Życie Podkarpackie nr 32/2020 Życie Podkarpackie nr 32/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 225/2020, Środa 12 sierpnia 2020 r., Klary i Hilarego
Opublikowano
C jak cera. Niesamowite efekty stosowania witaminy C w pielęgnacji twarzy
Borykasz się z pękającymi naczynkami, szarą cerą, trądzikiem lub przebarwieniami? Sięgnij po kosmetyki z witaminą C! To królowa współczesnej kosmetologii: ma zbawienny wpływ na skórę i jest w stanie całkowicie odmienić jej wygląd. Służy każdemu rodzajowi cery, bez względu na wiek.

Witamina C jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Zwalcza wolne rodniki i chroni organizm przed nowotworami, wzmacnia odporność, przyspiesza gojenie się ran, chroni przed miażdżycą, wspomaga proces regeneracji, pomaga złamanym kościom w zrastaniu się, wspomaga układ krążenia i reguluje ciśnienie tętnicze, obniża stężenie glukozy we krwi, chroni przed szkodliwym wpływem promieniowania UVA i UVB, poprawia nastrój...  Z punktu widzenia pielęgnacyjnego najważniejsze są jej właściwości antyoksydacyjne. Dzięki nim pozwala na widoczną gołym okiem poprawę kondycji skóry bez konieczności poddawania się drogim zabiegom w gabinecie. Jest bezpieczna, co potwierdzają liczne badania. Może być stosowana zarówno przez osoby młode, których skóra potrzebuje ochrony przed wolnymi rodnikami i zanieczyszczeniami, jak i starsze, z wyraźnie widocznymi na skórze oznakami upływającego czasu.Jakich efektów możesz oczekiwać?


Stosując kosmetyki z witaminą C codziennie, zmniejszysz zmarszczki, nawilżysz skórę, zwiększysz jej napięcie, a zmniejszysz przebarwienia, rumień czy widoczność naczynek. Witamina C aplikowana na skórę stymuluje produkcję kolagenu, chroni przed działaniem wolnych rodników, skutecznie zapobiega poparzeniom słonecznym, stabilizuje działanie filtrów przeciwsłonecznych. Delikatnie rozjaśnia i rozświetla. Dzięki niej skóra nabiera ładnego, zdrowego blasku.


Jaką formę kosmetyku wybrać?

Wybierając kosmetyk pielęgnacyjny, kieruj się jego formułą – najlepiej, by była olejkowa lub inna bezwodna – witamina C pod wpływem wody traci swoje właściwości. Jest też wrażliwa na utlenianie, dlatego kosmetyki przechowuj w szczelnie zamkniętych opakowaniach – najlepiej typu airless (z pompką, bez dostępu tlenu). Jeśli preparat skrywa tuba lub szkło, to dobrze by były nieprzezroczyste. Pamiętaj, że witamina C jest bardzo skuteczna, ale niestabilna i dość szybko ulega rozpadowi. Jeśli Twój kosmetyk nagle z białego/ przezroczystego zmienił kolor na żółty lub pomarańczowy, przerwij jego stosowanie. Pamiętaj, że gdy kosmetyki z witaminą C zmieniają barwę, stają się potencjalnie szkodliwe dla skóry!


 

Jak stosować?
Preparat z witaminą C najlepiej nakładać jako pierwszy kosmetyk rano. Po oczyszczeniu i przetarciu twarzy tonikiem delikatnie wmasować serum z witaminą C. Twarz musi być sucha! Jeśli mamy czas, pozwólmy preparatowi całkowicie się wchłonąć. Warto odczekać ok. 15 minut przed nałożeniem kremu czy zrobieniem makijażu.nr 32/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium