Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 145/2018, Piątek 25 maja 2018 r., Urbana i Grzegorza
Opublikowano
Przemyśl
Taniec i dziennikarstwo to ich pasje
W ubiegłym tygodniu gościliśmy w redakcji tancerzy ze Szkolnego Zespołu Ludowego Ziemi Przemyskiej „Trójczyce”. Obchodząca w ubiegłym roku jubileusz 40-lecia grupa od 10 lat wydaje własną gazetkę, w której odnotowuje najważniejsze i najsympatyczniejsze momenty swojej działalności.
fot. Paweł Bugira
Zespół „Trójczyce” w redakcyjnych progach. Spotkanie w redakcji było dla tancerzy okazją do pochwalenia się efektami własnej pracy redaktorskiej w postaci pisma Majdaneczek.

Obok działalności artystycznej, docenionej m.in. poprzez przyznanie zaszczytnego tytułu „Zasłużony dla Kultury Ludowej Województwa Podkarpackiego”, tancerze z zespołu „Trójczyce”, założonego przy Szkole Podstawowej w Trójczycach przez Renatę Nemeczek-Budzyńską, prowadzą też działalność redaktorską, aktywnie uczestnicząc w warsztatach dziennikarskich, których namacalnym efektem jest własne pismo zatytułowane Majdaneczek.

W zajęciach tych biorą udział głównie uczniowie klas IV – VI. Pierwszym recenzentem ich dziennikarskich poczynań jest Barbara Bielecka, pod której okiem szlifują warsztat. W naszej redakcji tancerze i młodzi adepci dziennikarstwa zyskali kilka cennych wskazówek odnośnie swojej dalszej pracy nad tekstami. Poznali także specyfikę zawodu dziennikarza, funkcjonowanie lokalnego tygodnika, a w dziale technicznym przyjrzeli się procesowi rozmieszczania tekstów i zdjęć na stronie, za który odpowiadają redaktor techniczny i grafik.   

„Trójczyce” na scenie.
nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium