Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 112/2018, Niedziela 22 kwietnia 2018 r., Leona i Łukasza
Opublikowano
Pod lupą: płyny micelarne
Płyny micelarne pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno, ale szybko zyskały liczne grono zwolenniczek. Chwalą je producenci, polecają specjaliści. Przez wiele kobiet uznawane za prawdziwy kosmetyczny hit – są skuteczne i wielofunkcyjne, z powodzeniem zastępują cały arsenał kosmetyków oczyszczających. A jak jest naprawdę?

Płyn micelarny to preparat łączący w sobie oczyszczające właściwości żelu do mycia twarzy, mleczka do demakijażu i odświeżające działanie toniku. Często wykazuje się dodatkowymi właściwościami – dzięki obecności rozmaitych substancji aktywnych (m.in. alantoina, pantenol, prowitamina B5, kwas hialuronowy, ekstrakty ziołowe) może nawilżać, łagodzić, regenerować czy zwalczać drobne niedoskonałości.


Dokładne oczyszczanie bez podrażnień

 

Sekret jego działania skrywa się w specyficznej formule – jest to roztwór wodny, w którym zawieszone są mikroskopijne, kuliste cząsteczki, tzw. micele. Ze względu na swoje właściwości zachowują się one niczym magnes na wszelkie zanieczyszczenia – pochłaniają z powierzchni skóry nadmiar sebum i cząsteczki kolorowych kosmetyków, jednocześnie rozpuszczając pozostałe nieczystości. Ogromną zaletą płynów micelarnych jest także to, że są bardzo delikatne w działaniu – nie naruszają warstwy hydrolipidowej naskórka, dzięki czemu mogą być stosowane przez osoby o każdym typie skóry, również tej wrażliwej i alergicznej.

Jak stosować?

 

Płyny micelarne stosujemy tak jak dobrze znane mleczka do demakijażu czy toniki – niewielką ilość preparatu nanosimy na płatek kosmetyczny lub wacik i delikatnie przecieramy twarz – micele same przyciągają zanieczyszczenia. Czynność powtarzamy, aż ostatni wacik będzie czysty. W miejscach nieco bardziej wymagających – jak p.. pociągnięte wodoodpornym tuszem rzęsy – możemy przez chwilę przytrzymać zwilżony wacik na zamkniętej powiece. Po takim oczyszczaniu nasza twarz jest gotowa do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych – można wklepać krem czy serum. Dobrze dobrany płyn micelarny z powodzeniem zastąpi i mleczko do demakijażu, i tonik.Wybierz płyn dla siebie

 

Na sklepowych półkach aż się roi od płynów micelarnych, czym zatem kierować się przy wyborze? Oczywiście najlepiej jest zerknąć na skład.  Im krótszy, tym lepszy. Dobrze, aby nie pojawiały się w nim szkodliwe substancje, takie jak: parabeny, pochodne ropy czy zbędne silikony.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania