Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 157/2020, Piątek 5 czerwca 2020 r., Walerii i Bonifacego
Informacje Kultura Sport Opinie Styl życia Galerie Blog
Wszystkie Przemyśl Jarosław Przeworsk Lubaczów Region
dołącz do bohaterów lokalnych zmian
Mariusz Bezdzietny
Mariusz Bezdzietny
"Tutaj dzieci siebie nawzajem wychowują. Współpracują ze sobą i wtedy różnice nie mają żadnego znaczenia" – z dumą opowiada Mariusz Bezdzietny, Komendant Chorągwi Podkarpackiej ZHP. Dzięki projektowi Podkarpacka Sieć Wsparcia Wychowawczej Funkcji Rodziny, dzieciaki mają możliwość spędzać aktywnie czas, rozwijać swoje zainteresowania, poszerzać wiedzę o regionie przebywając tym samym ze swoimi rówieśnikami. Projekt dofinansowany jest z Funduszy Europejskich.
Karolina Bieńko
Karolina Bieńko
Bohaterką spotu jest Pani Karolina – mama dwójki dzieci – dwuletniej Oli i pięciomiesięcznego Mikołaja. Każda kobieta potrzebuje kontaktu z ludźmi, własnego rozwoju i organizacji własnego czasu. Jak przyznaje Pani Karolina: "Dla mnie żłobek jest genialnym rozwiązaniem..." – "...to przede wszystkim rozwój dla dziecka, możliwość bycia z rówieśnikami, ale także nauka życia po swojemu...". Dzięki Żłobkowi "Zielony Motylek" Pani Karolina może realizować swoje plany zawodowe, jednocześnie będąc spokojną, że jej dzieci są w dobrych rękach, pod opieką empatycznych wychowawców.
Kasia Dziedzic
Kasia Dziedzic
"Ja sobie jej w pracy nie wyobrażałam. Zawsze się martwiłam, jak ona sobie w życiu da radę" - wyznaje pani Barbara Kędzior, opowiadając o swojej córce Kasi, która choruje na porażenie mózgowe typu wiotkiego. Życie córki pani Barbary zmieniło się na lepsze, dzięki Stowarzyszeniu Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych "Radość" z Dębicy. Projekt pt. "Pralnia Radość w Dębicy" umożliwia Kasi i innym niepełnosprawnym podjęcie pracy oraz inne aktywności, takie jak rehabilitacja ruchowa czy spotkania grupowe. Projekt został zrealizowany z Funduszy Europejskich.
Katarzyna Być
Katarzyna Być
Pani Katarzyna Być rzuciła posadę dyrektora w przedszkolu i rozpoczęła studia z ceramiki i rękodzieła na Uniwersytecie Ludowym - Stwierdziłam, że chcę połączyć pasję tworzenia z nauczaniem. Dzięki funduszom unijnym, założyła pracownię ceramiczną, w której najmłodsi mieszkańcy województwa rozwijają zdolności manualne i dobrze się bawią. I właśnie to daje jej największą satysfakcję. Ja mam taką filozofię życia, że jesteś tyle wart, ile jesteś w stanie dać innym.
Mariusz Burnat
Mariusz Burnat
Chciałem połączyć pasję z pracą – tak komentuje swój pomysł na biznes pan Mariusz Burnat. Bohater postanowił rozwijać swoje zainteresowania i stworzyć firmę na swoją miarę. Zakupiony dzięki funduszom unijnym sprzęt wystarczył, aby otworzyć serwis jachtów. Dziś pan Mariusz śmiało patrzy w przyszłość i podkreśla, że życie zaczyna się po 50-tce.
Marcin Bosek
Marcin Bosek
Powiedzenie działaj lokalnie, myśl globalnie ma sens. I tak zaczęła się przygoda – opowiada pan Marcin Bosek. Beneficjent funduszy unijnych uwierzył, że nie musi wyjeżdżać z Dobrzechowa, aby stworzyć firmę znaną na rynku międzynarodowym - Produkujemy medale i statuetki własną autorską technologią, na pewno niedostępną w Europie. Jego największy sukces? Gdy zespół mówi: Ja pracuję w fajnej firmie w Dobrzechowie na Podkarpaciu, w firmie, która działa globalnie. No to jest już pełen sukces.
Michał Zaniewicz
Michał Zaniewicz
Panie Michale, idź pan na rehabilitację – brzmiało zalecenie lekarza. W ten sposób pan Zaniewicz odkrył dom opieki dziennej wspierany przez fundusze unijne. Miejsce szybko okazało się znacznie czymś więcej niż myślał – Ludzie pokochali mnie, że cud. Teraz Pan Michał nie tylko dba o zdrowie, ale i spotyka się z przyjaciółmi oraz realizuje swoje pasje.
Agnieszka Głos
Agnieszka Głos
Nasza spółdzielnia sukces odniesie na pewno – tak przyszłość swojej działalności widzi Pani Agnieszka. Beneficjentka funduszy unijnych skorzystała z pomocy Centrum Integracji Społecznej. Dzięki doradcom zawodowym - znalazła pomysł na biznes. Dziś, wraz ze swoimi koleżankami, produkuje i sprzedaje pyszne pierogi i inne domowe specjały.
Dominika Sroka
Dominika Sroka
Przeglądając Facebooka, znalazłam ogłoszenie Fundacji Aktywizacji w Rzeszowie o możliwości odbycia stażu – wspomina Dominika. Praktyka zaraz po studiach dała jej nowe możliwości na samym początku drogi zawodowej. Jak beneficjentka ocenia staż organizowany na terenie województwa podkarpackiego przy wsparciu funduszy unijnych? Myślę, że dzięki niemu jestem może już szczebel wyżej.