Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 111/2018, Sobota 21 kwietnia 2018 r., Feliksa i Anzelma
Opublikowano
Ryzykowne połączenia – styl eklektyczny
Nietypowe wnętrze osiągniemy, łącząc kilka pozornie wykluczających się stylów wnętrz. Swoboda aranżacyjna, którą daje nam eklektyzm, sprawia, że styl ten coraz bardziej zyskuje na popularności. By efekt był harmonijny i spójny, warto pamiętać o kilku wskazówkach.

Stawiając na eklektyzm, inspiracje możemy czerpać ze stylów, które nam odpowiadają, ale nie musimy wiernie trzymać się ich zasad, śmiało stawiając na kontrastowe połączenia. Uniwersalne i sprawdzone rozwiązana to zestawianie starego z nowym, jasnego z ciemnym, miękkiego z twardym. Rustykalna kuchnia nabierze oryginalnego charakteru, gdy uzupełnimy ją elementami nowoczesnymi, np. z połyskliwej stali nierdzewnej. Surowe skandynawskie wnętrze zyska ciekawe oblicze urozmaicone o antyki czy meble na wysoki połysk, które wracają do łask. Romantyczna sypialnia uzupełniona nowoczesnymi dodatkami nie straci na przytulności, a zyska pazur. Meble nowoczesne świetnie się komponują  z prostymi w formie klasykami. Sprzęty orientalne czy etno ożywią Twoje wnętrze, stanowiąc ciekawy dodatek, a jeśli twoja aranżacja ma się składać głównie ze stylowych mebli, na ich tle wydobądź 1 czy 2 superdesignerskie.

Harmonijny nieporządek

Nie ma jednej zasady, która pozwoli nam łatwo stworzyć aranżację w stylu eklektycznym, ważne są nasze wyczucie, intuicja i po prostu gust. Bezcenne będą podpowiedzi projektanta wnętrz, jeśli jednak nie możemy sobie na takie doradztwo pozwolić, warto przejrzeć katalogi branżowe czy tematyczne strony w internecie, gdzie możesz podpatrzeć niebanalne pomysły. Pamiętaj jednak o umiarze, wnętrze powinno zachować harmonijny charakter, by nie zapanował w nim chaos.
Wpływy eklektyzmu możemy też wykorzystać przy aranżacji dominujących we wnętrzach powierzchni, czyli ścian i podłóg. Wielbiciele naturalnych słojów drewnianych mogą zaryzykować dodanie szalenie modnego ostatnio betonu. Możemy też mieszać różne gatunki drewna. Barwna tapeta na reprezentacyjnej ścianie wspaniale wydobędzie swe walory w zestawieniu z gładką ścianą lub ceglanym murem.
Miksując rozmaite materiały, faktury i barwy możemy zyskać ciekawe efekty. Zobaczcie kilka ciekawych propozycji. Salon (pokój dzienny) w stylu eklektycznym.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania