Od ponad tygodnia czynna już jest najwyżej położona w mieście kawiarnia „Artystyczna” Zapewne najstarsi mieszkańcy pamiętają, że na Zamku od zawsze był lokal, do którego w niedzielę chodziło się na kawę, lody czy ciastka. Różnie układały się jego losy. Raz była to winiarnia, raz cukiernia albo kawiarnia, ale zawsze „Artystyczna”.
– Chcemy powrócić do tradycji lokalu o charakterze artystycznym – mówią[paywall]: Joanna Bąk, Grzegorz Kijanka i Aleksandra Michta, którzy mają pomysł na ożywienie tego lokalu. Joanna jest inżynierem gostronomikiem, Grzegorz grafikiem znającym się na projektowaniu wnętrz, a Aleksandra zna się na kawie i sposobach jej przyrządzania. Są pełni pomysłów. Już wyremontowali wnętrze tak, by miało swój klimat. Na ścianach wiszą grafiki Grzegorza. Zmienił się też wygląd ogródka, skąd roztacza się wspaniały widok na panoramę miasta.
– Planujemy organizować tu spotkania autorskie z ciekawymi ludźmi, wernisaże młodych artystów, koncerty. To dla ducha, a dla ciała będzie kuchnia nawiązująca do miejscowego klimatu, a więc robione na miejscu desery: konfitury z młodych pędów świerku i sosny, róża, nalewka z młodych pędów sosny i kwiatów chabru, świeżo wyciskane soki, lokalne warzone piwo rzemieślnicze. Nawiązaliśmy współpracę z rodzinną palarnią kawy„Palarnia kawy Kaffe 2009”, która mieści się w Biłgoraju i podajemy napar ze świeżo palonej mieszanki kawy Aristokratico. Do tego lody i drinki przyrządzane według własnej receptury – wyliczają pełni optymizmu.
Choć kawiarnia „Artystyczna” działa od niedawna, już dorobiła się kilku stałych klientów, którzy zaglądają do niej w trakcie spacerów na wzgórze zamkowe.

fot.Jacek Szwic
Nowe wnętrze „Artystycznej”\" zaprojektowane przez Grzegorza Kijankę.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Dla obydwu pań w ciąży gratulacje !
Bardzo dobry twórczy pomysł.Oby było smacznie i w przystępnych cenach, brakuje w Przemyślu miejsc z dobrą kawą i smacznym zdrowym ciastkiem.Trzymam kciuki
A jak sie nie jest artystą to można przyjść czy nie bardzo?
Gratuluje,ale nie wrózę przyszłosci.Oby na koszty starczyło.
Dla obydwu pań w ciąży gratulacje !
Bardzo dobry twórczy pomysł.Oby było smacznie i w przystępnych cenach, brakuje w Przemyślu miejsc z dobrą kawą i smacznym zdrowym ciastkiem.Trzymam kciuki
a Ojciec jaki uśmiechnięty :)../