Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 170/2018, Wtorek 19 czerwca 2018 r., Gerwazego i Protazego
Opublikowano
Błędy w pielęgnacji skóry, czyli jak NIE dbać o twarz
Myślisz, że dla swojej skóry robisz wszystko, ale ona wciąż kaprysi i odpłaca się niedoskonałościami? Jest sucha i ściągnięta albo upstrzona wypryskami? To może być efekt błędów w pielęgnacji. Oto lista 5 najczęściej popełnianych grzeszków kosmetycznych. Wyeliminuj je i ciesz się nieskazitelną cerą.

❶ Nie przykładasz się do demakijażu

Dokładne oczyszczenie cery po całym dniu to kluczowy punkt wieczornej pielęgnacji. Jeśli nie wykonasz go starannie, resztki makijażu osadzą się w porach skóry, utrudniając nocną regenerację i blokując wchłanianie dobroczynnych składników kosmetyków pielęgnacyjnych. Stosuj oczyszczające mleczka i żele myjące, korzystaj z dobrodziejstw płynów micelarnych i wód termalnych.

 

❷ Preparaty z filtrami rezerwujesz na wakacje

Kremy z filtrem UV stosujesz tylko latem? To błąd! Dobry preparat pielęgnacyjny do twarzy, szyi i dekoltu powinien zawierać minimum filtr SPF 30 – stosuj go przez cały rok! Dzięki temu unikniesz nieestetycznych przebarwień i innych szkodliwych skutków działania promieni słonecznych, skóra będzie gładka i wolna od zmarszczek o wiele dłużej. Latem stosuj filtry od SPF 50 wzwyż.

 

 Stosujesz kosmetyki na chybił trafił

Źle dobrany kosmetyk może być niekończącym się źródłem problemów – aby zadziałał właściwie, musi odpowiadać potrzebom twojej skóry – różnym dla suchej, tłustej, albo mieszanej a jeszcze innym w przypadku dojrzałej. Wybierając krem dla siebie, nie kieruj się opiniami koleżanek – to co dobre dla nich, dla ciebie może okazać się fatalne w skutkach. Jeśli nie wiesz, jaki masz typ cery, zwróć się po poradę do dermatologa lub kosmetyczki.

Przeczytaj również: Poznaj rodzaj swojej cery i zacznij ja własciwie pielęgnować

 

 Wyciskasz krostki i zaskórniki

Widzisz pryszcza, a twoje ręce od razu wędrują do twarzy aby się go pozbyć? Przestań! Takie działanie jest przyczyną nieestetycznych blizn i przebarwień, a ponadto rozsiewa zarazki po całej twarzy, powodując jeszcze większy wysyp niedoskonałości. Aby się ich pozbyć, stosuj specjalne preparaty – normalizujące emulsje, maści wysuszające czy punktowe żele antybakteryjne.

 

 Ukrywasz, zamiast eliminować

Uważasz, że silnie kryjące podkłady i fluidy to jedyny sposób na nieskazitelną cerę? Błąd! To tylko rozwiązanie doraźne – kosmetyki z dużą ilością pigmentu, wypełniające zmarszczki, zawierają zapychające cerę silikony i inne chemikalia. Na dłuższą metę mogą przyczyniać się do powstawania nowych problemów skórnych. I tak koło się zamyka. Wyrzuć z kosmetyczki ciężkie podkłady, zamień je na lekkie kremy udoskonalające nowej generacji, tzw. kremy BB (Blemish balm, beauty balm) lub kremy CC (color correction). Zamiast ukrywać niedoskonałości zacznij je eliminować – wyważona pielęgnacja dostosowana do potrzeb skóry sprawi, że cera w szybkim czasie odzyska blask i pozbędzie się defektów. 

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium