Życie Podkarpackie nr 21/2020 Życie Podkarpackie nr 21/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 155/2020, Środa 3 czerwca 2020 r., Leszka i Kłotyldy
Opublikowano
Przemyśl, Dubiecko, Bachórzec
Młodzi chcą dobrze wykorzystać swoje szanse
Stawiają na realizację marzeń i zamierzają dopiąć swego. Młodzież z Bachórca i Dubiecka wraz z opiekunkami Agnieszką Szypułą i Letycją Sową odwiedziła nas, chcąc pozyskać wskazówki niezbędne do realizacji założeń projektu, na który zdobyła fundusze z programu „Równać szanse”. Ich cel to lepszy start w dorosłość.
Uczniowie klas 7 i 8 z SP w Bachórcu oraz Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dubiecku w siedzibie redakcji Życia Podkarpackiego.
fot. Paweł Bugira
Uczniowie klas 7 i 8 z SP w Bachórcu oraz Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dubiecku w siedzibie redakcji Życia Podkarpackiego.
Największy program wyrównywania szans w Polsce Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pozwala młodym ludziom z mniejszych miejscowości na zdobycie grantu, bez którego wiele planów i celów nigdy nie mogłoby się doczekać realizacji. Taki właśnie, w wysokości 6 tys. 100 zł, otrzymało Stowarzyszenie Warto Mieć Marzenia, działające przy Szkole Podstawowej w Bachórcu. Do programu adresowanego do społeczności z miejscowości do 20 tys. mieszkańców zgłosili projekt o nazwie „Budujemy most między tradycją a teraźniejszością”. Pomysł zyskał akceptację i dzięki temu szkolna młodzież będzie mogła zrealizować zadanie, którego efektem ma być nawiązanie współpracy z osobami starszymi, co umożliwi z kolei poznanie tradycji i historii swojej miejscowości. Tematem wiodącym projektu jest zachowanie ciągłości pokoleniowej mieszkańców Bachórca poprzez odświeżenie tradycji i połączenie czasów przeszłych ze współczesną technologią. Uczestnicy zobowiązali się bowiem do przygotowania prezentacji multimedialnej dla mieszkańców, z zachowaniem zasad pracy reporterskiej. Przeprowadzą więc wywiady ze starszymi mieszkańcami, stworzą fotoreportaże, a także przygotują wystawę przedmiotów użytku domowego, które dawno wyszły z użycia. By zyskać niezbędne do zrealizowania celu umiejętności, uczniowie postanowili się wybrać do lokalnej gazety po niezbędne wskazówki. I tak dotarli do siedziby naszej redakcji, gdzie zaznajomili się z tajnikami dziennikarskiego warsztatu. Mamy nadzieję, że wizyta była ciekawa i okaże się pomocna.
nr 21/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium