Życie Podkarpackie nr 42/2019 Życie Podkarpackie nr 42/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 295/2019, Wtorek 22 października 2019 r., Filipa i Kordulii
Opublikowano
4 sprawdzone sposoby na zagęszczenie czupryny
Twoje włosy są cienkie, delikatne, przerzedzone nadmiernym wypadaniem? To nie jest sytuacja bez wyjścia! Poznaj rodzaje pielęgnacji, które pomogą przywrócić bujność twojej czuprynie.
Oleje, wcierki, ampułki i dieta. Systematyczność i cierpliwość. To przepis na piękne i bujne włosy!

Dieta dla włosa

Nie od dziś wiadomo, że to, co ląduje na naszym talerzu, prędzej czy później odbije się na wyglądzie naszej skóry, paznokci i włosów. Dlatego zadbaj o to, aby w menu zagościły pokarmy bogate w białko oraz aminokwasy siarkowe – cystynę i metioninę, niezbędne budulce włosa. Znajdziesz je w mięsie i podrobach, jajach, produktach zbożowych czy strączkach (m.in. soja, zarodki pszenne, płatki owsiane, otręby). Bardzo ważne są także biopierwiastki (m.in. cynk, selen, fosfor, miedź) oraz witaminy (B6, A, E) – dostarczysz ich organizmowi zbilansowaną dietą, możesz wspomagać się suplementami i ziołami (pokrzywa, skrzyp).

 

Wcierki

Wcierki do stosowania bezpośrednio na skórę głowy znały już nasze babcie i z powodzeniem używały ich zamiast odżywek. To specjalistyczne preparaty zawierające wysoko skoncentrowane substancje biologicznie czynne, pielęgnujące i odżywcze – np. ekstrakt z łopianu, skrzypu polnego, brzozy czy czarnej rzepy, wyciąg z bursztynu, a także szereg witamin i minerałów.  Skuteczne, ale dla prawidłowego działania wymagające od nas i czasu, i cierpliwości – muszą być nakładane codziennie, najlepiej podczas kilkuminutowego masażu. Wcierki, zwłaszcza rodzimych producentów, są niedrogie i dostępne w większości drogerii oraz aptek.Przerzedzone włosy mogą być źródłem wielu kompleksów, a przyczyny wypadania bywają bardzo zróżnicowane. Poczynając od czynników zewnętrznych, poprzez nasz stan emocjonalny, poziom stresu, przebyte choroby i przyjmowane leki, aż po niewłaściwą pielęgnację. Pamiętaj, że każda przyczyna utraty włosów powinna być zdiagnozowana, bo tylko wówczas możliwe jest wdrożenie skutecznych działań.


Naturalne oleje roślinne

Bez olejów ani rusz! Naturalne, bogate w odżywcze składniki oleje roślinne działają bezpośrednio na skórę głowy i cebulki włosów. Dla najlepszych efektów powinny być stosowane regularnie, przed każdym myciem włosów – niewielką ilość należy delikatnie wetrzeć w skórę głowy i nasadę włosów, pozostawić co najmniej na kwadrans, choć najlepiej na całą noc. Można je stosować pojedynczo lub – co wzmocni efekt – po wymieszaniu. W walce z nadmiernym wypadaniem włosów świetnie sprawdzą się oleje z: kozieradki, czarnuszki czy łopianu. Khadi i rycynowy to naturalne stymulatory wzrostu, podobnie jak imbirowy i gorczycowy, które dodatkowo przyjemnie rozgrzewają i poprawiają ukrwienie skóry głowy.

 ✔ Ampułka do zadań specjalnych

Krótkoterminowa kuracja, która podobnie jak wcierki i oleje, powinna być stosowana bezpośrednio na skórę głowy. Prócz naturalnych, silnie skoncentrowanych ekstraktów roślinnych ampułki zawierają aminosacharydy, biotynę, kofeinę, aminokwasy oraz najnowsze patenty z laboratoriów (np. działający jak cement dla włosa aminexil). Niektóre ampułki są dostępne w dobrze zaopatrzonych drogeriach, a te wysoce specjalistyczne – wyłącznie w aptekach.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Ozzman 94.40.75.201 27.02.2017

 Jeżeli wszystkie mikroelementy i pierwiastki potrzebne do zdrowego i pięknego rozwoju chyry (i nie tylko chyry!) są w produktach roślinnych, to po co w tym celu dodatkowo maltretować i zabijać biedne zwierzęta. To nie jest zbyt rozsądna propozycja, tym bardziej, że konsumpcja szczątków bestialsko pomordowanych istot wcielonych jest tak bardzo szkodliwa dla naszego życia i zdrowia oraz prowadzi do negatywnych następstw karmicznych w tym życiu i następnym.

 

YOUTUBE.COM - DRASTYCZNE SZOKUJĄCE. I TY BIERZESZ W TYM UDZIAŁ

 

YOUTUBE.COM - MISTYCYZM 13 - WEGETARIANIZM

 

CO JEŚĆ, ŻEBY MIEĆ PIĘKNE I ZDROWE WŁOSY? - LOCZUSIOWO.BLOGSPOT.COM

nr 42/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium