Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 109/2018, Czwartek 19 kwietnia 2018 r., Adolfa i Tymona
Opublikowano
O rozmiarach i nie tylko: dobieramy biustonosz
Garść informacji dla kobiet, dla których komfort noszenia i właściwy dobór biustonosza są priorytetem.
fot. Aleksandra Nowotyńska
Iza Ekiert, właścicielka salonu bielizny Madame Bra: – Każda kobieta w swojej szafie powinna mieć biustonosz w kolorze czarnym, kremowymi lub cielistym – to klasyka. Najnowsze kolekcje nawiązują do barw aktualnie będących w modzie, w kolekcji jesień-zima dominują granaty, fiolety, róże, szarości oraz kobalt.

Inna firma – inny model

Obwód stanika powinien ściśle przylegać do ciała, ale nie może za mocno opinać, kobieta musi czuć się wygodnie. Równie ważny jest dobór miseczki. Pamiętajmy, nie można polegać na jednym rozmiarze, ponieważ każda firma szyje inny model, używa innych materiałów. Jeśli nosimy źle dobrane staniki, z latami skóra traci elastyczność i dochodzi do jej deformacji. Potrzeba czasu, aby piersi wróciły do normy i ładnie się układały, ale dobry stanik potrafi sprawić cuda. Każda kobieta ma delikatną asymetrię piersi, która można skorygować odpowiednio dobranymi miseczkami.

 

Duże piersi – sztywny stanik?

Staniki dzielą się na miękkie, półusztywniane i sztywne. To, jaki kobieta powinna nosić, zależy od anatomii piersi. Nieprawdą jest, że kobiety w bujnych kształtach muszą nosić usztywniane. Kroje miękkich staników polepszyły się znacznie na przestrzeni lat, pięknie zbierają i podnoszą piersi. Firmy z jednej koronki szyją nawet 6 modeli, więc jest w czym wybierać.

Rozmiar H? Nigdy w życiu!

Klientki bardzo często nie dopuszczają do siebie myśli, że mogą mieć duży biust, wciąż powszechny jest lęk przed dużym rozmiarem. Panie chciałyby mieć 75B i co najwyżej D, a przecież rozmiarówka sięga L! Za mały biustonosz sprawia, że biust układa się z boku i optycznie przybywa nam kilogramów. Poza tym prowadzi do deformacja piersi, uciska je, co jest niezdrowe. Dobrze dobrany stanik wysmukla nas nawet o 2 rozmiary, wydłuży sylwetkę, wydobywa talię.

Stanik nie rośnie z nami

Nasze ciało stale się zmienia i biust też. Panie, które mają wahania wagi, są częściej zmuszone do dobierania staników. Gdy tracimy na wadze, stanik staje się za luźny, biust nie wypełnia całej miseczki, więc skóra traci elastyczność. Podczas ciąży szczególnie trzeba dbać o piersi, są wtedy wrażliwe i potrzebują wygody. Możemy zyskać nawet 3 rozmiary, nie możemy nosić tego samego przez całą ciążę, stalka w końcu zacznie wbijać się w biust, a szelki wrzynać w skórę ramion.

Haftki, stalki, materiał

Żywotność stanika zależy od tego, z jakich materiałów jest wykonany, jak często jest użytkowany i w jaki sposób prany. Przy mniejszych piersiach zazwyczaj służy dłużej: szeleczki mniej się naciągają, obwód dłużej trzyma. Stanik jest elastyczny, kupując go, zapinamy się na ostatnią haftkę, aby z czasem była możliwość regulacji. Nigdy nie wolno wyjmować stalek, ponieważ zmienia to krój biustonosza, nie spełnia on wtedy swojej funkcji.

Kot w worku

Nigdy nie kupujmy przez internet, każda firma szyje inaczej, modele mogą być zbliżone, ale leżą zupełnie inaczej, rozmiarówki też są inne. Aby znaleźć ten jeden właściwy model, trzeba mierzyć, mierzyć, mierzyć! Dopiero, gdy coś założymy, odkryjemy mankamenty czy zalety.tagi: bielizna damska, dobór biustonosza, brafitting
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania