Życie Podkarpackie nr 16/2018 Życie Podkarpackie nr 16/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 111/2018, Sobota 21 kwietnia 2018 r., Feliksa i Anzelma
Opublikowano
Aloes dobry na wszystko!
Dobroczynne działanie aloesu cenione było już w czasach starożytnych, od Grecji i Rzymu aż po Chiny, Indie i Arabię. Nic dziwnego – ta niepozorna roślina pod względem zastosowań i skuteczności działania nie ma sobie równych. Leczy i koi, regeneruje i wzmacnia, nawilża i pielęgnuje. Aloes może być stosowany wewnętrznie dla wzmocnienia organizmu oraz zewnętrznie – na skórę, włosy, paznokcie.
Nadzwyczajny aloes zwyczajny

Aloes (Aloe Vera) należy do rodziny sukulentów, roślin które w toku ewolucji przystosowały się do niesprzyjających pustynnych warunków. Niestraszne im palące słońce, ani okresowe susze. Są samowystarczalne. Być może dlatego działanie terapeutyczne aloesu jest tak wszechstronne. Posiada silne właściwości bakteriobójcze, przeciwzapalne, przeciwbólowe, regenerujące błony śluzowe i skórę, hamujące rozwój niektórych nowotworów, a przede wszystkim pobudzające lub regulujące mechanizmy obronne organizmu. Większość z tych rewelacji została potwierdzona przez naukowców, a ich lista nie została jeszcze zamknięta.

Dla każdego

Ekstrakt z aloesu zawiera ponad 200 substancji aktywnych – są wśród nich minerały (fosfor, sód, wapń, miedź, magnez, cynk, potas, żelazo, mangan, chrom), witaminy (C, B kompleks, cholina, beta-karoten, kwas foliowy) i inne cenne substancje (m.in. aminokwasy, enzymy, olejki lotne, przeciwutleniacze). Stosowany na skórę w schorzeniach dermatologicznych, stanach zapalnych skóry i oczu i innych problemach skutecznie wspomaga proces leczenia, koi i łagodzi podrażnienia, przyspiesza regenerację. Pomaga w gojeniu się drobnych ranek i otarć. Chroni przed działaniem wolnych rodników, dlatego polecany jest w pielęgnacji cery dojrzałej oraz narażonej na niekorzystne wpływy środowiska (zanieczyszczenia, smog, promieniowanie słoneczne). Po produkty z aloesem powinny sięgnąć osoby z cerą wrażliwą, skłonną do podrażnień i przesuszeń – doskonale nawilża! Wchłania się szybko (do 4 razy szybciej niż woda!) i nie zatyka porów, a przy tym działa antybakteryjnie – to ratunek dla osób borykających się z niedoskonałościami, posiadaczy cery tłustej, mieszanej i trądzikowej.W jakiej postaci jest najlepszy?

Niezwykłe właściwości aloesu chętnie wykorzystują producenci kosmetyków – można go znaleźć w kremach do twarzy, balsamach do ciała, szamponach i odżywkach do włosów… Ostatnio coraz większą popularność zdobywają żele aloesowe, które mają bardzo wysoką zawartość wyciągu z tej rośliny – nawet do 99 proc. Dzięki lekkiej żelowej formule szybko się wchłaniają i przygotowują skórę do dalszych zabiegów. Ze względu na prosty skład mogą być stosowane również po wymieszaniu z ulubionym kosmetykiem pielęgnacyjnym. Warto spróbować!
Przeczytaj również: 

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 16/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy popierasz obniżenie wynagrodzeń posłom, wójtom, prezydentom miast, burmistrzom, starostom oraz ich zastępcom o 20%?
  • Tak – wszystkim wymienionym
  • Tylko posłom
  • Tylko samorządowcom
  • Nie, wynagrodzenia są proporcjonalne do wkładu pracy
  • Nie mam zdania