Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 115/2018, Środa 25 kwietnia 2018 r., Marka i Jarosława
Opublikowano
Przemyśl
Czy na Tatarskiej może dojść do katastrofy budowlanej?
Obskurny budynek po byłym internacie przy ulicy Tatarskiej to niejedyne tego typu straszydło w Przemyślu, ale – jak poinformowali nas nasi Czytelnicy – właśnie tam może niebawem dojść do katastrofy budowlanej.
fot. Mariusz Godos
Budynek po były internacie przemyskiego „gastronomika” od wielu lat niszczeje. Jest fatalną wizytówką dla osób, turystów, którzy ulicą Tatarską spacerują na Zniesienie.

– Nie wiem, kto jest właścicielem tego terenu, ale to, co się tam dzieje, woła o pomstę do nieba. Obraz nędzy i rozpaczy. Dlaczego nikomu w mieście to nie przeszkadza? Gdzie są nasze władze? Może wreszcie któryś z panów prezydentów poderwałby się z fotela i pospacerował po mieście, a nie tylko jeździł po spotkaniach, konferencjach, sympozjach czy zjazdach. Pospacerował właśnie takimi ulicami, jak Tatarska. Przecież to jeden z głównych traktów turystów, podążających na Zniesienie. Nikomu nie jest wstyd za taką ruinę? (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
15 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Checa 31.179.77.48 09.04.2018

To jest JEDEN  WIELKI  WSTYD  i  ZAGROŻENIE dla pobliskich mieszkanców, przechodzących obok każdego dnia!To jest dowód jak miasto dba o zabytki!

user
lok 217.96.193.69 09.04.2018

Takich pustostanow jest wiele wiecej ;budynek po POMONIE przy ul.Czarnieckiego okropny widok

user
sun 185.38.225.2 10.04.2018
Przemyśl, miasto wstydu
user
MAXx 37.47.71.149 10.04.2018

A budynek STRASZYDŁO  na stoku k/Kopca Tatarskiego jeszcze stoi ?? Czy nikt tego nie widzi ??

user
Adam 37.47.71.149 10.04.2018

Oddać to dla bezdomnych - wyremontują i będą mieć gdzie mieszkać.

user
KOS 37.47.71.149 10.04.2018
A widzieliście budynki po byłym szpitalu na ul. Słowackiego  ???
user
Wiem 83.18.50.205 09:58:26 10-04-2018

Tam akurat wszystkie budynki będą zagospodarowane, więc i nadejdą miłe dla oka zmiany :)

user
Nickt 83.31.188.99 06:51:54 17-04-2018

... dla czarnych.

user
Fgjjgy 37.47.71.75 10.04.2018

Pójdzie za 1 zeta dla znajomego krlólika 

user
przemyski obserwator 83.31.118.254 10.04.2018

Kto zdziwiony , łapki go góry. Przecież  taki jest niemal caoły wolny i królewski Przemyśl za wyjątkiem Katedr  rzymskiej i greko ,  ulicy Katedralnej oraz pałaców biskupich , s budynków seminarium i muzeów diecezjalnego i ziemi przemyskiej ,  domu katolickiego dawne kino Roma , ul. Franciszkańskiej i Pałacu Chomy w Rynku. O nie , przepraszam ładnie i czysto w miarę  jest jeszcze na Placu zwanym Niepodległości , na Kazimierzowskiej  oraz obok największego bohatera Przemyśla tj. Szwejka z pieskiem. Osobiści zapraszam na przemyskie bazary , Sportową , syf zwany zielonym rynkiem , wiele uliczek tzw bocznych spoza ścisłego centrum, ruiny dawnych koszar  austriackich późniejszej  Pomony  dziesiątki pustych mieszkań i  sypiących się z tynku i rozsypujących  się kamienic jak

Tomaszewskiej na Pl. Konstytucji . Za niedługo podobny los spotka dawna synagogę na na Słowackiego będzie podobna do tej z ul. Grunwaldzkiej czyli  totalna ruina , podobnie na  rozsypkę czeka piękny budynek przedwojenny dom robotniczy później kina Bałtyk i pseudo uczelni która bez żadnego sprzeciwu  i działań przemyskiej "wadzy " wyniosła się do Rzeszowa , szkoda czasu na opisywanie wyglądu i stanu i żałosnego  wyglądu  dawnego szpitala wojskowego  , koszary na Słowackiego  na nie ma  opisywać bo się nie da tego dobrze opisać , są zdjęcia w ostatnim wydaniu Życia. Jeśli ktoś ma jeszcze złudzenia co do  wyglądu i  uroku Przemyśla zapraszam na opisane prze zemnie miejsca i wiele,  wiele innych "zakątków" brudu , nędzy i dziadostwa,które przemyskiemu suwerenowi , wyborcom  przez 16 lat rządzenia oferuje jeden człowiek.


dawny szpital 

Takipremyskiej ruiny , zadupia obraz  w skrócie


user
Lesio 78.11.15.200 11.04.2018

Kto za nie przedłużaniem Panu Chomie mandatu prezydenta łapka w górę!

user
btrbc 31.175.222.135 19:20:46 11-04-2018

Wszystkie przemyślaki

user
Laura 37.47.75.163 16.04.2018
Proszę odwiedzić park Lubomirskich.. tam jest na co popatrzeć  : w samym parku opuszczone budynki STRASZĄ  odwiedzających , powybijane okna , poobrywane rynny , wydarte drzwi  , skład butelek ,szmat itp,itd.! WSTYD , WSTYD !
user
HENRYK 82.160.131.142 17.04.2018

ALE PRZECIEZ BUDYNEK PRZY UL. TATARSKIEJ MA WLASCICIELA !!!!!

nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium