Życie Podkarpackie nr 49/2016 Życie Podkarpackie nr 49/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 346/2016, Niedziela 11 grudnia 2016 r., Damazego i Waldemara
Opublikowano
Przemyśl
Przemyscy kupcy nie chcą kolejnego hipermarketu
Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Przemyśla radni przegłosowali projekt uchwały w sprawie planu zagospodarowania przestrzennego „Słowackiego III”. To wzbudziło poważne obawy członków Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej, którzy uważają, iż to pierwszy, zrobiony po cichu – krok do budowy w tamtym miejscu sklepów wielkopowierzchniowych.
fot. Mariusz Godos
Zdaniem przedstawicieli Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej na działkach należących do dawnego Furnelu może powstać kolejne w mieście centrum handlowe, które utrudni życie mniejszym przedsiębiorcom.

Wspomniany plan obejmuje obszar ponad 10 hektarów i ulice: Słowackiego, Bakończycką i Pustą. Teren nie należy w całości do miasta, jego fragmenty to także własność Skarbu Państwa, Kościoła i Związków Wyznaniowych i prywatna. Opracowanie planu zakłada ujednolicenie tej kwestii. Przewiduje m.in. możliwość budowy sali koncertowej dla Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych na działce miejskiej, ale także (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
19 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
erty 31.175.105.253 07.11.2016

Tiaaaa a miało być tam osiedle tbs .

user
jarek 77.46.0.181 07.11.2016

Galeria Cegielnia tam powstanie. Czekano ponad 10 lat. I dobrze, bo to świetna lokalizacja na galerię

user
PRZ! 85.89.174.205 07.11.2016

- nowe miejsca pracy

- nowe sklepy - większa konkurencja ofert, tańsze ceny

- większa dostępność produktów

- kolejna nowa inwestycja w mieście

- przerwanie czasu bez lokalnych inwestycji

- coś się w końcu nowego pojawi w tym mieście emerytów

- nakręci lokalny biznes

- itp.


Nie można ograniczać miasta tylko do zielonego rynku który nie z winy kupców jest patologią handlową - "prezydent" coś obiecał i na tym się skończył a targowisko jest architektoniczną i użytkową porażką tak samo jak szczęki i bazar na ul Sportowej.


KAŻDEJ NOWEJ INWESTYCJI W MIEŚCIE MÓWIMY TAK! LUDZIE ZMIEŃMY PODEJŚCIE POZWÓLMY TEMU MIASTU SIĘ ROZWIJAĆ!!!

user
Seba 91.240.223.13 21:34:05 07-11-2016

jaka konkurencja te wszystkie koncerny niemieckie (celowo z małej ) są ze sobą dogadane w jaki sposób nakręci lokalny biznes ?

user
cycu 188.146.90.218 07:20:39 08-11-2016

Teraz to już wszystko jedno czy powstanie kolejny czy kolejnych 10 hipermarketów. Rynek jest nasycony. Błedy o lokalizacji hiperów i dyskontów w centrum miasta zostały popełnione już dawno temu i tego się nie cofnie. A targowisko było od zawsze i jest spora grupa ludzi która tam zarabia i spora część mieszkańców która robi tam z przyjemnością zakupy. Jeżeli jesteś takim estetą i dla Ciebie Lidl czy Biedra jest architektonicznym przykładem piękna to mogę jedynie współczuć.

user
snipp 31.128.21.66 09:27:39 09-11-2016

Ilość supermarketów miarą rozwoju miasta? Lol.

user
Andrzej 31.175.214.185 07.11.2016

Nowa inwestycja super owe miejsca pracy itp tylko żeby nie skończyło się na gadaniu i obietnicach 

user
And 31.175.214.185 07.11.2016

Coś takiego mogło by powtać kuedys mieli w planie i skonczýlo sie na gadaniu 

http://www.urbanity.pl/podkarpackie/przemysl/centrum-handlowe-cegielnia,b4001

user
Seba 91.240.223.13 21:34:56 07-11-2016
Przemyśl to za małe i za biednie miasto na więcej galerii
user
Tom 31.183.252.83 07.11.2016

Szkoda ze nie ma takich planów co do śp.Szpital przy ul słowackiego 

user
aalafr4 185.18.133.4 07.11.2016

niech powstanie market BYLE NIE BYL TO PIOTRUS pAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

user
ryturtuy 31.175.105.253 08.11.2016

Niemiecki czy Angielski tudzież Portugalski blaszak nie jest żadną inwestycją .

user
Arturro 185.18.135.173 08.11.2016

Niech robią cokolwiek, co zacznie chociaż trochę zmieniać nasze miasto bo jak na razie coraz bardziej odstajemy od reszty kraju. Miasto nie rozwija się, a mieszkańcy popadają w coraz większą apatię.

user
adf 31.175.12.174 13:53:49 08-11-2016

postawienie kolejnego blaszaka to nie rozwój .

user
oo 83.24.69.67 09.11.2016

mnie to rybka, czy powstanie nastepna galeria handlowa, czy zostanie zamknięta, wybudowali autostradę , do Rzeszowa w niecałą godzinke i mam sklepów czy marketów ile zapragnę, na większe zakupy Kraków(tylko 2 godzinki), o paliwo się nie martwię, po to kupiłem auto, żeby nim jezdzic, a wiec koszty i tak będą z tym związane, u lokalnych "przedsiębiorców" nie kupuje już od dawien dawna, towary jak z bazaru, słowo wyprzedaż to dla nich puste brzmienie, a brak klientów tłumacza sobie jak widać w artykule w sposób dziecinny, niestety czasy się zmieniają i nawet w duzych miastach sklepy w centrach aby się utrzymać muszą przyciągać kupujących nie tylko cena ale i stylowymi, gustownymi towarami, nie tandeta za wielkie pieniądze, tu markety są konkurencja, bo tanien ten chłam sprzedają

user
Piotr 85.89.174.196 10.11.2016

Masakra. Nawet nikomu - a już się dziwię dziennikarzom z ŻP - nie chciało się zajrzeć na plan zagospodarowania przestrzennego miasta w których miejscach jest PRZEWIDZIANA możliwość budowy wielkopowierzchniowych obiektów handlowych.

A więc linki dla Was Panowie dziennikarze i dla reszty... - za przeproszeniem  głupków.

Mapa http://zapodaj.net/6cbbcfdf840a9.gif.html

Uchwała http://bip.przemysl.pl/download/attachment/55583/proj-nr-1962016.pdf

W żadnym miejscu w/w uchwały nie znalazłem zapisu o WOH. Mało tego w dokumencie (załącznik nr 3)  jest odpowiedź z uzasadnieniem dlaczego w tym miejscu nie może powstać taki obiekt.


Zacznijcie czytać ludziska źródła, przestańcie powtarzać pierdoły jak papugi bo ktoś tam pierdnął z PKK i już się karuzela nakręca. PKK kolejny raz pokazuje swoją niewiedzę i głupotę. Być może przez wiek osób które tam zasiadają.


user
arturro 77.254.249.176 16.11.2016

Czy panowie z PKK uchronią nas przed kolejnym Piotrusiem Panem? Mam wrażenie, że to zaczyna być dominująca sieć sklepów w Przemyślu i okolicach.

user
prawy 155.133.92.50 22.11.2016

O i Pan Błażej co to do tej pory pozował na wolnorynkowca z ramienia partii związanych z JKM chce zakazywać konkurencji.

user
xx 31.183.235.176 22.11.2016

..."to zaczyna być dominująca sieć sklepów w Przemyślu...."  nie zaczyna a stała się faktem. Osiedle Rycerskie ,Bielskiego,Malawskiego i cała reszta okolicznych mieszkańców skazana tylko na Piotrusia Pana, reszta punktów małych co była już nie istnieje. Na tym osiedlu przydałby się  choć jeden supermarket z prawdziwego zdarzenia innej sieci handlowej,  zrobiłby on zdrową konkurencję cenowo-asortymentową dla Piotrusia ,który  praktycznie jest monopolistą handlowym na tym osiedlu.

nr 49/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium