Życie Podkarpackie nr 38/2019 Życie Podkarpackie nr 38/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 261/2019, Środa 18 września 2019 r., Ireny i Józefa
Opublikowano
Przemyśl, Żurawica
Dwa wypadki między Przemyślem a Żurawicą. Motocyklista zderzył się z oplem i autobusem [ZDJĘCIA]
Stan motocyklisty jest ciężki. 200 metrów od tego wypadku doszło do następnego.

– Do wypadku doszło w godzinach szczytu. Motocyklista chciał ominąć stojące samochody i wyjechał na przeciwny pas ruchu. Tam zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym oplem vectrą, następnie odbił się i uderzył w bok jadącego prawym pasem autobusu PKS – opisuje podkomisarz Marta Fac, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.

Motocyklem suzuki kierował 38-letni mężczyzna, a oplem 41-latek – obaj to mieszkańcy powiatu przemyskiego. Zostali przewiezieni do szpitala. Stan motocyklisty jest określany jako ciężki.

Kierowcą autobusu był 58-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego.

 

Chwilę później, zaledwie 200 metrów dalej w kierunku Żurawicy doszło do kolejnego zdarzenia. Kierujący audi A4 50–letni mieszkaniec powiatu przemyskiego najechał na tył kii. Kierująca nią 42-letnia mieszkanka Rzeszowa z urazem szyi trafiła do szpitala.

Padanie alkomatem wykazało u mężczyzny 1,89 promila alkoholu. Ponadto miał zatrzymane prawo jazdy za jazdę po użyciu alkoholu.

 

Ruch na drodze krajowej nr 77 odbywa się wahadłowo.

17 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Adrian świadek 91.246.67.166 12.09.2019

Wy idioci Dlaczego piszecie Takie brednie jeszcze pomagałem temu gościowi z innymi chłopakami prawda była taka gość przede mną białym samochodem suvem na Śląskich numerach wyjechał na lewy pas nie patrząc w lusterko a tamten chłopak jechał około 80 km na godzinę to samochód zepchnął go na pas nadjeżdżającego samochodu z przodu dlatego doszło do czołowego zderzenia kierowałem czerwonym iveco i bylem tam.od samego początku 

user
Magdalena 188.114.88.164 00:20:55 13-09-2019

Witam. Jestem żoną motocyklisty. Czy mogę się z panem jakoś skontaktować?

user
Życie Podkarpackie 83.14.14.139 09:53:18 13-09-2019

Są to ustalenia policji. Jeśli ma Pan w tej sprawie inne informacje, proszę się koniecznie skontaktować z policją.

user
Aga 185.239.43.6 12.09.2019

Brawa dla chłopaków za natychmiastową reakcję i pomoc. To, co mnie zdziwiło, to to, że zbyt długo czekaliśmy na karetkę. Mam nadzieję jednak, że stan motocyklisty szybko się poprawi. 

user
Jaaa 37.47.123.88 12.09.2019

Kiedyś uczestniczyłem w wypadku. 500 metrow od szpitala. Karetka przyjechała mniej więcej po 7 min. Trochę długo,  a wiadomo ze w takich sytuacjach liczy się każda sekunda.

Co do motocyklistów to wydaje mi się ze za bardzo czują się pewnie na drogach" a wyminęsobie bokiem, tu przejdę między samochodami" wychodzi na to ze to kierowcy samochodów muszą uważać na motocyklistów, bo im można wszystko. Trochę przesadzają 

user
Joo 82.132.221.5 02:03:31 13-09-2019

To mieli się teleportować??? w 2 s

user
Psychol 37.47.127.84 09:23:16 13-09-2019

Joo życzę Ci, kiedy będziesz miał wypadek albo ktoś z twojej rodziny, żebyś się nie mógł doczekać na służby ratunkowe

user
Tomek 31.0.85.188 12.09.2019

Standart u motocyklustow na sile do przodu bo mam motor i mi wolni

user
Adrian 94.254.205.57 14:06:38 13-09-2019

Tylko on nie wyprzedzał tylko kierowca zepchnął to z drogi pier...isz takie smety

user
Kierujacy 46.134.20.240 13.09.2019

Dzisiaj z rana znowu duży korek ponieważ zepsuł się autokar, ale i bez tego po ostatnich zmianach na tej trasie polegającej na zwiększeniu ilości wysepek czyli zmniejszeniu miejsc do wyprzedzania trasa stała się bez przerwy zakorkowana i niebezpieczna co potwierdzają ostatnie incydenty 



user
Korek 46.134.20.240 07:33:43 13-09-2019
Taka prawda, mniej miejsc do wyprzedzania powoduje że ludzie którzy wyjeżdżają raz na tydzień lub autobusy czy dostawcze, a jak już się zdarzy miejsce do wyprzedzania to każdy chce nadgonić żeby znowu za nimi się nie wlec. 
user
skrzyzowanie88 46.134.20.240 07:35:23 13-09-2019
Trzeba jeszcze zrobić porządek że skrzyżowaniem na Żurawicy bo to tam się ruch blokuje. 
user
Maria 91.246.70.162 13.09.2019

Jak wieśmaki wracają z pracy to korek sięga czasami pod szpital,często jadąc w drugą stronę widzę że w co drugim pojeździe jedzie jedna osoba,potem żale że korki,brak miejsc do parkowania.         

user
anty 83.3.80.17 13.09.2019

ścigacze na tory wyścigowe!!! Często słyszę na Krakowskiej jak wariaci na ścigaczach urządzają sobie rajdy, jeżdżą kilka razy tą samą trasą i denerwują mieszkańców. Te motocykle powinny mieć zakaz poruszania się po drogach. Chcą się ścigać niech sobie wynajmą tor wyścigowy jak w F1

user
Aga 217.96.212.170 12:49:30 13-09-2019

Kretynie. Motocykl to pojazd jak każdy. Chłopak jechał z niewielką prędkością, ale prawdą jest, że w starciu z osobówką a tym bardziej autobusem motocyklista nie ma szans, jakkolwiek szybko by nie jechał.

user
Tłumacz 94.254.144.199 15:55:19 13-09-2019

Tak narzekasz na te motocykle A pewnie naprawdę Zapi.....asz pks-em do pracy lub domu bo cię nawet na nic innego nie stać dlatego jesteś cięty na każdy pojazd

user
Potyliczny 5.173.41.104 13.09.2019

Padanie alkomatem:D a błędy radnym i prezydentowi fajnie się wytyka.

nr 38/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium