Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 147/2018, Niedziela 27 maja 2018 r., Jana i Juliusza
Opublikowano
Przemyśl
Ułożyli kotwicę z białych i czerwonych zniczy [ZDJĘCIA]
1 sierpnia o godzinie 17.00 rozpoczęły się przed pomnikiem Orląt Przemyskich uroczystości upamiętniające kolejną rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Odczytano apel poległych, złożono kwiaty przy tablicy uwieczniającej bohaterstwo harcerzy walczących w Szarych Szeregach, ułożono ze zniczy znak Polski Walczącej.
fot. Aleksandra Białoń
Z białych i czerwonych zniczy uczestniczący w uroczystości upamiętniającej wybuch powstania warszawskiego utworzyli kotwicę – znak Polski Walczącej.
W obchodach 72. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego wzięli udział harcerze Hufca Ziemi Przemyskiej, kombatanci, samorządowcy oraz mieszkańcy Przemyśla. Prezydent miasta Robert Choma, dziękując zgromadzonym za przybycie, podkreślił, że jest naszym obowiązkiem (...)
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
3 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
ytre 31.175.78.54 03.08.2016
user
jkhgfds 31.175.78.54 04.08.2016

Ukraina publikuje treść uchwały o "ludobójstwie dokonanym przez Państwo Polskie na Ukraińcach"

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/swiat/news-ukraina-publikuje-tresc-uchwaly-o-ludobojstwie-dokonanym-prz,nId,2246630#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

user
xx 31.183.235.176 05.08.2016
Zamknąć granicę z Ukrainą ,Ukraińców wyprosić z Polski, nie wtrącać się w ich wewnętrzne sprawy, nie pomagać finansowo ani charytatywnie niech sobie żyją w swoim wolnym niepodległym kraju, czyli piekle które sobie sami stworzyli.  Samo pojęcie Ukrainiec zaistniało dopiero w XIX wieku.  Lwów i obecna zachodnia Ukraina od XIV wieku należały do Polski.  O jakich więc swoich ziemiach mowa skoro nigdy nie mieli własnego państwa ??  Najwyższy czas przestać im włazić w d...ę. Ukraińcy dostali zielone światło od Zachodu, EU , USA i Kanady  / tam po II wojnie światowej uciekło wielu banderowców by uniknąć odpowiedzialności za swoje wojenne zbrodnie  a dziś ich dzieci są na intratnych stanowiskach w  tych państwach  /   dziś  potomkowie bandery płacą za nich wszystkie rachunki międzynarodowe za gaz , dostawy broni ,długi.  USA za wszelką cenę dąży do rozpętania III wojny światowej byle daleko od nich samych.

nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium