Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 172/2018, Czwartek 21 czerwca 2018 r., Alicji i Alojzego
Opublikowano
ABC makijażu: jak używać kolorowych korektorów?
Kolorowe korektory to kosmetyki niezastąpione, jeśli borykamy się z niedoskonałościami skóry. Zielony, różowy, żółty, fioletowy, biały, cielisty – ich działanie jest wynikiem wzajemnego oddziaływania barw, w tym wypadku: neutralizacji. Dobrze dobrane, potrafią zdziałać cuda.
Kolorowe korektory działają na zasadzie przygaszania niedoskonałości skóry. Przy użyciu odpowiedniego koloru stają się one zdecydowanie mniej widoczne.

Zielony – na zaczerwienienia

 

Korektor o barwie zielonej sprawdzi się u posiadaczek cery trądzikowej, zanieczyszczonej, skłonnej do podrażnień i niedoskonałości, jak również u pań, którym dokuczają pękające naczynka. Kolor zielony neutralizuje wszelkie zaczerwienienia: rumieńce, czerwone plamki, wypryski, pajączki. Jak go używać? Zawsze pod podkład i oszczędnie, gdyż bardzo łatwo z nim przesadzić. Nałożony delikatnie, opuszką palca, ukryje defekt i nie będzie odcinał się pod fluidem.

 

Różowy, żółty – na cienie pod oczami

 

Korektory o barwie różowej polecane są dla cer zmęczonych, poszarzałych, którym brakuje blasku. Nałożony na cienie pod oczami pięknie je ukryje. Cienka warstwa nada skórze zdrowego kolorytu i delikatnie ją rozświetli. Uwaga – sprawdza się lepiej przy ciemnej, oliwkowej karnacji (cienie o barwie szarej i ziemistej). Dla cer jasnych, u których sińce pod oczami wybarwiają się na kolor niebieskawy, wpadający w fiolet, polecany jest korektor żółty. Sprawdzi się także, jeśli do ukrycia mamy siniaki, świeże blizny czy odcinające się pod skórą niebieskie żyłki. 

Paleta kolorowych korektorów jest dosyć szeroka - oprócz zielonego, różowego, fioletowego, czy białego dostępne są w kolorze cielistym, które można idealnie dopasować do swojego odcienia skóry.

Biały – do konturowania i rozświetlania

 

Korektor biały stosowany jest najczęściej do modelowania rysów twarzy. Nałożony w środkowej części (obszar miedzy brwiami, grzbiet nosa, broda) wysmukli i odmłodzi twarz, odrobina roztarta pod łukiem brwiowym rozjaśni spojrzenie, a obrysowane białym korektorem usta będą pełniejsze, bardziej wypukłe. Przez makijażystów polecany raczej na specjalne okazje – wielkie wyjścia, śluby, sesje fotograficzne – kiedy zależy nam na perfekcyjnym i nieskazitelnym wyglądzie. 

Fioletowy, niebieski  – na przebarwienia

 

Korektory o barwie niebieskiej i fioletowej służą do ukrywania przebarwień skórnych, ciemnych plam, piegów, jednak ich umiejętne nałożenie wymaga nie lada wprawy. Stosowane prawie wyłącznie do makijaży profesjonalnych – w makijażu codziennym, który wykonujemy same, bezpieczniejszy będzie korektor cielisty.

Beżowy, cielisty – uniwersalny

 

Korektor cielisty, dobrany do barwy i typu cery, pomoże zakamuflować drobne niedoskonałości i wyrównać jej koloryt. Korektory cieliste dostępne są w pełnej gamie  - od jasnego porcelanowego odcienia, aż po ciemny, opalony, karmelowy. Ten popularny, uniwersalny kosmetyk ze względu na gęstą konsystencję raczej nie nadaje się pod oczy – tam lepiej sprawdzą się korektory dedykowane tym obszarom.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium