Już po raz kolejny malowniczy Horyniec-Zdrój był miejscem akcji „Motoserce” – wydarzenia łączącego chęć pomagania z motocyklową pasją. Było gwarnie, energetycznie i kolorowo. Poza możliwością oddania krwi, uczestnicy mogli obserwować paradę jednośladów oraz skorzystać z atrakcji dla całych rodzin.
W tym roku impreza odbyła się 7 czerwca pod hasłem „Motocykliści Dzieciom – Krew Darem Życia”. Chętni do podzielenia się cząstką siebie mogli to uczynić w Parku Zdrojowym. Zbiórka cennego daru trwała od g. 9 do 15. Efekt zaskoczył organizatorów. W punkcie poboru krwi zarejestrowało się 105 osób, a 90 dawców oddało krew, dzięki czemu udało się zebrać 40,5 litra najcenniejszego daru, jaki można ofiarować drugiemu człowiekowi! Na ten piękny wynik zapracowali wspólnie motocykliści, jak i mieszkańcy regionu, którzy wyrazili chęć pomocy. Organizatorzy wydarzenia – Klub Motocyklowy Czarna Brygada South-East, Stowarzyszenie Krwiodawców SHDK „Ratownik”, Urząd Gminy Horyniec-Zdrój oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Horyńcu-Zdroju – przygotowali też szereg innych atrakcji – konkursy dla dzieci i motocyklistów, dmuchańce, watę cukrową oraz muzyczne niespodzianki. Scenę opanowali Limited Hard Rock Cover Band oraz 32 Band. Nie zabrakło też występów najmłodszych – dzieci i młodzieży uczestniczących w zajęciach GOKSiT.
– Z całych serc dziękujemy za obecność, chęć dzielenia się samym sobą. Każda pozyskana podczas akcji kropla oddanej krwi to realna szansa na uratowanie czyjegoś życia – podsumowuje w imieniu organizatorów prezes SHDK Ratownik w Horyńcu-Zdroju Janusz Rawski.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze