Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 140/2018, Niedziela 20 maja 2018 r., Bernarda i Bazylego
Opublikowano
Bądź piękna na święta!
Przygotowania do świąt to gorący okres dla każdej pani domu. Sprzątanie, gotowanie, pieczenie pochłaniają mnóstwo czasu i wysiłków – pielęgnacja urody siłą rzeczy schodzi na dalszy plan. Zwłaszcza w dniu przygotowań do wieczerzy wigilijnej trudno jest wygospodarować czas, by zadbać o siebie.

Wypoczęta i zadbana skóra

Nawet jeśli brak ci czasu na wizytę w salonie piękności, możesz wyglądać olśniewająco w te święta. Kieruj się kilkoma zasadami. Po pierwsze – trzymaj się swojej podstawowej pielęgnacji, nie eksperymentuj z nowymi kosmetykami. Tak, obiecywana przez producentów ekspresowa poprawa wyglądu kusi, jednak musisz pamiętać, że każdy nowy kosmetyk to ryzyko reakcji alergicznej, podrażnień i innych niemiłych niespodzianek. Po drugie – wypoczęta twarz to piękna twarz. Nawet jeśli czas cię nagli i krąży nad tobą widmo zarwanej nocy, odpuść trochę, rozdziel piętrzące się obowiązki pomiędzy domowników i postaraj się o spokojny sen. Nocna regeneracja jest ważna nie tylko dla pięknego wyglądu, ale i dla dobrego samopoczucia.

 

Promienne spojrzenie

Zmęczenie spowodowane nawałem przedświątecznych obowiązków odbija się w twoich oczach? Czujesz, że powieki są ciężkie, puchną, a pod oczami tworzą się worki i sińce? Zastosuj kilka sprawdzonych metod. W wolnej chwili (nawet na kilka minut) zrób kompresy z zimnych torebek zaparzonej herbaty lub rumianku, schłodzonych plasterków ogórka albo kostek lodu umieszczonych w bawełnianej ściereczce.

 

Manicure do zadań specjalnych

Zadbane paznokcie to piękna ozdoba kobiecych dłoni oraz dopełnienie każdej kreacji. Wykonanie perfekcyjnego manicure, fantazyjnych zdobień bywa czasochłonne, dlatego w gorącym przedświątecznym okresie zdecyduj się na elegancką prostotę jednego koloru. Niezależnie od tegom jaki lakier wybierzesz, pamiętaj o zastosowaniu transparentnego lakieru nawierzchniowego o właściwościach ochronno-utwardzających (możesz go użyć również jako bazy pod lakier). W ten sposób zabezpieczysz kolor przed ścieraniem i zminimalizujesz ryzyko nieestetycznych odprysków. Będziesz mieć pewność, że twoje paznokcie będą perfekcyjne przez całe święta.

Boisz się, że manicure zniszczy się podczas sprzątania, przygotowywania posiłków czy zmywania? Miej zawsze pod ręką gumowe rękawice, które zniwelują ryzyko wpadki. Przed ich założeniem możesz dodatkowo zabezpieczyć paznokcie warstwą wazeliny, a dłonie wysmarować grubą warstwą odżywczego kremu – w  ten sposób bez utraty cennego czasu zafundujesz dłoniom ekspresowe odżywienie.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium