Zanim został szefem miasta, miał być lekiem na całe zło, nadzieją na przyszły (i kolejne) rok, legendą, gwiazdą w ciemności, etc. Prezydentem Wojciech Bakun został, całą resztą nie. No, może do pewnego momentu mistrzem świata w „radości”. Tej wirtualnej. Na portalach społecznościowych.
Nie wiem, czego życzyć przed świętami Bożego Narodzenia. Bo ani śpiewać, ani grać nie ma co. Nie będę przecież życzyć wora kasy, jak się za nim nie goni, nie będę życzyć trafionych inwestycji, jak się ich nie planuje, nie będę życzyć stworzenia nowych miejsc pracy, jak się śladowych inwestorów rozpędza na cztery wiatry, itd. Co się będę wygłupiać.
Ale pożyczyć przed 2020 rokiem czegoś chciałbym… Nie ma co ukrywać, że owe 12 miesięcy zapowiada się intrygująco. No to może niezwalania wreszcie wszystkiego na poprzednią ekipę. Po co żyć przeszłością i tym usprawiedliwiać inercję? Wyciągania dłoni na zgodę, a nie jej cofania i robienia sobie wrogów wszędzie. A jak się nie uda, to przynajmniej kolorowych, bajecznie pachnących „kwietnych łąk”. Takich, żeby wszystkie chwasty i trawska w nich znikły. Zagnieżdżenia się jeży i innych żyjątek w zwałach niewywiezionych z ulic i chodników zeschłych liści. Ogromu pomysłów na rozkwit ukochanego przezeń miasta, bo spadać już nie ma już gdzie. Zakończenia przedsięwzięć zapoczątkowanych przez poprzedników. Poza tym dużo zdrowia, jeszcze więcej szczęścia i ogromu cierpliwości.
A! Zapomniałbym! Tak przemyślanych, przezornych i rozsądnych działań, aby żadnemu mąciwodzie nie przeszła przez głowę nawet myśl o tym, że do budynku przy Rynek 1 może zapukać komisarz. Ale nie ten owczarek niemiecki o wdzięcznym imieniu Reginald von Ravenhorst, znany wszystkim pod pseudonimem Rex (z takiego banalnego austriacko-niemiecko-włoskiego serialu kryminalnego). Ten od zarządu komisarycznego, który ustanawia decyzja Prezesa Rady Ministrów…Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.P .Mariuszu,czapki z głów,jak zawsze w punkt
Brawo panie Mariuszu zgadzam się w stu procentach.
Panie Redaktorze, pięknie napisane!!! Strzał w 10!!! Ale sobie prezydenta wybrali przemyślanie :( Takiego bałaganu, niezaradności, niekompetencji jeszcze u nas nie było. Byle wytrzymać do końca kadencji w tym mieście, bo wcześniej on chyba nie odpuści. A chciałoby się powiedzieć naszemu prezydentowi, KOŃCZ PAN, WSTYDU OSZCZĘDŹ!
W dupe a nie w punkt !!! Jątrzenie, podjudzanie i pie.......e bez sensu, z czego nic dobrego nie wyniknie !!!
No ale co można mieć przeciwko kolorowym, bajecznie pachnącym kwietnym łąkom ?!? A te chwasty i inne trawska, to mogą być zioła i inne rośliny lecznicze, na czele z pokrzywą, dziurawcem czy krwawnikiem itp. itd. etc. A trawa stanowi sama w sobie wartość, gdyż redukuje w dużym stopniu emisje dwutlenku węgla do atmosfery. Tak więc, dziennikarzu, wpierw doinformuj się i doucz, a potem, ewentualnie, zabieraj się za pisanie.KOSIĆ CZY NIE KOSIĆ? - ZYCIE.PL
Trawa tylko koszona!Ruch Koszenia Trawska
Problem w tym prosze Pana, ze wybor byl tragiczny. Sam wybralem pana Bakuna a teraz tego zaluje. Rozmawiam z roznymi ludzmi i ekipa rzadząca nawet nie zdaje sobie sprawy co nich mysla zwykli wyborcy, ich pracownicy, znajomi. Opozycja takze tragiczna. Rachunek, ktory zostanie wystawiony przy kolejnych wyborach, o ile nie dojdzie do planu B, bedzie mowil wszystko. Radni do wymiany, wiceprezydent amator ogladania CCTV do natychmiastowej wymiany. Prezydent do zarzadzania FB i mediami spolecznosciowymi, a nie rzadzenia tak trudnym miastem z tyloma problemami etnicznymi i -finansowymi. Jedyne inwestycje w tym roku to pare lodowisk? Probowali zrobic asfalciarnie dla kilku miejsc pracy? Wiecie Państwo ile zarabiaja ludzie z otoczenia prezydenta, jego kierownicy, naczelnicy, pelniacy obowiazki np w wodociagach, klakierzy? Wiecie ile zarabia szeregowy urzednik w miescie?
Redakcji ŻP podaję do poruszenia na łamach następujący temat: Ostatnio był konsultowany projekt "Strategia rozwoju województwa - Podkarpackie 2030". Wśród uczestników opracowania byli nieliczni przedstawiciele naszego regionu: Wojciech Bakun - Prezydent Miasta Przemyśla, Piotr Pilch – Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Daniel Dryniak - Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, dr Paweł Trefler - Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu.Strategia zakłada dalszą degradację Przemyśla. Wg danych (str.134) liczba ludności w MOF Przemyśl spadnie ze 105494 (2018 r.) do 87911 (2030 r.).W ramach rozwoju potencjału gospodarczego miast założono: Przemyśl – predyspozycje do rozwoju usług wyższego rzędu kulturalnych, turystycznych, sportowych i edukacyjnych, a także funkcji logistycznych na kierunku wschód-zachód oraz transgranicznych funkcji handlowych i współpracy gospodarczej z Ukrainą (str. 119).Dla innych miast województwa, zwłaszcza dla Rzeszowa, przewiduje się funkcję przemysłową opartą o potencjał przedsiębiorstw produkcyjno-usługowych. Czy z usług wyższego rzędu kulturalnych, turystycznych, sportowych i edukacyjnych Przemyśl będzie miał pożytki w postaci podatków zasilających kasę miejską. Raczej trzeba do nich dokładać. A gdzie przedsiębiorczość i przemysł?Za taką "zrównoważoną strategię rozwoju województwa" ja serdecznie dziękuję.
Szanowny Panie RedaktorzePięknie napisane-jak zawsze w punkt. W tym felietonie wyjątkowo trafnie, a jednocześnie z kulturą, taktem aczkolwiek dosadnie. Może zaboleć choć czy przebije się przez pychę i arogancję władzy- nie wiem. Raczej wątpię.A do D... Niezadowolencji- człowieku jak nie masz nic mądrego do powiedzenia - nie pisz.
Tak w punkt. Obawiam się, że władza i klakiery i tak nie zrozumieją.
Obojętnie kto będzie naszym miastem rządził to jedno jest pewne. DEGRADACJA.Wolniejsza lub szybsza ale tylko degradacja.Pracowaliśmy na to wiele lat i się udało.Zrobilismy wszystko,by nawet najgłupszy inwestor w naszym mieście sie nie zatrzymywał.Dawaliśmy sygnały na cały świat,kto tu rzadzi i dlaczego nie lubimy innych tak narodowo jak tez religijnie.Ci inni zaczęli nasze miasto omijać nawet autostrada gdzie też zadbaliśmy by miała inny niż poprzednio planowany przebieg.Misto oddaliśmy kibolom ,którzy rza robia za rekonstruktorów,raz za patriotów przekształcając nawet święta państwowe i regionalne w ponure pochody z pochodniami i nie tylko.Zeby było śmiesznie,władzę uprzedno sprawowana,przez skompromitowane elementy o odchyleniu kościelnym które zadłuzyły miasto do granicy absurdu przekazaliśmy tym co potrafia jedynie gardłowac i maszerować lub rekonstruować.Ale myśleć nie potrafią i to jest ich ponury urok.Co soba reprezentuja było widac nawet na posiedzeniach Rady miejskiej,gdzie niektórzy wybrańcy pozwalali sobie na łajanie i poniżanie pozostałych radnych tych myślących.Efekt.Totalny bunt i ręka w nocniku rządzących.Co mozna zrobic.W zasadzie nic,kiedy rak już ma przerzuty.No może jakiś cud.Tutaj ukłon w stronę Kurii o jakiś cud,widzenie lub inne zaklęcie,by wierni masowo zaczeli odwiedzać nasze miasto.Historia zna takie przypadki gdzie biskup uratował mieścine przed upadkiem ogłaszając cud lub inne zdarzenie paranormalne.Ale też trzeba przyznać,ze ten malutki artykulik jeżeli go mozna nazwac to klasyka prymitywnego judzenia i szczucia jednego na drugiego.Autor ma zapewne dostęp do polskojęzycznych gazetek faszyzujacych z okresu II RP ale wydawanych też w okresie okupacji.
Ten "felieton" jest tak żałosny, że szkoda czasu cokolwiek pisać...brak klasy, ale czego się spodziewać ;)
Do Tadeusz- no nie da się tych wywodów nie skomentować.BRAK KLASY - ot co. Człowieku jak nie masz nić mądrego do powiedzenia - nie pisz, aletenże wypowiada się obszernie , na każdy temat, z przekonaniem o swojej racji.Prymitywny - moim zdaniem nie Redaktor.
Problem w tym kto jest w tej bezradze z Kukiza i nie tylko. W czasach II RP nie mogl by się poprostu dostać. Żenujące człowieczki. Niestety to wcale nie jest śmieszne. Ludzie na poziomie poprostu nie będą zniżać się do poziomu co niektórych, a reszta - nieudacznicy co to chcą dzięki partii co zyskać.
wystarczy, że wyzbędziecie się nienawiści do wszystkich nacji, które od wieków budowały dobrobyt tego miasta, a wszystko się wyrówna i wróci do normy jak w naczyniu połączonym. Swoją niechęcią do Żydów i Ukraińców odebraliście temu miastu tlen, a moglibyście na tym zarobić.
Nie wiem ile zarabiają ale z checią przyblizone kwoty usłyszę:)
A dlaczego tak szanowy redaktor nie wspomni nic w swoich fenomenalnych felietonach o zachowaniu radnych regi pis sld podczas posiedzenia rady kiedy opuszczali sale nie biorac udzialu w glosowaniach co jest widoczne w krążącym po internecie filmie??? Mocodawcy nie kazali?ci radni opuscili swoje miejsca pracy bez żadnego powodu my mieszkancy im płacimy za takie wykonywanie swoich obowiązków???
Dobrze zrobili.PYCHA ,AROGANCJA, BRAK WYKSZTAŁCENIA I WIEDZY musiała być w końcu ukarana
ha ha myślicie że inny prezydent wyciągnie tonący albo już zatopiony okręt jakim jest to miasto to żyjecie w matrixie a z tego kasy nie ma choć prawda jest taka że dzisiaj łatwo zarobić pieniądze ale trzeba wiedzieć gdzie i jak a nie siedzieć na czterech literach i narzekać do usranej śmierci...
Co pan ....godos...to jeszcze nie Wigilia.
Masz z sobą jakiś problem pajacu? Podziel się z kumplami i bliskimi, może pomoże choć ............... chgw!?
Wielka szkoda, że nikt tak nie pisał o poprzedniej ekipie. A propos, czy stok narciarski znowu przyniesie dochody w tym roku? Może nazwać go imieniem geniusza, który wybudował go za kilkadziesiąt milionów złotych, w dobie globalnego ocieplenia?
Czy p. Godos czasem nie jest opłacany z pisu bo ciągle czytam jaki to Bakun jest zły. Nie czytam w gazecie, że np. p. radny Rzeszutko jeszcze się ani razu nie odezwał.Czytamy, że jest źle ale czy to jest potwierdzone?Ja to widzę inaczej: w końcu miasto zaczyna być porządkowane ze starych układzików (dla niedowiarków przytoczę):Regia:1. Choma - prezydent2. Hayder - viceprezydent3. Agata Hayder - główny specjalista w Mieniu Komunalnym4. Komorowski - Naczelnik Kancelarii Prezydenta5. Niklewicz senior - MPEC6. Rodzina Saweckich - MPEC7. Jakobsche - MPEC8. Stec - Prezes MPEC9. Kazimir - dyrektor POSIR10. Dryniak - zastępca szefa straży pożarnej11. Sztolf- MPEC12. Niklewicz junior - prezes PARR13. Kuźmiek - vicedyrektor I LO14. Zamirski - dyrektor II LO15. Kozłowski - dyrektor SP 116. Łukasiewicz - Naczelnik promocji17. Szeremeta - Naczelnik zarządzania kryzysowego18. Balu - szef szkoły skarbowej19. rodzina regii - szkoły, adm, pwik itp.20. koleżanki Agatki Hayder - Urząd Miasta Teraz niech ktoś wymieni mi podobny skład jeżeli chodzi o Prezydenta Bakuna... 2 osoby zatrudnił i już piszecie, że obstawia swoimi, no proszę niech ktoś wymieni.Ja widzę to trochę inaczej. Mamy w końcu prezydenta, który pracuje na rzecz miasta, a nie jeździ na rowerze lub nartach. Mamy w końcu prezydenta, z którym jest kontakt, który odpisuje np. na fb na różne pytania, a nie chowa się w urzędzie jak jego poprzednik. Mamy w końcu zielone światło dla stowarzyszeń, które fajnie działają. May w końcu ciekawe imprezy w mieście, may w końcu ograniczenie biurokracji o prawie 30 etatów. Mamy w końcu patrzenie na spółki nie pod kątem wydojenia ich, a przynoszenia zysków (nie wszystkie), mamy w końcu próbe ratowania zarżniętego przez Haydera MZK.Kilka przykładów.Może o powyższym napiszesz p. Godos - opłacany przez pis nieudaczniku
wyjechałem z kochanego miasta 25 lat temu bo............................wszyscy chcieli żebym wyjechał, bo...........................ludzi aktywnych w tym mieście się wypluwa!a teraz co, skończyły się pieniądze z unii, mądrości nie ma, tylko dziadostwo i kłótnie....................smutne to smutnejeżeli nie zobaczycie wspólnego dobra tylko kasę na swoim koncie to będziecie się żarli i zdechniecie to kwestia czasu minimum 10 lattakże pobudka pobudka
Z tego 'Tadeusza" to jakiś omnibus , doktor "wszech nauk" politycznych , medycznych , ekonomicznych i Bóg wie jakich . Zawsze na wypowiada się na każdy te lub prawie temat . Człowieku , przyjmij do wiadomości ,ze takich ludzi nie ma na tym świecie , a więc i ty nim nie jesteś . A tak , to w ogóle przestań bredzić , w/g ciebie pisać , czyli męczyć komputer.
Proszę lepiej sprawdzać swoje "informacje". Nie pracuję i nigdy nie pracowałam w MPECu. Dalsze pomawianie mnie o układy i załatwianie pracy skutkować będzie wstąpieniem na drogę sądową.
P .Mariuszu,czapki z głów,jak zawsze w punkt
Brawo panie Mariuszu zgadzam się w stu procentach.
Panie Redaktorze, pięknie napisane!!! Strzał w 10!!! Ale sobie prezydenta wybrali przemyślanie :( Takiego bałaganu, niezaradności, niekompetencji jeszcze u nas nie było. Byle wytrzymać do końca kadencji w tym mieście, bo wcześniej on chyba nie odpuści. A chciałoby się powiedzieć naszemu prezydentowi, KOŃCZ PAN, WSTYDU OSZCZĘDŹ!