Życie Podkarpackie nr 24/2018 Życie Podkarpackie nr 24/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 170/2018, Wtorek 19 czerwca 2018 r., Gerwazego i Protazego
Opublikowano
Delikatna pielęgnacja okolic oczu
Skóra wokół oczu jest niezwykle wrażliwa. Cienka i delikatna, uboga w gruczoły łojowe, kolagen i elastynę, za to silnie unerwiona. O jej podrażnienie nietrudno! Szybciej się starzeje i niczym lustro odbija nasze błędy – nie tylko kosmetyczne, ale również te związane z trybem życia i dietą. Zatem jak o nią dbać?

Demakijaż kluczem do pielęgnacji


Prawidłowo wykonany demakijaż to połowa sukcesu. Pamiętajmy o nim zawsze przed snem – tusz zostawiony na noc może podrażnić spojówki, powodować łamliwość rzęs i ich wypadanie, a cienie na powiekach utrudnią skórze oddychanie, bezpośrednio przyczyniając się do powstawania zmarszczek. Sięgnijmy po delikatne mleczka, emulsje i płyny micelarne, a jeśli stosujemy tusz wodoodporny, niezastąpiony będzie dwufazowy płyn do demakijażu oczu. W trakcie oczyszczania nie wolno rozciągać skóry wokół oczu ani pocierać powiek – należy przyłożyć zwilżony wacik, odczekać chwilę i delikatnym ruchem ku dołowi zebrać rozpuszczony makijaż. Miarą prawidłowego oczyszczenia niech będzie ostatni wacik – nie powinno być na nim żadnych zanieczyszczeń.

 

Pielęgnacja dostosowana do potrzeb

 

Zabiegi pielęgnacyjne okolic oczu wykonujmy, zawsze używając dedykowanych im preparatów. Skóra w tym rejonie ma zaledwie pół milimetra grubości i jest aż czterokrotnie cieńsza niż na policzkach. To oraz brak odpowiedniej ochrony czyni ją szczególnie podatną na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, utratę elastyczności i wysuszenie, a w efekcie szybsze pojawienie się zmarszczek. Stąd potrzeba stosowania preparatów, które –oprócz skuteczności – wykażą się również delikatnością: ukoją, odżywią, nawilżą i zregenerują, jednocześnie przeciwdziałając oznakom starzenia, obrzękom i cieniom. Dostępne na rynku kremy, emulsje, żele czy płyny zawierają mniej konserwantów i substancji zapachowych, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych i podrażnień.


 Zobacz również: 5 olejów idealnych dla skóry


Krem lub serum nakładamy dwa razy dziennie. Rano wybieramy preparat o właściwościach nawilżających i ochronnych, bogaty w przeciwutleniacze (poliofenole, koenzym Q10, witaminy A, C, E). Wieczorem lepszy będzie wspomagający naturalną regenerację, np. z retinolem, który stymuluje odbudowę włókien kolagenowych w skórze, albo z przeciwzmarszczkowymi peptydami. Kiedy zależy nam na szybkich efektach, możemy skorzystać z preparatów z kwasem hialuronowym, który pęczniejąc w skórze, działa jak wypełniacz zmarszczek. Wybrany krem nakładamy opuszkami palców, delikatnie go wklepując, aż do momentu całkowitego wchłonięcia.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 24/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium