Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 114/2018, Wtorek 24 kwietnia 2018 r., Grzegorza i Aleksandra
Opublikowano
Biorezonansem w dolegliwości!
Terapia biorezonansowa to oddziaływanie na organizm pacjenta przy pomocy jego własnych drgań elektromagnetycznych. Wykorzystuje się w niej pochodzący z medycyny chińskiej system meridianów i punktów akupunkturowych. Wspomaga leczenie wielu dolegliwości.

– Komórki naszego organizmu wytwarzają naturalne promieniowanie. Te niewielkie elektromagnesy pozwalają ustalić wzorzec prawidłowego pola dla konkretnej tkanki lub narządu, które ulega zaburzeniu, jeśli dojdzie do zmian chorobowych. Drgania patologiczne, wywołane na przykład obciążeniem organizmu toksynami, metalami, wirusami, infekcjami,  można wychwycić z powierzchni skóry za pomocą specjalnych elektrod i doprowadzić do specjalnego urządzenia. Następnie to urządzenie, przetwarza drgania patologiczne w terapeutyczne, zatem przywrócone zostaje prawidłowe funkcjonowanie. BRT jest bezpieczna, nie powoduje skutków ubocznych i wspomaga farmakologiczne leczenie, którego nie wolno podczas terapii przerywać. Przeciwnie, stanowi ona uzupełnienie leczenia, nie wpływając na wchłanianie leków – zaznacza Monika Fenc zajmująca się bioreznonasem. Przeciwwskazań do wypróbowania tej medycyny niekonwencjonalnego jest niewiele, są to ciąża, rozrusznik serca i nowotwory.

Indywidualne podejście

Wszystkie nasze narządy mają swoje własne wzory drgań, więc przebieg terapii jest różny. – Terapie zdrowotne przy stanach przewlekłych wymagają serii zabiegów, zazwyczaj jest to 10 powtórzeń. Przy stanach przewlekłych terapię  stososujemy co 3 dzień, natomiast przy bólach doraźnych nawet codziennie, a liczbę sesji ustala się indywidualnie. Terapie odczuleniowe to najczęściej 1 sesja przeciw 1 alergenowi. Po 2 tygodniach sprawdzamy, czy terapia odniosła skutek, jeśli nie, powtarzamy ją raz jeszcze. Biorezonans można stosować też w terapii antynikotynowej. Mój tato palił przez 40 lat, wiele razy bezskutecznie próbował rzucić, a pomógł mu dopiero biorezonans. Najtrudniejsza jest pierwsza doba, potem organizm się normalizuje. Całkowicie bezbolesna i bezinwazyjna diagnostyka alergii i odczulanie są polecana dla dzieci – podkreśla M. Fenc.

Zakres wspomagania leczenia obejmuje następujące dolegliwości:

 • choroby stawów i kręgosłupa (rwa kulszowa)
 • nerwice, zaburzenia snu, migreny, nerwobóle
 • alergie (na miejscu wykonuje się bezbolesne testy alergiczne, podstawowa to 90 alegrenów)
 • choroby układu krążenia
 • uzależnienie od nikotyny
 • stany obniżonej odporności
fot. Aleksandra Nowotyńska
Monika Fenc, Gabinet Biorezonansu

– Ta bezbolesna metoda wspomagania leczenia schorzeń jest dość nietypowa i mało znana w naszym środowisku. W dużych miastach natomiast jest bardzo popularna i ludzie często z niej korzystają. W  Przemyślu autoryzowany gabinet biorezonansu jest tylko jeden.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
 • Tak – wszystkim wymienionym
 • Tylko posłom
 • Tylko samorządowcom
 • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
 • Nie mam zdania