Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 170/2018, Wtorek 19 czerwca 2018 r., Gerwazego i Protazego
Opublikowano
Przedłuż trwałość wieczorowego makijażu w 3 prostych krokach
Makijaż wieczorowy (sylwestrowy, imprezowy, karnawałowy) powinien być efektowny, zachwycający, ale przede wszystkim trwały. Istnieje kilka sprawdzonych, stosowanych przez makijażystów tricków, dzięki którym będziesz olśniewać nieskazitelnym makijażem nawet wtedy, gdy zabawa potrwa do białego rana.

 Krok 1: Przygotuj skórę do aplikacji kosmetyków

Przed wykonaniem makijażu zrób kilka zabiegów, które sprawią, że skóra będzie lepiej współpracować z podkładem i innymi preparatami. Usuń zanieczyszczenia z powierzchni skóry, wykonując dokładny peeling (aby uniknąć podrażnień, wybierz preparat drobnoziarnisty lub enzymatyczny). Przetrzyj twarz płynem micelarnym. Nie zapomnij o toniku, który przywróci naturalne pH skóry! Nałóż ulubiony krem, dostosowany do potrzeb Twojej cery. Odczekaj co najmniej 10 minut.

 Krok 2: Wybierz kosmetyki do zadań specjalnych…

... czyli te o zwiększonej trwałości i odporne na działanie wody. Skorzystaj z nowoczesnych rozwiązań dostępnych w drogeriach – wybierz bazę pod podkład i cienie, mocno kryjący korektor i utrwalający, transparentny puder.

Baza (nawilżająca, matująca, rozświetlająca) to kosmetyk wciąż niedoceniany, jednak na wielkie wyjścia niezbędny! Zawarte w niej silikony wygładzają buzię, wypełniają drobne zmarszczki, tworzą doskonały grunt pod podkład. Bazę rozprowadzamy dokładnie, cienką warstwą. Specjalną bazę pod szminkę lub cienie do powiek delikatnie wklepujemy.

Podkład/fluid ma za zadanie zamaskować wszystkie drobne niedoskonałości skóry, nadając jej zdrowy, promienny wygląd. Jeśli zwykle nakładasz go opuszkami palców, nie rób tego. Lepsza będzie gąbeczka albo pędzle typu flat top. W obydwu przypadkach podkład nakładaj przez delikatne stemplowanie, nie rozcieraj kosmetyku. Do zamaskowania większych defektów (krosty, sińce pod oczami) użyj korektora – wklep delikatnie w miejsca, które tego wymagają.

Jeśli chcesz użyć brokatu, zaopatrz się w odpowiedni klej – unikniesz nieestetycznego osypywania błyszczących drobinek.

Krok 3: Nie zapomnij o utrwaleniu

Wykonany makijaż koniecznie utrwal – najpierw  przy pomocy sypkiego pudru transparentnego, a następnie tzw. fixerem, czyli płynem, który scali wszystkie nakładane wcześniej warstwy, spowoduje, że make up stanie się odporny na wodę i ścieranie, a jego trwałość przedłuży się o kolejne kilka godzin. 

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium