Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 142/2018, Wtorek 22 maja 2018 r., Julii i Heleny
Opublikowano
Przemyśl
Bezbolesne odczulanie?
Coraz większym powodzeniem cieszą się rozmaite terapie medycyny niekonwencjonalnej. O terapii biorezonansowej, dość nietypowej i uchodzącej za bezbolesną metodę wspomagania leczenia schorzeń, rozmawiamy z Moniką Fenc z Gabinetu Biorezonansu.

Czym jest terapia biorezonansowa?

– Jest to oddziaływanie na organizm pacjenta przy pomocy jego własnych drgań elektromagnetycznych, wykorzystując do tego system meridianów i punktów akupunkturowych wywodzących się z medycyny chińskiej. Wspaniale wspomaga ona leczenie różnych dolegliwości, jest też znakomitą metodą usuwania alergii.

 

Proszę wyjaśnić, na czym polega metoda usuwania alergii za pomocą biorezonansu?

– W naszym gabinecie wykonujemy nowoczesne, bezinwazyjne i bezbolesne testy alergiczne, które polecamy szczególnie dla dzieci. Wyniki testu są natychmiastowe poprzez automatyczną sygnalizację urządzenia. Testy trwają około 30 minut. Standardowa wizyta obejmuje przeprowadzenie całego zestawu, który zawiera 90 alergenów, jakie występują w naszym codziennym życiu. Po wykonaniu testu możemy spokojnie przeprowadzić terapię usunięcia alergii na poszczególne alergeny. Odczulanie trwa 20 minut i często wystarczy tylko jedna seria, by zakończyć terapię sukcesem.

 

Również przy silnej alergii?

– Jeśli bardzo mocno reagujemy na jakiś alergen albo gdy występuje alergia centralna, na przykład białko mleka czy jajek, pszenicę, roztocze kurzu, candida albicans czy metale, należy wykonać 3 terapie odczuleniowe. Pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu, a na efekty nie musi długo czekać. Po przeprowadzonym odczulaniu należy w danym dniu wypić około 1,5 litra wody niskomineralizowanej oraz nie spożywać alkoholu, mocnej kawy bądź herbaty.

 

Jeden seans i mamy z głowy?

– Po dwóch tygodniach przysługuje nam jeszcze bezpłatna wizyta kontrolna i ewentualne bezpłatne doodczulanie, jeśli efekty nie są zadowalające. I tyle.

 

Biorezonans pomaga też w walce z rzuceniem palenia?

– Tak, przy użyciu aparatu biorezonansowego przeprowadzamy również jedną z najskuteczniejszych obecnie metod zwalczania głodu nikotynowego. Bardzo istotne jest to, że nie ma znaczenia staż palenia i ilość wypalanych papierosów. W większości przypadków, 90 procent, wystarczy tylko jedna terapia antynikotynowa i nie zaleca się stosowania dodatkowo żadnych środków zawierających nikotynę, jak plastry czy gumy. Pozostałym 10 procentom pacjentów zaleca się jeszcze jedną wizytę.

 

Są jakieś przeciwwskazania do terapii biorezonansowej?

– Przeciwwskazań jest niewiele. Są to ciąża, rozrusznik serca i choroby nowotworowe.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium