Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 169/2018, Poniedziałek 18 czerwca 2018 r., Marka i Elżbiety
Opublikowano
Przemyśl
Moto-retro. Pasja, na którą nie ma lekarstwa
Dobra wiadomość dla pasjonatów pojazdów zabytkowych. Podczas Nocy Muzeów, 14 maja, na parkingu Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej odbędą się Przemyskie Spotkania Moto- Retro.
fot. Jacek Szwic
Citroen 2CV i jego właściciel Maciej Kuligowski w kultowym kapeluszu.

Jednym z niewielu, którzy o zabytkowych pojazdach wiedzą prawie wszystko, jest Jan Teuchmann. – Samochód to niekoniecznie cztery kółka, które służą nam do codziennego przemieszczania się, do wyjazdu na wakacje. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że samochód, a właściwie każdy pojazd, może być dziełem sztuki – mówi pan Jan. – Dzisiejsze pojazdy produkowane są w milionowych seriach, ale zanim powstały sztaby specjalistów, czasem przez wiele lat na to pracowały. W tych samochodach ukryte są najnowsze technologie, o których zwykły śmiertelnik nie ma pojęcia. Jest to (...)

Przemyskie Spotkania Moto-Retro

Najbliższa okazja do prezentacji nie tylko citroena 2CV i fiata 600, ale wielu innych modeli będących w rękach pasjonatów z naszego regionu będzie już w Noc Muzeów. Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej oraz redakcja Życia Podkarpackiego zapraszają wszystkich właścicieli zabytkowych samochodów, motocykli, rowerów, których wiek przekracza trzydzieści lat, na I Przemyskie Spotkanie Moto-Retro, które rozpocznie się 14 maja o godzinie 18 na parkingu obok muzeum. Następne spotkanie Moto-Retro odbędzie się 5 czerwca, podczas zlotu zabytkowych pojazdów na Wielkim Pikniku Charytatywnym „Wakacje bez barier”, organizowanym przez Redakcję Życia Podkarpackiego i Fundację ŻP „Podaruj Dzieciom Radość”.

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
3 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
pracująca niegdyś u lodzarza 31.183.240.210 08.05.2016

Przemyska elyta się bawi, samochody retro, kapelusiki zresztą też a 90% populacji miasta  i okolic dziaduje. Wszelkie przyziemne potrzeby w 100 procentach zaspokojone, to wymyślają fanaberie, bawią się, kolekcjonują. Proponuję panom lodziarzowi i doktorkowi by pojechali swymi zabawkami na kolejny marsz kodu do Wawy - tam się poczują wśród swoich.

user
rbtfhc 37.47.99.195 09.05.2016
1 procent elyty Przemyśla nie wie już na co wywalić pieniądze a 99 procent przemyślakó dziaduje , wyjeżdża na zmywaki , zdycha z powodu brkku leków  , jedzenia , ogrzewania ale kogo to obchodzi .
user
lkjhbvcx 31.174.145.134 12.05.2016

Czy ktoś się orientuje kto robi prywatną plażę na żwirowni w Przemyślu i dlaczego to nie miasto tylko prywaciaż , nie ma żadnej tablicy informacyjnej .

nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium