Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 171/2018, Środa 20 czerwca 2018 r., Bogny i Florentyny
Opublikowano
Czy gotowa dieta ma sens?
Od wielu miesięcy prawdziwym hitem wśród blogerów internetowych i gwiazd są gotowe cateringi dietetyczne. Najczęściej składają się one ze specjalnie przygotowanych i zbilansowanych posiłków, które ustalane są na podstawie indywidualnych preferencji. Gotowa dieta dostarczana jest do domu codziennie. Każdy posiłek w gotowym cateringu jest tak przygotowany, aby zawierał odpowiednią ilość kalorii.

Dieta "pudełkowa" ma swoje zalety

Plusem gotowej diety cateringowej jest wygoda.  Osoba, która zdecyduje się na takie ułatwienie, ma zagwarantowaną różnorodność. Najczęściej w diecie cateringowej uwzględnione są również specjalnie skonstruowane desery, które – jak każdy wie – są prawdziwym wyzwaniem dla każdej osoby, która chce schudnąć.

Gotowy catering ma również kilka innych plusów. Pozwala zaoszczędzić czas, zapomnieć o odwiecznym dylemacie „co ugotować?”. Przygotowanie dania, które mieści się w dozwolonej kaloryczności, wymaga sporej wprawy.

Catering dietetyczny – wygoda w standardzie


Najczęściej w skład gotowych diet cateringowych wchodzą: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek oraz kolacja. Na rynku istnieją również firmy, które oferują specjalne diety koktajlowe lub mieszane, w których otrzymujemy np. trzy posiłki i 2 koktajle.

Jedynym minusem gotowej diety może być cena. Jednak biorąc pod uwagę wygodę, a także zaoszczędzony czas, okazuje się, że często tego typu diety są prawdziwym ułatwieniem. Wiele firm zapewnia, że skuteczność ich zbilansowanych posiłków potwierdzają rezultaty, na które nie trzeba wcale długo czekać. Na dietach 1200 – 1500 kalorii można stracić średnio od 4 do 5 kilogramów miesięcznie. Jedynym warunkiem tak dobrych wyników musi być, jak zawsze, silna wola każdego, kto chce schudnąć
1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
zaza 85.11.85.210 22.04.2016

znamy zasady zdrowego odżywiania, a i tak je ;olewamy; tłumacząc się brakiem czasu, czytałam na rynekzdrowia.pl . może catering to jakaś opcja, ale to kosztuje

nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium