Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 111/2019, Niedziela 21 kwietnia 2019 r., Feliksa i Anzelma
Informacje Kultura Sport Opinie Styl życia Galerie Blog
Wszystkie Przemyśl Jarosław Przeworsk Lubaczów Region
dołącz do bohaterów lokalnych zmian
Mariusz Burnat
Mariusz Burnat
Chciałem połączyć pasję z pracą – tak komentuje swój pomysł na biznes pan Mariusz Burnat. Bohater postanowił rozwijać swoje zainteresowania i stworzyć firmę na swoją miarę. Zakupiony dzięki funduszom unijnym sprzęt wystarczył, aby otworzyć serwis jachtów. Dziś pan Mariusz śmiało patrzy w przyszłość i podkreśla, że życie zaczyna się po 50-tce.
Marcin Bosek
Marcin Bosek
Powiedzenie działaj lokalnie, myśl globalnie ma sens. I tak zaczęła się przygoda – opowiada pan Marcin Bosek. Beneficjent funduszy unijnych uwierzył, że nie musi wyjeżdżać z Dobrzechowa, aby stworzyć firmę znaną na rynku międzynarodowym - Produkujemy medale i statuetki własną autorską technologią, na pewno niedostępną w Europie. Jego największy sukces? Gdy zespół mówi: Ja pracuję w fajnej firmie w Dobrzechowie na Podkarpaciu, w firmie, która działa globalnie. No to jest już pełen sukces.
Katarzyna Być
Katarzyna Być
Pani Katarzyna Być rzuciła posadę dyrektora w przedszkolu i rozpoczęła studia z ceramiki i rękodzieła na Uniwersytecie Ludowym - Stwierdziłam, że chcę połączyć pasję tworzenia z nauczaniem. Dzięki funduszom unijnym, założyła pracownię ceramiczną, w której najmłodsi mieszkańcy województwa rozwijają zdolności manualne i dobrze się bawią. I właśnie to daje jej największą satysfakcję. Ja mam taką filozofię życia, że jesteś tyle wart, ile jesteś w stanie dać innym.
Michał Zaniewicz
Michał Zaniewicz
Panie Michale, idź pan na rehabilitację – brzmiało zalecenie lekarza. W ten sposób pan Zaniewicz odkrył dom opieki dziennej wspierany przez fundusze unijne. Miejsce szybko okazało się znacznie czymś więcej niż myślał – Ludzie pokochali mnie, że cud. Teraz Pan Michał nie tylko dba o zdrowie, ale i spotyka się z przyjaciółmi oraz realizuje swoje pasje.
Dominika Sroka
Dominika Sroka
Przeglądając Facebooka, znalazłam ogłoszenie Fundacji Aktywizacji w Rzeszowie o możliwości odbycia stażu – wspomina Dominika. Praktyka zaraz po studiach dała jej nowe możliwości na samym początku drogi zawodowej. Jak beneficjentka ocenia staż organizowany na terenie województwa podkarpackiego przy wsparciu funduszy unijnych? Myślę, że dzięki niemu jestem może już szczebel wyżej.
Agnieszka Głos
Agnieszka Głos
Nasza spółdzielnia sukces odniesie na pewno – tak przyszłość swojej działalności widzi Pani Agnieszka. Beneficjentka funduszy unijnych skorzystała z pomocy Centrum Integracji Społecznej. Dzięki doradcom zawodowym - znalazła pomysł na biznes. Dziś, wraz ze swoimi koleżankami, produkuje i sprzedaje pyszne pierogi i inne domowe specjały.