Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 142/2018, Wtorek 22 maja 2018 r., Julii i Heleny
Opublikowano
9 zasad zdrowego odchudzania
Walczysz ze zbędnymi kilogramami, ale nie dostrzegasz efektów? Nie działaj w ciemno, postaw na sprawdzone i proste rozwiązania.

1. Jedz regularnie. Najlepiej co 3 – 4 godziny, zapewnisz sobie prawidłową przemianę materii, jedz zatem minimum 4 do 5 razy na dobę. Nie wychodź z domu bez śniadania, a ostatni posiłek najlepiej skonsumuj 3 godziny przed snem.

2. Jedz powoli. Dzięki temu zjesz mniej. Tyle jedzenia, ile mieści się w jednej dłoni, odpowiada pojemności naszego żołądka. Większa porcja niepotrzebnie go rozpycha.

3. Planuj jadłospis na każdy dzień. Pozwoli ci to na kontrolę tego, co jesz. Unikniesz spożywania w pośpiechu przypadkowych produktów.

4. Pij więcej wody mineralnej, przyspiesza przemianę materii i zmniejsza uczucie głodu, zwłaszcza jeśli sięgasz po nią 10 minut przed planowanymi posiłkami. Najlepiej wypijać 2 – 2,5 litra lekko kwaskowej (np. z cytryną) wody dziennie.

5. Wprowadzaj różnorodne produkty i przepisy. Używaj przypraw ziołowych, które wspomagają metabolizm, np. tymianek, bazylię, cząber, oregano. Pamiętaj, że nadmiar białka powoduje utratę wapnia z organizmu. Unikaj węglowodanów prostych (białego cukru, słodyczy, białego pieczywa itp.), zastąp je złożonymi (pełne ziarna i warzywa, głównie strączkowe).

6. Ogranicz spożycie słodkich napojów i słodyczy. Unikaj także żywności typu fast food i używek: kawy, alkoholu.

7. Gotuj na parze. Zamiast smażyć – duś, piecz, najlepiej bez tłuszczu.

8. Pamiętaj, że sport to zdrowie. Codzienna zoptymalizowana gimnastyka pomoże Ci spalić nadmiar kalorii i wymodeluje sylwetkę.

9. Pamiętaj, że nie ma diety cud, każda wiąże się ze zmiana stylu życia, ponieważ, aby była skuteczna, musi być procesem długofalowym. Nie zniechęcaj się drobnymi wpadkami, pamiętaj, że chodzi o Twoje zdrowie.

Czy wiesz że...

...kriolipoliza CoolTech to bezinwazyjna procedura modelowania sylwetki poprzez kontrolowane, selektywne mrożenie komórek tłuszczowych. Podczas zabiegu fałdy tłuszczu zasysane są do aplikatora, w którym znajdują się elementy chłodzące, przez co niska temperatura działa wprost na tkankę tłuszczową. Po zassaniu tkanki są schładzanie do temperatury -8°C, proces trwa 70 min. Kriolipoliza powoduje trwałe uszkodzenie komórek tłuszczowych i wywołuje miejscowy stan zapalny. Produkty rozpadu są transportowane drogą naczyń limfatycznych i ulegają spalaniu w wątrobie. Proces ten trwa w zależności od indywidualnych cech od 6 do 12 tygodni. W czasie zabiegu skóra zabezpieczona jest przed odmrożeniami specjalną membraną, a parametry temperatury i podciśnienia są stale monitorowane, by proces przebywał bezpiecznie i efektywnie. 
4 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Barbi 37.248.254.89 07.12.2015

Zdrowo jem ale na odchudzanie wspomagam się suplementem diety therm line fast, który posiada wysokie dawki składników aktywnych. Waga leci w dół, dzięki czemu moje samopoczucie jest coraz lepsze.

user
Wiosenna 95.40.32.163 13.12.2015

najważniejszy jest regularny sport, pisze to z własnego doświadczenia

user
Wera 89.78.13.39 28.12.2015

Kup wagę medyczną https://kredos.pl/waga-medyczna , żeby mieć dokładny pomiar wagi ciała,ona Cię najlepiej zmotywuje.

user
Violka 5.172.235.15 01.01.2016

Zdrowa dieta to tak na prawdę dieta skonsultowana z dietetykiem i zmiana nawyków żywieniowych. Bo jeśli 2 miesiące będziemy się odchudzać, a potem zjemy tony słodyczy to to nie ma sensu. Ja kupiłam parowar i jem dużo warzyw i mięsa tylko gotowane na parze i po 2 tygodniach mam 1,5 kg mniej. 
----

http://www.mmarketing.com.pl/marketing-szeptany-buzz-marketing

nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium