Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 170/2018, Wtorek 19 czerwca 2018 r., Gerwazego i Protazego
Opublikowano
Bujna czupryna: jak zwiększyć objętość włosów?
Włosy cienkie, oklapnięte, bez objętości – to problem, z którym zmaga się wiele kobiet. Jest widoczny zwłaszcza zimą, kiedy nakrycia głowy stają się nieodłącznym elementem naszej garderoby. Na szczęście nawet objętość cienkich i rzadkich włosów można zwiększyć do rozmiarów XL – wystarczy wprowadzić kilka zmian w ich pielęgnacji oraz zastosować parę prostych sztuczek.
Włosy bujne i gęste pozostają w strefie marzeń? Już nie. Wypróbuj sprawdzone sposoby i sztuczki stylistów, aby cieszyć się czupryną w rozmiarze XL.

Susz włosy z głową... w dół


Zwiększanie objętości fryzury poprzez umiejętne operowanie suszarką to trik znany już naszym mamom i babciom. Jeśli podczas suszenia skierujemy głowę w dół, włosy dodatkowo uniosą się u nasady – przed końcem suszenia dobrze jest użyć niewielkiej ilości produktu do stylizacji, który utrwali efekt. Większą objętość pomoże uzyskać również użycie suszarki z dyfuzorem, suszenie na  okrągłej szczotce, wałkach i termolokach – im większa średnica akcesoriów, tym pasma będą bardziej uniesione. Zrezygnuj z prostownicy!

Stosuj kosmetyki z efektem push-up


Wśród bogatej gamy kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji włosów liczną grupę stanowią produkty z dodatkiem polimerów – substancji, które nie tylko unoszą włosy u nasady, ale także wizualnie zwiększają ich gęstość i grubość, nadają sprężystości i zdrowego blasku. Do wyboru mamy szampony i odżywki, pianki, lakiery czy spraye (np. z dodatkiem wody morskiej). Jeśli chcemy odświeżyć fryzurę bez dodatkowego obciążania włosa, skorzystajmy z suchego szamponu lub specjalnego pudru do włosów. Uważajmy natomiast na żele, woski, czy gumy – są one dosyć ciężkie, więc możemy uzyskać efekt odwrotny do oczekiwanego.

Efekt push-up na włosach uzyskasz, dzięki suszeniu ich na okrągłej szczotce – im większa jej średnica, tym bardziej włosy uniosą się u nasady.

Postaw na kolor i odpowiednie cięcie


Nie od dziś wiadomo, że to, jak prezentuje się nasza fryzura, w dużej mierze zależy od jej kształtu i koloru. Wrażenie większej objętości włosów z natury rzadkich, cienkich i delikatnych uzyskamy za sprawą odpowiedniego cięcia, natomiast złudzenie większej gęstości nada sprytna koloryzacja – specjaliści zalecają w takich przypadkach jaśniejsze refleksy, pasemka czy delikatny balejaż.

To nie twoja bajka? Postaw na naturalne, stonowane brązy – nie mogą być ani za ciemne, ani za jasne – duży kontrast pomiędzy kolorem włosów a skórą głowy nie tylko niepotrzebnie przyciąga uwagę, ale sprawia, że  nawet najmniejszy prześwit jest bardziej widoczny. Poproś swojego fryzjera, aby podczas koloryzacji użył co najmniej dwóch zbliżonych odcieni – ciemniejszy nałożył na spodnie warstwy włosów, a jaśniejszy na zewnętrzne. Taka koloryzacja będzie wyglądać bardzo naturalnie i optycznie pogrubi włosy.

2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
daria 78.11.145.241 01.02.2016

Lokówkę zamówiłam w media expert na promocji, zobaczymy, to moja pierwsza przemiana ;)

user
bujaczka 37.130.224.21 03.02.2016

jaką, może się pochwal, to może komuś ułatwisz decyzję kolezanko.

nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium