Reklama

Najbliższe 12 miesięcy zapowiada się intrygująco

Zanim został szefem miasta, miał być lekiem na całe zło, nadzieją na przyszły (i kolejne) rok, legendą, gwiazdą w ciemności, etc. Prezydentem Wojciech Bakun został, całą resztą nie. No, może do pewnego momentu mistrzem świata w „radości”. Tej wirtualnej. Na portalach społecznościowych.

Nie wiem, czego życzyć przed świętami Bożego Narodzenia. Bo ani śpiewać, ani grać nie ma co. Nie będę przecież życzyć wora kasy, jak się za nim nie goni, nie będę życzyć trafionych inwestycji, jak się ich nie planuje, nie będę życzyć stworzenia nowych miejsc pracy, jak się śladowych inwestorów rozpędza na cztery wiatry, itd. Co się będę wygłupiać.

Ale pożyczyć przed 2020 rokiem czegoś chciałbym… Nie ma co ukrywać, że owe 12 miesięcy zapowiada się intrygująco. No to może niezwalania wreszcie wszystkiego na poprzednią ekipę. Po co żyć przeszłością i tym usprawiedliwiać inercję? Wyciągania dłoni na zgodę, a nie jej cofania i robienia sobie wrogów wszędzie. A jak się nie uda, to przynajmniej kolorowych, bajecznie pachnących „kwietnych łąk”. Takich, żeby wszystkie chwasty i trawska w nich znikły. Zagnieżdżenia się jeży i innych żyjątek w zwałach niewywiezionych z ulic i chodników zeschłych liści. Ogromu pomysłów na rozkwit ukochanego przezeń miasta, bo spadać już nie ma już gdzie. Zakończenia przedsięwzięć zapoczątkowanych przez poprzedników. Poza tym dużo zdrowia, jeszcze więcej szczęścia i ogromu cierpliwości.

A! Zapomniałbym! Tak przemyślanych, przezornych i rozsądnych działań, aby żadnemu mąciwodzie nie przeszła przez głowę nawet myśl o tym, że do budynku przy Rynek 1 może zapukać komisarz. Ale nie ten owczarek niemiecki o wdzięcznym imieniu Reginald von Ravenhorst, znany wszystkim pod pseudonimem Rex (z takiego banalnego austriacko-niemiecko-włoskiego serialu kryminalnego). Ten od zarządu komisarycznego, który ustanawia decyzja Prezesa Rady Ministrów…
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Wszystkiego Najlepszego - niezalogowany 2019-12-18 19:12:26

    P .Mariuszu,czapki z głów,jak zawsze w punkt

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ktoś - niezalogowany 2019-12-18 19:33:21

    Brawo panie Mariuszu zgadzam się w stu procentach.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mieszkaniec - niezalogowany 2019-12-18 20:23:00

    Panie Redaktorze, pięknie napisane!!! Strzał w 10!!! Ale sobie prezydenta wybrali przemyślanie :( Takiego bałaganu, niezaradności, niekompetencji jeszcze u nas nie było. Byle wytrzymać do końca kadencji w tym mieście, bo wcześniej on chyba nie odpuści. A chciałoby się powiedzieć naszemu prezydentowi, KOŃCZ PAN, WSTYDU OSZCZĘDŹ!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama