Życie Podkarpackie nr 22/2020 Życie Podkarpackie nr 22/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 159/2020, Niedziela 7 czerwca 2020 r., Roberta i Wiesława
Opublikowano
Przemyśl
Uczniowie „Newtona” na okładce Życia
Tuż przed końcem roku szkolnego drugoklasiści z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. I. Newtona postanowili wzbogacić swoją wiedzę o prasie i środkach masowego przekazu.
Drugoklasiści z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. I. Newtona w Przemyślu w redakcyjnych progach. Na zdjęciu z wychowawczynią Martą Derewońko.
fot. Jacek Szwic
Drugoklasiści z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. I. Newtona w Przemyślu w redakcyjnych progach. Na zdjęciu z wychowawczynią Martą Derewońko.
Wizyta, którą uczniowie „Newtona” złożyli nam w ubiegłym tygodniu, obfitowała w atrakcje. W pierwszej kolejności goście otrzymali od nas porcję informacji na temat procesu powstawania gazety, specyfiki lokalnego wydawnictwa i zawodu dziennikarza.

Była okazja do obejrzenia redakcyjnego newsroomu, zadania nurtujących pytań związanych z redaktorskim fachem oraz obejrzenia archiwalnych numerów Życia Podkarpackiego, których pożółkłe kartki świadczą o tym, jak wiele czasu upłynęło od momentu, kiedy stawialiśmy pierwsze kroki na rynku prasowym.

Nasi goście zapoznali się z charakterem pracy konsultantów ds. reklamy i uścisnęli dłoń prezesa Wydawnictwa Ziemia Przemyska sp. z o.o. Wojciecha Mikuły. Najprzyjemniejsze zostawiliśmy na koniec.

W dziale technicznym gazety uczniowie mogli przy pomocy naszego redakcyjnego grafika Mariusza Kościuka stworzyć „jedynkę” ŻP z własnym zdjęciem na okładce, a także przekonać się, co potrafi Photoshop. 
nr 22/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium