Życie Podkarpackie nr 28/2020 Życie Podkarpackie nr 28/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 198/2020, Czwartek 16 lipca 2020 r., Marii i Benedykta
Opublikowano
Królewski orzech włoski
Zima to czas, kiedy sięgamy do naszych zapasów, które zgromadziliśmy z tego, co dała nam natura. Najczęściej robimy to tuż przed świętami. Bez wątpienia orzechy włoskie to produkt, który kojarzy się ze świątecznymi i noworocznymi daniami, choć i w powszedniej kuchni coraz go więcej. Nic dziwnego!
Ich  smak i aromat nie tylko wspaniale podkreśla dania i desery. Orzechye wzbogacają je też o cenne składniki odżywcze, witaminy i minerały. To z kolei ma przełożenie na nasze zdrowie i samopoczucie. Orzechy włoskie to również dobry sposób na szybką i zdrową przekąskę między posiłkami.
Ich smak i aromat nie tylko wspaniale podkreśla dania i desery. Orzechye wzbogacają je też o cenne składniki odżywcze, witaminy i minerały. To z kolei ma przełożenie na nasze zdrowie i samopoczucie. Orzechy włoskie to również dobry sposób na szybką i zdrową przekąskę między posiłkami.

Według badaczy z USA, orzechy włoskie mają aż dwa razy więcej antyoksydantów niż inneich odmiany. Dodatkowo są cennym źródłem witaminy E, magnezu, błonnika oraz wapnia i żelaza. Orzechy włoskie są więc szczególnie polecane osobom, które chcą usprawnić pracę mózgu, wspomóc serce i obniżyć cholesterol, a także tym, które chcą zadbać o swój wygląd.

Na żołądek i cerę

Dzięki silnym właściwościom bakteriobójczym orzechy włoskie są bardzo pomocne przy dolegliwościach żołądkowych. Według starej medycyny ludowej mogą pomóc w walce z pasożytami przewodu pokarmowego. Cynk zawarty w orzechach włoskich poprawia wygląd skóry, włosów i paznokci. Powinny być więc podstawą diety kobiet, które chcą zadbać o swój wygląd. Z orzechów można również zrobić domowy peeling oraz maseczkę.
Dzięki zawartości kwasu lanolinowego orzechy włoskie mają dobroczynny wpływ na komórki nerwowe. Powinny je jeść osoby mające kłopoty ze snem oraz przemęczone i zestresowane.

Przeczytaj również:
Jak stres wpływa na wygląd?
1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Anna 77.45.91.42 21.03.2017

Orzechy włoskie są też pyszne:D warto to zaznaczyć. świetnie sprawdzają się w pielęgnacji. Używam oleju z orzecha włoskiego Calaya jako serum na twarz. Świetnie się wchłania i pozostawia skórę promienną. Kupuje go w sklepie w półproduktami kosmetycznymi [reklama]  Teraz planuje przetestować peeling z orzecha włoskiego:)

nr 28/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium