Życie Podkarpackie nr 3/2018 Życie Podkarpackie nr 3/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 20/2018, Sobota 20 stycznia 2018 r., Fabiana i Sebastiana
Opublikowano
Alfabet intymny. T – jak technika Carreza
Wywodząca się z filozofii taoistycznej technika Carezza, nazywana też coitus prolongatus (łac.), leży u podstaw jogi seksualnej. Efektywnie potęguje podniecenie seksualne, a kochankom daje możliwość przeżywania orgazmów wielokrotnych.

Na czym dokładnie polega technika Carreza?

Jest to jeden z ważnych elementów ars amandi, czyli sztuki miłosnej, a bywa też wykorzystywany w terapii (ale o tym później). Ogólnie mówiąc jest to technika przedłużonego stosunku, który może trwać godzinę lub nawet dłużej. Po immisji (czyli wprowadzeniu członka do pochwy) mężczyzna powstrzymuje się od wykonywania ruchów frykcyjnych, a dokładniej mówiąc wykonuje ich 2 do 4 raz na kilka minut tak, aby utrzymać członek w stanie erekcji, a podniecenie na względnie stałym, stosunkowo niskim poziomie. Podobnie oczywiście kobieta nie wykonuje ruchów biodrami, a jeśli już, to sporadycznie. W międzyczasie kochankowie stosują znane sobie i lubiane praktyki pieszczot i czułości, rozmawiają o przyjemnych rzeczach, nie koncentrują się zbytnio na doznaniach wynikających z miejscowego pobudzenia narządów płciowych. Może wzrastać pobudzenie kobiety. Jest to nawet wskazane.


A wymiar terapeutyczny tej metody?

Jest ona stosowana jako metoda treningowa u mężczyzn cierpiących z powodu zbyt wczesnego wytrysku. Podniecenie seksualne kobiety narasta wolniej, a więc taki przedłużony stosunek będzie sprzyjał osiągnięciu przez nią orgazmu. Z kolei mężczyzna uczy się w ten sposób kontrolować poziom swojego podniecenia. Ponadto wykorzystywane jest tu zjawisko „przyzwyczajania się” organizmu do bodźców działających w sposób ciągły. Wyjaśnię to na prostym przykładzie. Jeśli ubieramy rano zegarek na rękę, to czujemy jego bransoletę na nadgarstku przez kilka, kilkanaście minut. Mimo, że ona tam jest, przestajemy odczuwać jej ucisk na skórę. Żeby ją znowu poczuć musimy zdjąć zegarek i założyć go z powrotem. Podobnie jest w technice Carreza – członek „przyzwyczaja się” powoli, do tego że działają na niego bodźce dotykowe płynące ze ścian pochwy, nie działają one aż tak podniecająco. W rezultacie, po kilkudziesięciu minutach takiego współżycia, mężczyzna, dla utrzymania stałego poziomu podniecenia musi częściej wykonywać ruchy frykcyjne, a dla osiągnięcia orgazmu nie wystarczy ich już kilkanaście, lecz kilkadziesiąt lub kilkaset. W rezultacie pomaga to uniknąć sytuacji, gdy mężczyzna kończy po 2 minutach i zasypia nie dbając o zadowolenie partnerki.

(artykuł archiwalny)

2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
budrys25 185.99.174.162 26.01.2017
Sytuacja opisana w ostatnim zdaniu jest niedopuszczalna. Mężczyzna powinien zadbać o potrzeby kobiety do końca. Polecam oralne dopieszczanie swoich partnerek po takiej wpadce z przedwczesnym wytryskiem.
Zauważyłem, że zachowanie mężczyzn zmienia się po wytrysku na własnym przykładzie, a także na podstawie lektur. Z Techniki carrezy może i powinien wynikać jeszcze jeden efekt. Skoro mężczyzna utrzymuje swoje podniecenie, na niskim poziomie, a podniecenie kobiety wzrasta na przykład w wyniku innych pieszczot, kobieta powinna podjąć decyzję o zakończeniu stosunku. Kobieta może zakończyć zbliżenie bez orgazmu, po jednym lub po wielokrotnym orgaźmie w zależności od własnych potrzeb. 
Mężczyzna niezaspokojony zabiega o kolejny stosunek. Następnego dnia gra wstępna trwa od rana. Facet troskliwy i nadskakujący, sprawia, że kobieta chętnie podejmuje kolejne współżycie na przykład kolejnego wieczoru. W ciągu dnia jest przecież praca i inne obowiązki. Przy okazji zapał mężczyzny można wykorzystać przy codziennych zajęciach domowych. Z pewnością chętniej posprząta, czy zrobi pranie przed seksem niż po, prawda? A w takim stanie ciągle jest przecież przed.

Kolejny wieczór oparty na technice carrezy, przyniesie kolejny dzień zabiegania mężczyzny o względy kobiety. W ten sposób mężczyzna ma niemal codziennie seks, a kobieta czuje się wyjątkowo kochana. Technika carrezy jest wspaniała i godna polecenia w kazdym związku.
user
budrys25 185.99.174.162 26.01.2017
Swoje próby stosowania tej techniki w sposób przedłużony opisuję na blogu Absolutna Pani. Zainteresowanych zapraszam. Piszę także o innych intymnych sytuacjach opartych na dominacji kobiety. Moje starania o stworzenie wyjątkowego związku, można także komentować.
nr 3/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy wsparłeś w tym roku Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?
  • Tak
  • Nie