Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 115/2018, Środa 25 kwietnia 2018 r., Marka i Jarosława
Opublikowano
Region, Sanok
Podróż 3D przez świat obrazów Zdzisława Beksińskiego
Tylko do jutra (3 bm.) w Muzeum Historycznym w Sanoku, można zobaczyć największą krajową ekspozycję obrazów Zdzisława Beksińskiego. Wystawę uzupełniają trójwymiarowe projekcje De Profundis, które dzięki wykorzystaniu technologii Wirtualnej Rzeczywistości pozwalają wniknąć w świat obrazów artysty.
fot. materiały organizatora
Wejście na wystawę.
Projekt został zrealizowany zostało przez studio 11th Dimension przy wykorzystaniu okularów Oculus Rift oraz HTC Vive. Jak zapowiadają organizatorzy interpretacje obrazów malarza w Wirtualnej Rzeczywistości, nie tylko odwzorowują pełne niepokoju, surrealistyczne przestrzenie znane z dzieł artysty ale również ożywiają je, sprawiając, iż reagują na obecność zwiedzającego. Spacerowi towarzyszy ambientowa muzyka oraz dźwięki otoczenia, pogłębiające wrażenie przeniesienia do świata obrazu. 

Bilety na wirtualną projekcję w cenie 10 zł (dostępne po zakupie biletu na stałą ekspozycję Muzeum: bilet zwykły -12 zł ulgowy 9 zł ). Więcej na temat projektu De Profundis oraz zapisy na pokazy: www.de-profundis.pl

fot. materiały organizatora
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium