Reklama

Witamy w Artystycznej!

26/07/2018 19:30

Od ponad tygodnia czynna już jest najwyżej położona w mieście kawiarnia „Artystyczna” Zapewne najstarsi mieszkańcy pamiętają, że na Zamku od zawsze był lokal, do którego w niedzielę chodziło się na kawę, lody czy ciastka. Różnie układały się jego losy. Raz była to winiarnia, raz cukiernia albo kawiarnia, ale zawsze „Artystyczna”.

– Chcemy powrócić do tradycji lokalu o charakterze artystycznym – mówią[paywall]: Joanna Bąk, Grzegorz Kijanka i Aleksandra Michta, którzy mają pomysł na ożywienie tego lokalu. Joanna jest inżynierem gostronomikiem, Grzegorz grafikiem znającym się na projektowaniu wnętrz, a Aleksandra zna się na kawie i sposobach jej przyrządzania. Są pełni pomysłów. Już wyremontowali wnętrze tak, by miało swój klimat. Na ścianach wiszą grafiki Grzegorza. Zmienił się też wygląd ogródka, skąd roztacza się wspaniały widok na panoramę miasta.

– Planujemy organizować tu spotkania autorskie z ciekawymi ludźmi, wernisaże młodych artystów, koncerty. To dla ducha, a dla ciała będzie kuchnia nawiązująca do miejscowego klimatu, a więc robione na miejscu desery: konfitury z młodych pędów świerku i sosny, róża, nalewka z młodych pędów sosny i kwiatów chabru, świeżo wyciskane soki, lokalne warzone piwo rzemieślnicze. Nawiązaliśmy współpracę z rodzinną palarnią kawy„Palarnia kawy Kaffe 2009”, która mieści się w Biłgoraju i podajemy napar ze świeżo palonej mieszanki kawy Aristokratico. Do tego lody i drinki przyrządzane według własnej receptury – wyliczają pełni optymizmu.

Choć kawiarnia „Artystyczna” działa od niedawna, już dorobiła się kilku stałych klientów, którzy zaglądają do niej w trakcie spacerów na wzgórze zamkowe. 

Reklama


fot.Jacek Szwic
Nowe wnętrze „Artystycznej”\" zaprojektowane przez Grzegorza Kijankę.


J.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Przemek - niezalogowany 2018-07-26 21:17:24

    Dla obydwu pań w ciąży gratulacje ! 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    m - niezalogowany 2018-07-27 06:04:16

    Bardzo dobry twórczy pomysł.Oby było smacznie i w przystępnych cenach, brakuje w Przemyślu miejsc z dobrą kawą i smacznym zdrowym ciastkiem.Trzymam kciuki

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    jaś - niezalogowany 2018-07-27 11:13:47

    a Ojciec jaki uśmiechnięty :)../

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama