Życie Podkarpackie nr 2/2018 Życie Podkarpackie nr 2/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 16/2018, Wtorek 16 stycznia 2018 r., Marcelego i Włodzimierza
Opublikowano
Dla zdrowego rozwoju dziecięcych stópek
Pierwszy krok dziecka to wyjątkowa chwila dla malucha i jego rodziców oraz najlepszy moment, aby zastanowić się nad wyborem pierwszych bucików. To najważniejsze buty w jego życiu – w dużej mierze od nich zależy prawidłowy rozwój stopy malca.
fot. materiały prasowe

Pierwsze (k)roczki

Odpowiednio dobrany but powinien chronić stopę dziecka przed zimnem i urazami, dając jej jednocześnie możliwość swobodnego ruchu i rozwoju. – Hitem są buciki dziecięce firmy Emel, tzw. roczki. Wykonane ręcznie z mięciutkich skór naturalnych oraz materiałów najwyższej jakości znalazły uznanie wśród ortopedów, posiadają pozytywną Opinię Instytutu Matki i Dziecka oraz tzw. znak żółtej stopy. To wyróżnik dobrego obuwia zabezpieczającego prawidłowy rozwój i funkcjonowanie stopy dziecka – wyjaśnia Józef Groch z salonu obuwia Tex.

Najpierw bezpieczeństwo

– Wybierając buciki do nauki chodzenia, nie kierujmy się tylko modą. Komfort dziecka, prawidłowe ułożenie i zabezpieczenie stopy jest kwestią najważniejszą. Obuwie dla malucha powinno być miękkie, wygodne i przewiewne, posiadać odpowiednio wyprofilowaną, antypoślizgową podeszwę – podkreśla J. Groch. – Choć styl i moda to kwestia drugorzędna, wielu czołowych, polskich producentów wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodziców. Nowoczesny design pozwala na dobranie obuwia również pod względem estetycznym.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 2/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Jak często chodzisz do kościoła?
  • Kilka razy w tygodniu
  • Co tydzień
  • Co drugi tydzień
  • Raz na miesiąc
  • Kilka razy do roku
  • Co kilka lat
  • Nie chodzę