Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 112/2018, Niedziela 22 kwietnia 2018 r., Leona i Łukasza
Opublikowano
Alfabet intymny. S – jak sto milionów problemów
Dziś mowa będzie o pewnym, często pomijanym, lub bagatelizowanym i dyskredytowanym problemie mężczyzn. Doskonale znamy (choćby ze szkoły) rozwój komórki jajowej, usuwanie niezapłodnionej komórki z organizmu, cały cykl menstruacyjny. A co się dzieje z plemnikami?

Mało kto wie (lub pamięta), że przeciętny, zdrowy mężczyzna produkuje dziennie ok 100 000 000 plemników, a pełny cykl ich dojrzewania wynosi blisko 2,5 miesiąca. Jeszcze mniej osób wie, co się z nimi dzieje, i jaki mają wpływ na  mężczyzn.

A co się z nimi dzieje?


Gromadzą się i czekają. „Pukają do drzwi” – wzrasta reaktywność seksualna, z pozoru mało znaczące bodźce, jak odsłonięta łydka, na ułamek sekundy odsłonięte udo, dekolt, działają niezwykle podniecająco. Pojawiają się „nieczyste myśli”, niechciane erekcje, wyrzuty sumienia… W końcu część z tych plemników obumiera, ale napięcie pozostaje. W przypadku młodych mężczyzn, nie mających uregulowanego życia seksualnego wychowawcy i katecheci zalecają sport i aktywność fizyczną, ale to tak, jak by głodnemu podać szklankę wody. Można odwracać uwagę, ale nie da się zaspokoić jednej potrzeby, zaspokajając inną.

I co wtedy?


Nikt nie jest z gumy. Przy produkcji stu milionów (nawet maleńkich) plemników dziennie z czasem trochę ich się uzbiera. Zostają one wydalone z organizmu, albo w wyniku masturbacji, albo w wyniku tzw. polucji nocnych. Jednorazowo wydalanych jest do 500 milionów plemników. Rzecz jednak w tym, że wydalenie jednej komórki jajowej z organizmu kobiety nie jest niczym niezwykłym, bo nie wiąże się z poczuciem ulgi i odprężenia. Wydalenie plemników w wyniku polucji nie jest oczywiście grzechem, ale wiąże się zwykle ze snami o treści erotycznej i u osób religijnych budzi często poczucie winy. Masturbacja – choć spełnia tę samą rolę - grzechem już jest, ponieważ jest aktem zamierzonym. Z punktu widzenia fizjologii nie ma żadnej różnicy. Tak, czy owak, plemniki (podobnie jak komórka jajowa) muszą zostać usunięte z organizmu. Dla wielu mężczyzn jest to problem moralny, stąd tytuł, jak wyżej.(artykuł archiwalny)

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
wanker 31.183.212.169 13.07.2015

A wy co, gazetkę parafialną prowadzicie  tym Życiu Podkarpackim?

"Pojawiają się „nieczyste myśli”, niechciane erekcje, wyrzuty sumienia" ludzie czy wy w XIX wieku piszecie ten tekst.

Albo ten fragmencik: " Wydalenie plemników w wyniku polucji nie jest oczywiście grzechem, ale wiąże się zwykle ze snami o treści erotycznej i u osób religijnych budzi często poczucie winy. Masturbacja – choć spełnia tę samą rolę - grzechem już jest, ponieważ jest aktem zamierzonym". Normalnie ręce opadają jak się takie coś czyta. Już nic się nie da napisać o sexie tak, by nie mieszać do tego wiary?

nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania