Życie Podkarpackie nr 13/2020 Życie Podkarpackie nr 13/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 93/2020, Czwartek 2 kwietnia 2020 r., Franciszka i Władysława
Opublikowano
Przemyśl
Co pożarło psa?
Gdyby taki przypadek zdarzył się w syberyjskiej tajdze albo w brazylijskim buszu, można byłoby uznać, że to normalne, ale w Przemyślu?
fot. Jacek Szwic
Pusta buda Gufiego.

Właściciele posesji położonej przy ulicy Okrężnej zgłosili do straży miejskiej, że w nocy „coś” zagryzło i prawie w całości pożarło ich psa. Następnego dnia strażnicy z przedstawicielami powiatowej inspekcji weterynaryjnej (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
22 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
zn 83.31.200.26 23.03.2020

lupus

user
Ja 31.183.218.107 23.03.2020

Pewnie dziennikarz Solski 

user
Sztucer 94.254.203.19 23.03.2020

Nie dziwię się  wilki są już w naszym rejonie Siedliska Rożbowice idą tam gdzie jest pożywienie ... Dziki , sarny  a w okolicy Przemyśla i na obrzeżach sami możemy zaobserwować ile tego jest.

user
Zirytowany przemyski obserwator 46.134.65.49 23.03.2020

Mnie zastanawiają durnie którzy w tych czasach XXI wieku trzymają jeszcze psy  przy budach i to myślę na metrowym łańcuchu. Jest to kultura stosowana wobec braci mniejszych przez naszych dziadków, babek, pra i prapradziadków kiedy psy czy koty były traktowane nie jak istoty żywe a raczej jak zbędne przedmioty bo nie dawały żarcia czyli mięsa, ówczesnego rarytasu. Wstyd, za takie traktowanie zwierząt w powtarzam XXI w i tym samym wystawienie na pożarcie przez wygłodniałe  po bezsnieżnej zimie wilki. 




user
Radical News 94.40.75.201 21:35:08 23-03-2020

Tylko że jak np. wilk itp. zagryzie i zje jakieś zwierze to działa w zgodzie z naturą i nie będzie za to odpowiadał. Natomiast jeżeli to samo zrobi człowiek czy też będzie tylko  finansował i utrzymywał rzeźne i spożywał ciała bestialsko zamordowanych, zakatowanych zwierząt, będzie musiał ponieść tego konsekwencje !! Warto o tym pamiętać, czy też, w ogóle, wiedzieć.

user
Kuk 185.239.43.6 22:41:55 23-03-2020

Obserwator, jesteś wielki, zgadzam się z Tobą

user
KlaudiaW 5.172.238.255 22:51:19 23-03-2020

Rozumie że obywatel był i mierzył ten łańcuch , rozumie też że zna tych cyt: "durni" ? A może widział tego psa który jak mniemam miał tak strasznie źle i zapewne jest wolontariuszem w schronisku dla bezdomnych zwierząt i pomaga oczywiście nie odpłatnie? Bardzo łatwo jest napisać takie brednie pod czyimś adresem , szczególnie jeśli siedzi się przed ekranem pod jakimś bardzo przemyślanym Nickiem.

user
## 31.183.254.174 23:16:38 23-03-2020

do KlaudiaW  kobieto ogarnij się na zdjęciu widać łańcuch i wydeptaną gołą ziemię wokół budy -więzienia tego psiaka ,który podejrzewam nigdy nie zaznał wolności by sobie pobiegać. Jakiegoż majątku to zwierzę pilnowało by skazać go na taką niewolę ?

user
mk 91.193.208.171 23:20:42 23-03-2020

"Radical News " , lewacki demagogu . Od zarania dziejów  dla    -BÓG dla takich  osobników jak ty [Natura/ , dali zwierzęta  domowe jak ; świnia , krowa ,   koza owca , wszelki  drób ludziom na pokarm , tak , POKARM . A jeśli ty osobniku lewacko - bolszewicki  tego nie rozumiesz , to twój i tylko twój problem . Obecne lewactwo w eurokołchozie próbuje normalnym ludziom narzucić anty  ludzka narracje ,że rolnictwo jest zbędne i należy je napiętnować , bo rzekomo jest uciążliwe dla  środowiska. Otóż tak rozumując , to należałoby wszystkim ludziom i to bez względu czy tego chcą czy nie , narzucić WEGETARIANIZM . Wspomniany wege jest  wymysłem wariackim wymysłem chorych umysłowo szaleńców podobny  tobie i tobie bliskim . To wariactwo  zmierza do ograniczenia ludzkości na Ziemi. W/g lewactwa , jest za dużo ludzi i w/wg was  ograniczenia powinny sięgnąć - to wasi bossowie w chwilach szczerości mówią , powinny sięgać do 90% obecnego stanu ludzkoci . SZALEŃSTWO 

user
... 185.175.106.199 17:14:36 24-03-2020
To wilki jedzą śnieg, że po bezśnieżnej zimie są głodne ?? W takim razie w lecie wszystkie wyginą bo wtedy to już na pewno nie będzie śniegu ;) Wilk śniegojad.
user
R 5.173.40.151 23.03.2020

Ciupakabra. 

user
J 5.172.238.255 23.03.2020

Do ## człowieku weź się  ogarnij,  gowno wiesz A piszesz . Dla twojej informacji pies wychodził codziennie na spacery , jak nie wiesz to się nie oddzywaj tyle w temacie 

user
## 31.183.254.174 23:38:32 23-03-2020

czyli  J 5.172.238.255   i  KlaudiaW   5.172.238.255  to jeden i ten sam wielce urażony osobnik!  a może i właściciel zagryzionego psiaka o którego tak bardzo się troszczył ?

user
KlaudiaW 5.172.238.255 24.03.2020

## już wiesz jaka to ulica , więc przyjedź i sprawdź. Jeśli z Ciebie taki obrońca zwierząt, wiesz wszystko najlepiej więc pewnie w tej budzie z nim siedziałeś? 

user
Pis 5.173.40.126 06:36:14 24-03-2020

Pis

user
Przemyski obserwator do Obywatelki Klaudii W. 46.134.82.126 24.03.2020

Do urażonej pani Klaudii. W. Przecież pani czytała mój wpis albo w największym pośpiechu albo bez stosownego zrozumienia sensu tego co w skrócie i to największym ująłem, temat szeroki. Przecież dokonując oceny  tematu starałem się na tym jednostkowym przykładzie przedstawić sytuację zwierząt domowych w szerszym kontekscie dlatego moje słowa brzmią w liczbie mnogiej, gdyż takich sytuacji trzymania piesków na łańcuchach jest myślę więcej. Dlaczego napisałem "myślę że na metrowych łańcuchach" wynika to z moich obserwacji z lat poorzednich jeszcze w głębokim PRL - u kiedy często jako wówczas młody człowiek (lata 60-80 ub wieku) widywałem nagminnie właśnie na obrzeżach Przemyśla dzielnicach Wilcze czy Pobereże trzymanie naszych braci mniejszych przy prymitywnych często budach , często bez wody w gorące lata, wyschnięte miski co widywałem często i łańcuchy, niewolnicze łańcuchy właśnie niewiele dłuższe niż 1 metr. Pamiętam ile  naszukałem się jakiejkolwiek organizacji broniącej praw zwierząt by zawiadomić o tej sytuacji, tragicznej, niestety nic takiego wtedy nie istniało, również nie było straż y miejskiej, choć były pojedyncze osoby, społecznicy wrażliwi na losy zwierząt którzy próbowali coś zmieni ć w podejściu do zwierząt do ich tragicznego wówczas losu. Stąd droga moja interlekutorko jak domniemuję młoda Obywatelko Klaudio W mój taki a nie inny wpis, gdyż wynika z polskiej  odwiecznej tradycji  traktowania zwierząt  z których nie było tzw pożytku czyli mięsa czy mleka  raczej przedmiotowo niż przedmiotowo, prostu jako zwierzęta bezwartościowe i z moich osobistych obserwacji i doświadczeń  sprzed 50, 40 lat. Podtrzymuję wszystko z poprzedniego mojego wpisu z dodaniem obecnego skrótowego zupełnienienia pod  adresem OBYWATELKI Klaudii W. 

user
Poprawka przemyskiego obserwatora 46.134.82.126 10:19:07 24-03-2020
Poprawka "w 4 wierszu od dołu  zamiast słowa" przedmiotowo" ma być słowo" podmiotowo". 
user
viper 79.191.69.62 12:24:11 24-03-2020

Inaczej przedstawia się sprawa w zabudowie wielorodzinnej a inaczej w domach jednorodzinnych. W drugim przypadku po to jest pies, żeby na łańcuchu pilnował domu. W przywołanej "polskiej, odwiecznej tradycji" pies trzymany był po to, żeby pilnował obejścia a nie dawał mięso czy mleko. Oczywiście jak ktoś chce może ze swoim psem nawet spać w jednym łóżku. 

user
przemyślak 195.136.178.81 24.03.2020

wilk , dwa lata temu  widziałem typowy ślad wilków tj. kręgosłup z głową sarny z odgryzionymi równo żebrami w lesie na Lipowicy , jakiś kilometr od szpitala 

user
Pjoter 85.89.174.196 24.03.2020

Zauważyliście, że w sklepach "wegańskiego" żarcia jest pod dostatkiem. Pewnie się na mięso przerzucili XD

user
... 185.175.106.199 24.03.2020

Bida zżarła psa ... Podobno spacerującym wzdłuż Sanu w Przemyślu mieszkańcom miasta kaczki chleb rzucają ;) To prawda ?

user
Jan 37.248.253.20 24.03.2020

Za takie trzymanie psa na metrowym łańcuchu należy ukarać właściciela .


nr 13/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium