Cztery dni trwać będzie „kosmetyczny” remont mostu kolejowego w Przemyślu. Wszystko przez uszkodzenie jego konstrukcji przez ciężarkówkę.
Do uszkodzenia konstrukcji doszło jeszcze w sierpniu br. Po półtora miesiąca pracownicy Polskich Linii Kolejowych Zakładu Linii Kolejowych w Rzeszowie zabrali się za usuwanie awarii. Nie była ona nadto groźna dla bezpieczeństwa tak pociągów, wjeżdżających na przemyski dworzec główny mostem kolejowym, ani pasażerów, ale licho nie śpi...[paywall]
Jak poinformował główny inżynier ds. obiektów inżynieryjnych PKP Polskie Linie Kolejowe Zakład Linii Kolejowych w Rzeszowie Sebastian Smorąg, most został uszkodzony wskutek uderzenia przez samochód ciężarowy. W sierpniu br. kierowca nie zastosował się do znaków i chciał przejechać pod mostem, mimo że nie miał szans się zmieścić.
– PKP Polskie Linie Kolejowe zleciły pilnie naprawę obiektu dla zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu, czyli przede wszystkim pociągów, samochodów, busów, autobusów, rowerzystów czy pieszych. Wymienione zostaną zdeformowane elementy spodu konstrukcji, między innymi stężenia wiatrowe – powiedział S. Smorąg.
Pierwszy dzień naprawy już za nami. Prace ruszyły w środę, 9 października br. Kolejne etapy planowane są na: 22, 23 i 24 października br. między godziną 19 a godziną 6 rano. Ruch pod mostem kolejowym na ul. Sportowej, będzie prowadzony wahadłowo, zgodnie z wprowadzonym oznakowaniem.
Nic nie zmieniło się natomiast w planach przebudowy zabytkowego mostu kolejowego na Sanie w Przemyślu. Przebudowany zostanie w ramach projektu „Modernizacja linii kolejowej nr 91 Kraków Główny Osobowy – Medyka i linii nr 92 Przemyśl – Medyka, na odcinku Rzeszów – granica państwa”. Znajduje się on w Krajowym Programie Kolejowym na liście podstawowej. Na kontynuację modernizacji linii rozpoczętej w poprzedniej perspektywie unijnej zaplanowano wydanie 122 mln zł. Prace budowlane ruszą najprawdopodobniej w 2020 r.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Następnym razem nie wpuszczać tych po....nych cyrkowców do miasta !!!
Ten most choć zabytkowy jest wizytówką przemyskiego zadupia. Tak wygląd a niemal cały Przemyśl ponoć miasto turystyczne, mały Kraków czy równie mały Lwów. Pytam kiedy nowy most ponad 5 lat temu była wrzawa nt tego niby zabytku i od tej pory nie kiwnęli przysłowiowym palcem by to zmienić, by postawic nowy most, nowoczesny by nie kompromitowac nas mieszkańców tym paskudztwem , zabytkowym, starym który przeżył dwie wojny światowe i zasługuje po prostu na zmiane a nie naprawę. Wszędzie dokoła ostatnio w Stalowej Woli czy Jarosławiu budują nowe mosty, obwodnice, wiadukty, tylko jedynie w Przemyślu będą reanimować trupa poprzez nieustanne poprawki czy naprawy. A jak to wygląda widzi każdy kto ma oczy i kto chce widzieć. A to przecież wjazd do upadłej pod każdym względem mieściny, niby wizytówka Przemyśla.
Mam rodzinę w Stalowej Woli i stwierdzam.W Stalowej Woli chodniki i ścieżki rowerowe są nowe a w Przemyślu dziurawe i stare.W Stalowej Woli drogi są nowe i proste a w Przemyślu stare i dziurawe.W Stalowej Woli jest bezpłatny park liowy i park wodny a w Przemyślu park wodny jest płatny.W Stalowej Woli są baseny także na zewnatrz a w Przemyślu jest nasz basen staruszek.Będąc dziś w rynku na przy wstrętnej fontannie z 1964 roku i krzywej starej nawierzchni rynku stwierdzam, że Stalowa Wola się rozwija a Przemyśl zwija.W ogóle nie ma co porównywać tylko trzeba się wstydzić...
"Nowa" kładka, stara sprawa. Dzisiaj z przerażeniem obserwowałem, na całej długości kładki, po jednej i drugiej stronie podłogi, ślady działania i rozprzestrzeniania się szarej pleśni. To jest wieloletni zabójca drzew nad Sanem. Zabrał się widać i za kładkę. Codziennie tamtędy chodzą urzędasy z miasta, i co? Czekamy na ekspertyzę z kosmosu?
Przemyśl koniec Świata zadupie brak pracy
Następnym razem nie wpuszczać tych po....nych cyrkowców do miasta !!!
Ten most choć zabytkowy jest wizytówką przemyskiego zadupia. Tak wygląd a niemal cały Przemyśl ponoć miasto turystyczne, mały Kraków czy równie mały Lwów. Pytam kiedy nowy most ponad 5 lat temu była wrzawa nt tego niby zabytku i od tej pory nie kiwnęli przysłowiowym palcem by to zmienić, by postawic nowy most, nowoczesny by nie kompromitowac nas mieszkańców tym paskudztwem , zabytkowym, starym który przeżył dwie wojny światowe i zasługuje po prostu na zmiane a nie naprawę. Wszędzie dokoła ostatnio w Stalowej Woli czy Jarosławiu budują nowe mosty, obwodnice, wiadukty, tylko jedynie w Przemyślu będą reanimować trupa poprzez nieustanne poprawki czy naprawy. A jak to wygląda widzi każdy kto ma oczy i kto chce widzieć. A to przecież wjazd do upadłej pod każdym względem mieściny, niby wizytówka Przemyśla.
Dokładnie