Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 174/2018, Sobota 23 czerwca 2018 r., Wandy i Zenona
Opublikowano
Wyszczuplona bez odchudzania
Jak odjąć sobie kilka kilogramów w mgnieniu oka i bez wysiłku? Sprawdź, jaki typ sylwetki reprezentujesz i jaki rodzaj bielizny ładnie ją wymodeluje.

Klepsydra: wysoka, wąskie ramiona i biodra, małe lub średnie piersi, długie, smukłe nogi. Sylwetka tego typu nie potrzebuje wymodelowania ud ani pośladków, zatem trzeba się skupić na podkreśleniu obszaru talii, której brakuje. Zaleca się figi modelujące i szorty z wysoką talią, które podnoszą pośladki. Krótki gorset, od połowy miednicy po obwód biustonosza, pomoże uzyskać talię, podobnie jak tuba, czyli bielizna przypominająca małą czarną, ale bez ramiączek i z prostym dekoltem, podkreśla ona atuty sylwetki, świetna do sukienek bez ramiączek.

Jabłko: szerokie ramiona, pełny biust, brak wcięcia w talii, wąskie biodra, szczupłe nogi. Jabłko w górnej partii ciała jest okrągłe, więc należy wydobyć talię, której podobnie jak kolumna nie ma zaznaczonej. Dobrze się sprawdzi krótki gorset bez ramiączek lub z ramiączkami. Wysokie figi tanga kończące się pod biustem lub body pod biust są odpowiednie, gdy chcemy założyć sukienkę. Koszulka wyszczuplająca wysmukli sylwetkę, zakładamy ją pod koszule i sweterki.

Kielich: szerokie ramiona, duży biust, wąskie biodra, smukłe nogi. Nie modelujemy dolnej części figury, ponieważ jest smukła, natomiast górna część ciała jest tęższa, więc na niej się skupiamy. Ładnie wymodelują ciało gorset z ramiączkami lub bez i podwyższone figi kończące się pod biustem, sprawdzi się też półhalka z wysoką talią sięgająca obwodu stanika i podkreślająca talię.

Gruszka: drobne, szczupłe ramiona, niewielki biust, szerokie biodra, pełne uda. Sylwetka o proporcjach odwrotnych niż w sylwetce typu kielich; dół ciała jest pokaźniejszy niż góra. Skupiamy się na dolnych partiach ciała, aby zatuszować dysproporcje sylwetki: nogach, udach i pośladkach. Wysmuklamy je bokserkami z wysoką talią lub bermudami z body na ramiączkach. Ciało wymodeluje też tuba, ale w przypadku gruszki talii zazwyczaj nie musimy mocno modelować.

Klepsydra: ramiona i biodra tej samej szerokości, pełny biust, wcięcie w talii, mocne uda. Ten typ sylwetki uznawany jest za ideał, bielizna wyszczuplająca zazwyczaj ma pomóc osiągnąć podobne proporcje pozostałym typom sylwetek, dlatego raczej ją modelujemy niż wyszczuplamy. Zdarza się problem z mocnymi udami, więc dobrze sprawdzą się bermudy z wysoką lub obniżona talią, a także bermudy z body z usztywnianymi miseczkami i halka sięgająca biustu.

Dzwon: podobny typ budową do gruszki, ale odznacza się pełnym brzuchem i krągłymi pośladkami. Skupiamy się na wymodelowaniu i spłaszczeniu problematycznych partii ciała. Długie body, czyli bermudy z ramiączkami i wysoką talią oraz halka pod sam biust opinają uda i akcentują talię, podobny efekt przyniesie zastosowanie gorsetu z ramiączkami lub koszulki z usztywnianymi miseczkami.

fot. Aleksandra NowotyńskaEdyta Bobko, slimfitterka i braffiterka, właścicielka sklepu Only Her:

– Kobiety powinny wiedzieć, że bielizna modelująca ma sens przy odpowiednio dobranym biustonoszu. Wyobraźmy sobie panią, która nosi za luźny biustonosz i zakłada figi z wysoką talią sięgającą biustu...
tagi: dobór bielizny, bielizna wyszczuplająca, typ sylwetki
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium