Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 109/2018, Czwartek 19 kwietnia 2018 r., Adolfa i Tymona
Opublikowano
Gra cieni. Dobrze dopasowany makijaż oka
Barwa oczu to sprawa umowna. Może zmieniać się wraz z wiekiem, bywa uzależniona od stanu zdrowia, choć tak naprawdę na jej postrzeganie wpływa o wiele więcej czynników. Kolor włosów i garderoby, makijaż, pora dnia, światło sztuczne lub naturalne sprawiają, że błękit, zieleń, szarość czy brąz ciągle wyglądają inaczej. Kolor może podkreślić lub zgasić barwę twoich oczu, dlatego wykorzystaj moc kryjącą się w cieniach do powiek.

Cienie dobierz tak, jak dobierasz ubrania


Zanim kupisz bluzkę, sukienkę, musisz ją przymierzyć, sprawdzić odbicie w lustrze, prosisz o radę przyjaciółkę lub ekspedientkę? A dlaczego nie postąpić tak w przypadku cieni do powiek – to też część twojego image’u. Masz ulubiony kolor, taki, w którym się dobrze czujesz? Skup się na nim. Wybierz kilka odcieni, zaszalej z fakturą. Mat, połysk, perła, metalik? Wypróbuj je wszystkie, ale pamiętaj, że te błyszczące przyciągają uwagę, więc stosuj je ostrożnie, jeśli twoja skóra nie jest idealna. Podobnie w przypadku kolorów jaskrawych, żywych, głębokich – nie przesadzaj z nimi, jeśli nie chcesz wyglądać śmiesznie. Pomyśl o nich jak o butach, torebce albo biżuterii – dodatkach, które dopełniają całości, ale nie przytłaczają stylizacji. 

Nie bój się eksperymentów


Makijaż w kolorach tęczówki oka to opcja bezpieczna, ale wbrew pozorom – niełatwa. Wykonany nieumiejętnie może zgasić spojrzenie, a ty będziesz wyglądać na zmęczoną i kilka lat starszą. A dlaczego nie wyjść ze swojej strefy komfortu i postawić na modny kontrast?

Oczy niebieskie


Barwę niebieskich tęczówek pięknie podkreślą cienie z żółtym podtonem: od złocistych po miedziane, ciepłe oranże, otulające brązy. Współgrać będą także róże, fiolety i zielenie. 

Oczy zielone


Jeśli są jasne, pogłębiaj spojrzenie kolorami mocnymi (oberżyną, mahoniem, a nawet czernią), dla podkreślenia tęczówki wybierz fiolety, zwłaszcza te ciemne (śliwka, burgund), spojrzenie ożywisz złotymi akcentami. Dobrze sprawdzą się także ciepłe, nasycone brązy.

Oczy szare


Tęczówkom o szarym zabarwieniu służą im kolory stonowane: chłodne granaty, szlachetne grafity. Cienie kontrastowe dobieraj w zależności od tego, czy więcej w twoich oczach błękitu, czy zieleni. 

Oczy brązowe


Tęczówki brązowe są wyjątkowe, bo pasują do nich praktycznie wszystkie kolory, choć muszą współgrać z tonem. I tak: stosunkowo jasne, ciepłe brązy będą olśniewać np. w lawendowym makijażu, zaś te ciemne i chłodne w szarym. Do wydobycia głębi spojrzenia najlepsze będą natomiast: biel, srebro, grafit i granat.

Jeśli już przy brązach jesteśmy – ich uniwersalność działa także w drugą stronę. Neutralnych brązowych cieni może używać każda z nas – a to, jaki efekt osiągniemy, będzie zależało jedynie od naszej fantazji.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania