Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 112/2018, Niedziela 22 kwietnia 2018 r., Leona i Łukasza
Opublikowano
Oleszyce
Niełatwa sztuka makijażu
Wykonywanie makijażu to bardzo precyzyjna czynność, w której dobór kosmetyków i kolejność nakładania decyduje o efekcie końcowym. Dobrze wykonany może odjąć lat, zredukować niedoskonałości, a nawet zmienić wizerunek. Jak robić go z gustem? Wizażystka Anna Juźko zdradziła mieszkankom Oleszyc tajniki dobrego makijażu podczas warsztatów w Miejsko-Gminnym Domu Kultury.
fot. Justyna Zając
Uczestniczki warsztatów poznały krok po kroku sztukę makijażu. Najpierw pod okiem doświadczonej prowadzącej określiły własne potrzeby i oczekiwania, później teorię przełożyły na praktykę.
– Charakter makijażu dobiera się według cech indywidualnych, a urodę określa jak pory roku: zima i lato to typy chłodne, z kolei wiosna i jesień – ciepłe. Punktem wyjścia jest dopasowanie kolorystyki makijażu do tonacji skóry. To jeden z najważniejszych etapów, ponieważ w skórze jest największa ilość barwnika, który decyduje o zakwalifikowaniu osoby do konkretnego typu kolorystycznego. Chłodny typ wybiera kolory chłodne i na odwrót – wyjaśniła zgromadzonym paniom Anna Juźko.

Makijaż na lato – lekki i świeży

W makijażu dziennym, szczególnie, że zbliża się lato, trzeba mieć umiar. Lekko podkreślić urodę, ale nie obciążać skóry. Twarz najlepiej ożywić delikatnie rozświetlonym podkładem, może być typu BB (połączenie fluidu z kremem), który przy okazji nawilża. Różem lub bronzerem warto podkreślić kształt kości policzkowych. Do oczu wybrać pastelowe kolory lub kolorowe kredki, a na usta delikatne róże. – Mocniejsze i cięższe produkty zostawiamy na zimę.

Makijaż to zawsze sprawa indywidualna, nie ma jednej, niezawodnej recepty. O tym, jakiej używać techniki, decydują: kształt twarzy, budowa i kolor oczu, tonacja cery, wiek czy okazja. Nie jestem za tym, żeby kopiować. To zawsze kwestia wyczucia i gustu – podkreśla wizażystka.

Jeżeli chcemy, żeby makijaż dobrze wyglądał, musimy pamiętać o pielęgnacji. Raz na jakiś czas trzeba dać skórze odpocząć od nadmiaru kosmetyków, zrobić dokładne oczyszczenie twarzy, peeling i maseczkę. – Podstawą jest odpowiednie nawilżenie.
fot. Justyna Zając
Anna Juźko, wizażystka z zawodu i zamiłowania.

Używanie kremu jest istotne szczególnie w nocy – wtedy skóra najbardziej się regeneruje, bo odpoczywa całe ciało – podsumowuje Anna Juźko, która na co dzień pracuje w salonie kosmetycznym w Oleszycach. Wizaż to jej droga zawodowa, pasja i sposób na życie. Podczas kilku lat pracy w Rzeszowie zdobywała doświadczenie, prowadząc warsztaty makijażu, pracując przy sesjach zdjęciowych oraz pokazach mody. Na swoim koncie ma kilka publikacji w magazynach i portalach makijażowych. Może się pochwalić się dwukrotną kwalifikacją do Ogólnopolskich Mistrzostw Makijażu Profesjonalnego, gdzie jako jedyna reprezentowała województwo podkarpackie.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania