Życie Podkarpackie nr 49/2016 Życie Podkarpackie nr 49/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 344/2016, Piątek 9 grudnia 2016 r., Wiesławy i Leokadii
Opublikowano
Przemyśl, Huta Pieniacka
Pamiętali o ofiarach Huty Pieniackiej i Korościatyna [galeria]
Uroczystości upamiętniające zagładę ludności polskiej w dwóch miejscowościach na Podolu (obecna Ukrina) – Hucie Pieniackiej i Korościatynie – odbyły się w kościele pw. Świętej Trójcy w Przemyślu. Gościem specjalnym uroczystości był ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.
W tym roku przypada 71. rocznica tych tragicznych wydarzeń. 1 marca br. Stowarzyszenie Pamięci Polskich Termopil i Kresów, Przemyskie Rodziny Kresowe oraz Klub Inteligencji Katolickiej w Przemyślu zorganizowały uroczystości upamiętniające. W kościele pw. św. Trójcy odbyła się msza św. za mieszkańców Huty Pieniackiej i Korościatyna, zamordowanych przez OUN-UPA i SS „Galizien”. 
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
12 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
mk 91.193.208.124 11.03.2015

Jest powiedzenie,że  zbrodnia nieukarana  , rozzuchwala .Czyli, wystarczy wymordować około 70 lat temu  ponad 150 tysięcy Polaków , a ich tzw. władze poprą   po upływie  lat   potomków bandytów  , a w skrajnych przypadkach ich samych .   Co za brak  pamięci , wręcz   skrajna głupota . Takie rzeczy  - jak w reklamie  , tylko w Polsce.

user
antyfan 87.207.166.219 11.03.2015

Ten Zaleski ciągle jątrzy. Chyba z tego się utrzymuje.

user
Cie Kawa 95.117.58.43 12.03.2015

Gość "specjalny"?! Kim trzeba być żeby być taką nienawistną, mściwą, wredną personą? Chyba księdzem bo takie zachowanie i postępowanie szczególnie pasuje osobie duchownej. Zabronili temu panu zajmować się tematem polskich księży za czasów "Komuny" którzy współpracowali z "Bezpieką" to znalazł sobie ciekawsze zajęcie w postaci "Wołynia". Dlaczego np. nie Katynia??? Dlaczego wcześniej nigdy się nawet w tym temacie nie zająknął??? Może wywąchał interes i znalazł sobie temat niszowy do pisania "PRAWDY" i trzepania kasiory?! Może faktycznie pan Isakiewicziewskoj-Zaleskin to agent Moskwy???

user
ja 195.116.41.18 12.03.2015

Brawo tak trzymać!!!!!1000 lat dla ks.Isakowicza on jeden publicznie mówi prawdę i potępia banderowców

naród który nie pamięta o swojej historii nie jest godny  przyszłości

user
seba 83.15.140.65 12.03.2015

Cie Kawa, a może to ty jesteś córką czy wnuczką rezuna z UPA że się tak wściekasz? Ksiądz Isakowicz mówi o tym, o czym ci którzy powinni mówić milczą, bo to niepoprawne politycznie i może karierze zaszkodzić. A o Katyniu w Polsce powiedziano już wszystko. łącznie z tym że te ofiary Sowietów to polska elita, a (rzekome) ofiary banderowców to tylko chłopi, niewarci wzmianki.

user
Stan GL 83.5.220.14 12.03.2015

Nie wolno nam zapomnieć o tym bestialskim ludobójstwie, choć tak bardzo by tego chcieli liczni banderowcy... 

user
ass 109.95.200.231 13.03.2015

Przykre jest to że nawet tu śmierdzi banderowskimi szczurami potomkami morderców...

user
Cie Kawa 95.116.212.194 13.03.2015

Podróbki są wszędzie i nie tylko na "Ruskim bazarze". Jeżeli się takowe gdziekolwiek pojawią to usuwa je się automatycznie z obiegu i nakłada stosowne kary. W tym przypadku podróbka księdza ma się dobrze. Całe szczęście że "szerokie grono" wielbicieli to tylko kilka osób w Przemyślu i kilkanaście w całej Polsce. Większość zwolenników tego pana nie miała, nie ma i raczej nie będzie miała nic wspólnego z tzw."kresami wschodnimi" bo nigdy tam nie była ani się tam nawet nie wybiera. Dla wielu pseudo "Prawdziwych Polaków Katolików"  nienawiść do Ukraińców to zwykłe hobby i sposób na swoje beznadziejne jak że krótkie i szybko przemijające marne życie. Tacy ludzie "żyją" psychozą "OUN-owskiego Banderyzmu" sprzed ponad siedemdziesięciu lat wynosząc go na piedestały.  Nie zauważają przeciętnego Polaka sąsiada a co dopiero Ukraińca i podejrzewam że tak naprawdę nie chodzi tu o żadną "Pamięć i Prawdę" bo jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi zawsze o to samo. Przynajmniej dla "specjalnych gości" i "elit" w tym wąziutkim środowisku. Żyjemy w "Demokracji w Wolnej Polsce" i każdy ma prawo do swojego "hobby" (pomijając wszystkich myślących inaczej łącznie z  pseudo "Banderowcami") czyli tak naprawdę nie żyjemy w żadnej "Demokracji i Wolnej Polsce" chyba że jest jakaś inna forma powyższego???




user
b 83.6.237.12 13.03.2015

Wywiad,,zagranicznego" reportera na ziemi lubaczowskiej:  http://videos.readyforsoft.com/vdetail/Nw6lEskJcdI/n-n-n-n-n-n.html

Krajowi się wstydzili o TYCH zrobić film to znaleźli  tego.

user
datamore1 83.4.211.97 14.03.2015

brawo dla księdza i Kresowian, swoim przykładem i uporem pokazujecie jak należy dążyć do pokazania tragedii naszych braci z rąk banderowców.  Dokonane ludobójstwo przez Hitlera, Stalina i Bandery musi się spotkać z potępieniem. Do puki władze Ukrainy będą czcić  zbrodniarzy, my Polacy nie powinny się angażować w ten konflikt. W tej sprawie nasza władza jest ślepa, potrafi tylko się przymilać  potomkom katów Bandery i Szuchwycza a nie o dobre imię pomordowanych. Agresja Rosjan na Ukrainę to hańba.

user
Mielnik 95.49.227.6 15.03.2015

Dopóki władze Ukrainy będą czcić  zbrodniarzy, my Polacy nie powinniśmy się z wami zbliżać.Katów należy potępić a potem będziemy rozmawiać.

user
z 83.6.240.203 19.03.2015

A o Pyszówce pamiętacie?  http://facet.onet.pl/tragedia-w-pyszowce/y4sbk

nr 49/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium