Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 114/2018, Wtorek 24 kwietnia 2018 r., Grzegorza i Aleksandra
Opublikowano
Jogurt naturalny w służbie pięknu
Niezastąpiony przy diecie odchudzającej jogurt naturalny to nie tylko smaczna i zdrowa przekąska, ale również bogate źródło cennych substancji, które uczynią wiele dobrego dla twoich włosów, skóry, paznokci.

Co siedzi w jogurcie?


Jogurt naturalny wzmacnia nasz organizm nie tylko od wewnątrz – dzięki zawartości cennych biopierwiastków (wapń, cynk, potas, fosfor i magnez), witamin z grupy B (B1, B2, B6 i B12), kwasu mlekowego oraz mlecznych protein jest ratunkiem dla suchej skóry oraz zniszczonych zabiegami fryzjerskimi włosów.

 


Zaskakujące właściwości jogurtu


 Silnie nawilża, przywraca skórze miękkość i elastyczność, a włosom zdrowy połysk. Regeneruje i działa niczym łagodzący kompres. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie skóra jest przesuszona, spękana i szorstka – na łokciach i kolanach, piętach, dłoniach, a nawet twarzy. Niezastąpiony, kiedy przesadzimy ze słońcem – złagodzi skutki poparzeń słonecznych i przyspieszy regenerację naskórka. Jak stosować jogurt? Można wmasować go jak balsam lub nakładać w formie maseczki. Wystarczy raz lub dwa razy w tygodniu grubą warstwą jogurtu posmarować newralgiczne miejsca, aby szybko zobaczyć oczekiwane efekty.

 


Solo czy w duecie?


 Dzięki temu, że jest produktem całkowicie naturalnym, bez problemu łączy się z innymi cennymi darami natury. Wymieszany z odrobiną soku z cytryny rozjaśni przebarwienia skórne, z dodatkiem miąższu z papai odżywi i przywróci naturalny koloryt poszarzałej, zmęczonej cerze. Jeśli dodamy do niego odrobinę cukru, gruboziarnistej soli lub zmielonej kawy, stanie się doskonałym peelingiem. Wymieszany z wodą różaną i cytryną pomoże w walce z łupieżem, z dodatkiem naturalnych olejów (np. kokosowego, rycynowego, arganowego) czy oliwy odżywi włosy, a w duecie z jajkiem – nabłyszczy i wzmocni. 

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania