Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 171/2018, Środa 20 czerwca 2018 r., Bogny i Florentyny
Opublikowano
Przemyśl
O praktycznych i teoretycznych aspektach dziennikarstwa
Bardzo pozytywne wrażenie zrobili na nas uczniowie Szkoły Podstawowej w Nehrybce, którzy odwiedzili naszą redakcję w czwartek, 21 stycznia. Żywo zainteresowana warsztatem dziennikarskim grupa postawiła nam wiele, niekoniecznie łatwych pytań i sprawiła miłą niespodziankę przygotowanymi przez siebie słodkimi prezentami.
fot. zbiory własne
Uczniowie z SP w Nehrybce w naszej redakcji. Młodzieży towarzyszyły: Małgorzata Rysak, Edyta Szczygieł i Renata Twardak.
Wizyta, choć niedługa, obfitowała w wiele sympatycznych akcentów. Grupa uczniów klasy czwartej, piątej i szóstej poznała szczegóły dotyczące pracy w redakcji i redagowania lokalnej gazety.

W czasie spotkania w redakcyjnym newsroomie młodzież dowiedziała się, że praca dziennikarza to w zasadzie 24-godzinny dyżur, 7 dni w tygodniu, zawód stawiający każdego dnia nowe wyzwania i problemy, wymagający zacięcia, dziennikarskiej żyłki i empatii.

Padły pytania o najciekawsze wywiady i delegacje oraz najtrudniejsze sytuacje. Ponieważ wizyta w ŻP miała miejsce 21 stycznia, przychylamy się do prośby uczniów, przekazując od nich najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich babć i dziadków.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium