, kanapy, w których zapadasz się po szyję, stolik w stylu vintage – każdy swoisty, nigdy w komplecie, boho nie lubi gładkich, seryjnych mebli. Podłogi tylko z desek.
Boho świetnie się rozumie z chłodnym stylem skandynawskim – biała bądź szara powierzchnia, jasne meble stanowią wspaniałe tło dla szalonych dodatków.

Naturalna swoboda


Grafiki, nadruki są mile widziane we wnętrzach – malownicze kwiaty, geometryczne wzory stosujemy je, ile dusza zapragnie – na ścianach, tapicerce mebli, kocach, zasłonach. W dodatku wcale nie muszą do siebie pasować, by współtworzyć klimat wnętrza w stylu boho. Ma być wesoło i niezobowiązująco. Tło stanowi kolor ścian, można wybrać intensywną czerwień, amarant, turkus, granat, nawet czerń, ale jeśli nie urzeka nas taka feeria barw na dużych powierzchniach, możemy spuścić z tonu – boho świetnie się rozumie z chłodnym stylem skandynawskim – biała bądź szara powierzchnia, jasne meble stanowią wspaniałe tło dla szalonych dodatków. Kwiaty powinny być zawsze obecne – najlepiej w wazonach w graficzne lub egzotyczne wzory. Boho to nie estetyka poukładanych racjonalistów, a raczej ulegających nastrojom  sentymantalnych dusz, osób niebanalnych, które aranżują wnętrze kierowane podszeptem chwili.
2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
zizia90
zizia90 185.192.241.72 15.05.2018

Uwielbiam styl boho! również o nim pisałam na swoim blogu! serdecznie zapraszam wszystkich szukających inspiracji https://pufyecopuf.blogspot.com/

user
maitress4 78.10.237.205 11.06.2018

Super blog, masz bardzo lekkie pióro

nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium