Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 114/2018, Wtorek 24 kwietnia 2018 r., Grzegorza i Aleksandra
Opublikowano
Wyeliminuj zakwaszenie – przywróć równowagę w swoim organizmie
Badania pokazują, że prawie 80 proc. Europejczyków cierpi na zakwaszenie organizmu. Zakwaszenie najczęściej objawia się przez nadmierną senność, zmęczenie, problemy ze skórą i włosami, zaparcia, biegunki, a nawet zawroty głowy czy nudności. Długotrwale utrzymujące się może prowadzić m.in. do nadciśnienia, miażdżycy, cukrzycy i nowotworów. Wiele osób niestety nie jest tego świadoma.

Jednym z głównych czynników powodujących zakwaszenie organizmu jest zła dieta. Ponadto zakwaszenie powoduje również brak aktywności fizycznej, stres czy szybkie tempo życia. Wśród produktów spożywczych zakwaszających organizm są: słodycze, jaja, słodkie napoje gazowane, mięso, kawa, czarna herbata, alkohol, żółte sery oraz złe tłuszcze. Aby przywrócić prawidłową równowagę kwasowo-zasadową w organizmie, należy zmienić dietę.

Po pierwsze: zmiana diety


Wśród produktów, które pozytywnie wpływają na przywrócenie prawidłowej równowagi w naszym organizmie, wymienia się głównie warzywa i owoce. Dzieje się tak dlatego, że większość z nich w swoim składzie zawiera potas i kwasy organiczne, które mają działanie alkalizujące (czyli zasadotwórcze, odkwaszające). Niekwestionowanym zwycięzcą w walce z zakwaszeniem jest szpinak. Zaraz po nim wymienić można takie warzywa, jak: natka pietruszki, koper, jarmuż, buraki, seler, marchew, ziemniaki oraz kalafior.

Wśród owoców największe właściwości alkalizujące wykazują: banany, czarna porzeczka, awokado, kiwi, morele, winogrona, wiśnie, mango czy mandarynki. Jednak nie tylko owoce i warzywa mają pozytywny wpływ na równowagę kwasowo-zasadową w naszym organizmie. Badania wykazują, że mają je również: bazylia, czerwone wino, ocet jabłkowy, rodzynki oraz woda mineralna.

Zasada wydaje się więc prosta. Aby czuć się lepiej, należy do naszego życia wprowadzić kilka istotnych zmian, a efekty widoczne będą już po pierwszym tygodniu. Komponując posiłki, należy pamiętać, by przeważały w nich świeże warzywa i owoce. Nie wolno zapominać o odpowiednim nawodnieniu. Zamiast słodkich przekąsek wybierać należy świeże owoce, a gotując, nie zapominać o ziołach i przyprawach.

2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
aguska_24 93.105.182.92 03.03.2016

Wspominany ocet jabłkowy działa nie tylko od środka, ale i "na zewnątrz". Jest to przecież polecany sposób na trądzik. Jako naturalny kosmetyk. Więcej o nim fajnie jest opisane: http://jakpozbycsiepryszczy.pl/porady/4-najlepsze-produkty-na-pryszcze/

user
annagnk 31.182.72.60 20.06.2016

Są też odpowiednie suplementy, mogę polecić tabletki Eliminacid, świetnie odkwaszają organizm i usuwają toksyny, tutaj trochę więcej o ich działaniu http://eliminacid.pl/

nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium