Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 174/2018, Sobota 23 czerwca 2018 r., Wandy i Zenona
Opublikowano
Suknie wieczorowe w dużych rozmiarach, czyli elegancja plus size
Elegancki bankiet, wyjście do opery, kolacja przy świecach w restauracji – w życiu każdej kobiety nie brakuje okazji do zakładania wyjątkowych sukienek. Kobiecość wieczorową porą wymaga odpowiedniej oprawy. Każda z nas chce wtedy wyglądać pięknie i tajemniczo. Suknie wieczorowe pozwalają na subtelną swobodę, dekolty, przezroczystości i zdobienia. To prawdziwe pole do popisu dla wszystkich pań ceniących sobie modny wygląd.
Modna suknia podkreślająca kobiece kształty

Niestety kobiety, których sylwetki są pełne i zaokrąglone, mogą mieć problemy w doborze odpowiedniej kreacji. Suknie wieczorowe w dużych rozmiarach dostępne w sklepach to prawdziwa rzadkość. Sklepy stacjonarne najczęściej oferują rozmiary od 34 do 42. Nieliczna odzież w większych rozmiarach nie zawsze spełnia wymagania modnych klientek. Sklepowa moda bywa bezkształtna, nietwarzowa, zupełnie przeciętna. Gdzie zatem szukać czegoś dla siebie?

Suknia z witryny www


Najszybszym rozwiązaniem jest skorzystanie z propozycji zamieszczonych w sieci. W Internecie jest coraz więcej witryn oferujących modę tylko i wyłącznie dla pań puszystych. Suknie wieczorowe w większych rozmiarach są tam dostępne „do wyboru, do koloru”. Różnorodność krojów i fasonów pozwala na dobranie do swojego typu sylwetki modelu, który podkreśli wszystkie atuty i ukryje niedoskonałości. Panie o typowej dla swojego rozmiaru sylwetce i równych proporcjach na pewno znajdą tam coś dla siebie.

Pamiętajmy jednak, aby nie sugerować się wyglądem kreacji na zdjęciach. Suknie tego typu – prezentowane na modelkach – mogą wyglądać świetnie. Każda z nas ma jednak inną figurę i niekiedy różnice w wyglądzie mogą być bardzo duże. Sklepy, które dbają o swoje klientki, podają dokładne wymiary sukienek, materiał, z którego są wykonane i inne istotne informacje (np. numerację europejską i amerykańską). Warto upewnić się, czy istnieje możliwość zwrotu towaru niewadliwego. Kupowanie bez przymiarki zawsze jest obarczone pewnym ryzykiem.

Atelier plus size


Doskonałym rozwiązaniem jest wybór szycia na miarę. Sukni wieczorowej plus size, najlepiej szukać u krawca. Należy wybrać salon specjalizujący się w krawiectwie artystycznym. Wtedy możemy mieć pewność, że obfite kształty nie będą wyzwaniem, a zyskają wspaniałą oprawę w postaci niepowtarzalnej sukni wieczorowej. Projektant dobrze znający sylwetki plus size to największy przyjaciel pań o obfitych kształtach. Krawiectwo artystyczne ma bowiem tę zaletę, że stworzona w takiej pracowni kreacja, jest dopasowana do konkretnej sylwetki. Wszystko pięknie współgra z ciałem, a całość prezentuje się niesamowicie. Ponadto, decydując się na suknię szytą na miarę, mamy pewność, że jest jedyna w swoim rodzaju. Nie spotkamy drugiej tak samo ubranej pani.

Dobry wybór

Obojętnie czy suknię kupimy w sieci, czy zdecydujemy się na szycie na miarę, suknie wieczorowe najlepiej dobierać według pewnego klucza. Należy sobie zadać trzy pytania:

  • Jakie są moje atuty i mankamenty figury?

  • Czy ta sukienka mi się podoba?

  • Czy dobrze się w tej sukni czuję?

Nie ma zabawy w czymś, co wydaje nam się nieładne. Jeszcze gorzej, gdy sukienka jest niewygodna. Jeżeli odpowiedziałaś „nie” na dwa ostatnie pytania, to ostatecznie nie powinnaś decydować się na zakup tej kreacji.

Pytanie pierwsze, bardzo osobiste, pozwala jednak wyznaczyć właściwy kierunek poszukiwań. 

Elegancka pani o kobiecych kształtach w sukni wieczorowej

Zgodnie z zasadą, że atuty należy eksponować, a mankamenty ukrywać, trzeba tak dobrać krój sukni, żeby wyglądać w niej wystrzałowo – zatem do dzieła!

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Lucynka 77.253.209.184 14.03.2016

Ładne, ja noszę teraz  40 i na manzana pl kupuję sobie sporo ubrań. Też mają ładne twarzowe i eleganckie sukienki, mam ochotę kupić sobie jedną na święta.

nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium