Życie Podkarpackie nr 30/2020 Życie Podkarpackie nr 30/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 216/2020, Poniedziałek 3 sierpnia 2020 r., Lidii i Augusta
Opublikowano
Przemyśl
Plac zabaw, a obok... melina! [ZDJĘCIA]
Do niedopuszczalnych scen dochodzi popołudniami na placu zabaw przy ulicy 22 Stycznia w Przemyślu. Dzieci, korzystając ze zjeżdżalni, niemal wpadają na... pijane, wulgarnie zachowujące się osoby, załatwiające swoje potrzeby fizjologiczne tuż obok, w zdewastowanym budynku po byłej Komendzie Hufca ZHP Ziemi Przemyskiej i przystani wodnej.
Dzieci zjeżdżające ze ślizgawki bezpośrednio „wpadają” wzrokiem w klozet ulokowany vis-a-vis. Pal licho, kiedy nikogo tam nie ma. Ale bywa, że widzą często wymiotujących, z nie dopiętymi spodniami mężczyzn. To niedopuszczalne!
fot. Mariusz Godos
Dzieci zjeżdżające ze ślizgawki bezpośrednio „wpadają” wzrokiem w klozet ulokowany vis-a-vis. Pal licho, kiedy nikogo tam nie ma. Ale bywa, że widzą często wymiotujących, z nie dopiętymi spodniami mężczyzn. To niedopuszczalne!

Teren między bardzo popularnym placem zabaw przy ulicy 22 Stycznia a byłym asfaltowym boiskiem do piłki ręcznej i dalej kortami tenisowymi (należącym do POSiR-u) jest we władaniu miasta, konkretniej Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej. Kiedyś bardzo prężnie działała tam Komenda Hufca ZHP Ziemi Przemyskiej oraz przystań wodna. Od kilku lat teren stoi pusty i jest znakomitym miejscem na alkoholowe libacje. Kiedy idzie się ulicą 22 Stycznia, wszystko niby wygląda w porządku. Brama wjazdowa jest zamknięta, furtka podobnie. Znacznie gorzej sprawa wygląda z drugiej strony (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
4 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
diffo 185.25.123.165 01.06.2016

prosze zadzwonic do menadzerow pana Baczyka z piotuśa pana on bedzie wiedzial co zrobić....

user
mieszkaniec 185.38.224.210 01.06.2016

A gdzie są patrole Straży Miejskiej , kto jest odpowiedzialny za stan obiektu, no i co w końcu na to urzędnicy miejscy.....

user
kat 83.31.125.23 02.06.2016

Syf syf od wieków. Tysiące urzędników za biurkami i Nieć nie widzą. Trzeba zrobić zdjęcia i dopiero jest temat. A gdzie straż miejska przecież każdego dnia ma patrole. Gdzie urzędnicy prezydenta miasta ech się przejdą czasami ulicami i spiszą na kartkach co i gdzie się wali. Stara przystań jest ruina. Nad Sanem nawet nie potrafią doradzić brakujących odcinków żywopłotu. Na wysokości muru Klasztoru. Deszcz wodapodmyla schody nikt tego nie widzi . a jak przyjdzie coś remontować to miliony potrzeba gdzie indziej robią za tysiące u nas za miliony . czuwaj bar na wyciągu narciarskim czy też zielony rynek. Ale co tu mówić o melike jak ze sportową ulica nie umia sobie poradzić szczury wieczorem a w dzień na chodniku bazar gdzie nie można przejść spokojnie. Panowie z władzy panowie z rady zróbmy wycieczkę po mieście i zobaczycie ten syf .

user
mmm 90.198.213.87 07.06.2016

Byly czasy kiedy przystan wodna zyla swoim zyciem.Mozna bylo pozyczyc kajak czy ponton.A teraz jest to,co widac.

nr 30/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium