Reklama

Przemyscy radni przeciw ideologii LGBT

27/08/2019 18:21

Przemyscy radni zdecydowaną większością głosów przyjęli oświadczenie, w którym sprzeciwiają się promocji ideologii ruchów LGBT. – Chcemy bronić rodziny – mówili zwolennicy deklaracji. – U nas tego nie ma i długo nie będzie – argumentował przedstawiciel przeciwników.

W oświadczeniu czytamy, że działania postulowane i podejmowane w ostatnim czasie przez ruchy LGBT „stwarzają poważne zagrożenia dla porządku społecznego, uderzając w jego fundament, jakim jest rodzina”.

„Nie zgadzamy się na jakiekolwiek próby[paywall] ingerowania ideologii LGBT w proces wychowania i kształcenia na każdym jego etapie. Szkoła nie może bowiem stać się narzędziem do ideologicznej ofensywy, ale być miejscem gwarantującym bezpieczeństwo i umożliwiającym właściwy rozwój” – podkreślili.

 

Reklama

Treść oświadczenia przedstawił Dariusz Lasek (Regia Civitas). – Ten głos dotyczy przyszłości wychowania naszych dzieci. Będzie to także sygnał dla rodziców, że rodziny mogą czuć się bezpieczne – powiedział.

Bardzo krytycznie do pomysłu odniósł się Paweł Zastrowski (Koalicja Obywatelska). – Chciałbym zapytać które dzieci w Przemyślu są indoktrynowane, zaczepiane? Szukamy jakiegoś sztucznego wroga, aby robić na tym politykę – powiedział. – Nie czepiam się chłopców, wymachujących mieczami, to chyba „Męski Różaniec”, który organizujecie. Zamiast robić tego typu spędy, mogą się ci panowie zająć po prostu pracą dla dobra miasta – mówił.

Reklama

D. Lasek odparł, że nikt z mieczem na „Męski Różaniec” nie przychodzi, a mężczyźni modlą się „również za pana”. Uznał, że swoimi słowami P. Zastrowski obraził kilkaset rodzin. Zarówno D. Lasek, jak i Maciej Kamiński (PiS) zwrócili uwagę, że podczas marszów równości dochodzi do obscenicznych scen oraz wyśmiewane jest chrześcijaństwo i symbole religijne.

 

Siły z zewnątrz

Radny Zastrowski za swoje sformułowanie przeprosił i przyznał, że on również nie zgadza się na obraźliwe sceny na ulicach, ale „takich rzeczy u nas nie ma i długo nie będzie”.

Reklama

Nie zgodził się z nim Mirosław Majkowski (Kukiz’15), stwierdzając, że „nie mamy tego w Przemyślu, ale to nie znaczy, że nie będziemy mieli”. Podkreślił, że promowaniu LGBT jest stanowczo przeciwny, ale „nie kwestionuje tego, kto ma jakie preferencje seksualne”. – Niech sobie w domu robi co chce, ale niech to nie wypływa na ulice, niech nie gorszy dzieci i dorosłych – powiedział.

Poparcie dla oświadczenia wyraziła też Bogumiła Nowak (SLD), uznając, że o dzieci i rodziny trzeba dbać i szkoła nie może ingerować w takie sfery. Z kolei Andrzej Zapałowski (K’15) stwierdził, że nie chodzi tylko o światopogląd. – Zewnętrzne ośrodki próbują wpływać na układ społeczny w Polsce, na tradycyjne wartości. W operacjach specjalnych nazywa się to faza demoralizacji. Nasze dzisiejsze stanowisko jest elementem sprzeciwu wobec tej ingerencji – powiedział.

Reklama
Za przyjęciem oświadczenia zagłosowało 15 radnych, przeciw było 3 (wszyscy z KO), 1 osoba się wstrzymała (KO), a 4 były nieobecne.


fot.Paweł Bugira
Krytyczny wobec inicjatywy był m.in. Paweł Zastrowski. – Zamiast robić tego typu spędy, mogą się ci panowie zająć po prostu pracą dla dobra miasta – mówił o „Męskim Różańcu”.


pab
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2019-08-27 18:45:33

    Nasi radni maja o wiele poważniejsze obowiązki za które im mieszkańcy płacą niż wchodzenie w spór tęczowej zarazy z czarną zarazą. Niech  te zarazy się tłuka między sobą.Grzech czarnej zarazy  są już dowiedzione,nam doskonale już znane opisane,pokazane i nie było żadnych przeprosin społeczeństwa przez to zboczenie.Natomiast grzechy tęczowej zarazy są jeszcze niepopełnione tak,ze ich ocena może byc tylko wątpliwa..

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    brat PIT - niezalogowany 2019-08-27 19:02:44

    Parafrazując Kazimierza Pawlaka "Z samych swoich"- Oczadzieli. Hipokryzja. Ale o pedofilii w kościele i lgbt wśród kleru jakoś zapomnieli. Nie mają innych pożytecznych zajęć? A ten męski różaniec to też niezła "jazda". Typowe bałwochwalstwo.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Pe - niezalogowany 2019-08-27 19:04:20

    Pytam się radnych ile z tej inicjatywy przybędzie miejsc pracy i jakie korzyści płyną dla miasta? Zajmijcie się ludzie tym za co wam płacimy!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama