Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 115/2018, Środa 25 kwietnia 2018 r., Marka i Jarosława
Opublikowano
Skuteczne sposoby na wypadanie włosów u mężczyzn
Bujna czupryna to dla wielu panów atrybut witalności i męskości, dlatego niektórym trudno pogodzić się z jej utratą. Gotowi są wiele zaryzykować, stosując rozmaite, często wręcz niebezpieczne dla zdrowia sposoby na odzyskanie włosów. Które metody warto polecić?
Nadmierna utrata włosów to problem, który może dotyczyć nawet 80 proc. mężczyzn jeszcze przed osiągnięciem pięćdziesiątki. Przyczyny mogą być bardzo zróżnicowane – od uwarunkowań genetycznych, przez problemy hormonalne, stres, stosowanie niektórych leków, na złej diecie skończywszy. Samodzielna walka z łysieniem, dobieranie preparatów kosmetycznych lub suplementów diety na zasadzie prób i błędów może się okazać nie tylko nieskuteczne, ale wręcz pogłębiać problem. Aby nie pogarszać swojego stanu, najlepiej zgłosić się do specjalisty. Badaniem kondycji włosów i skóry głowy zajmuje się trycholog, który dokładnie określa przyczynę problemu i wskazuje właściwą kurację leczniczą.

Główni winowajcy

U panów najbardziej charakterystyczne jest łysienie androgenowe spowodowane genetycznie uwarunkowaną nadwrażliwością organizmu na hormon DHT. Dihydrotestosteron to niezwykle aktywna pochodna testosteronu, która prowadzi do obkurczania mieszków włosowych, osłabia strukturę
włosów, czego efektem jest nadmierne ich wypadanie. Łysienie typu męskiego jest bardzo charakterystyczne – niewielkie zakola, które pojawiają się na początku procesu, z czasem się pogłębiają, a łysina obejmuje resztę głowy. Oczywiście znane są i inne przyczyny, jak choćby palenie papierosów. Na ten związek wskazują liczne badania naukowe.

Leczenie dla cierpliwych

W typowym łysieniu męskim nie pomogą drogeryjne szampony czy odżywki. Skuteczna kuracja przeciw wypadaniu włosów to taka, którą zaleci specjalista, trycholog lub dermatolog. Zazwyczaj są to stosowane miejscowo wcierki lub płyny zawierające specjalną substancję czynną (np. aminexil, minoxidil) oraz środki doustne. Preparaty miejscowe powodujące rzeczywisty odrost włosa dostępne są w aptekach bez recepty. Nawet stosując je regularnie, na pierwsze efekty trzeba poczekać nawet kilka miesięcy. Inną bardzo efektywną, choć wciąż kosztowną metodą, jest przeszczep włosów – osoby, które się zdecydują na tę opcję, również będą musiały wykazać się cierpliwością. Przeszczepione włosy pokrywają łysinę po upływie 6 miesięcy. Na szczęście istnieją rozmaite stylizacyjne triki, dzięki którym można optycznie nadać czuprynie objętości.  Warto porozmawiać z fryzjerem, który pomoże dobrać najlepszą fryzurę. 

4 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
oZZmAn 94.40.75.11 20.10.2016

Nazbierajcie sobie pokrzywy i skrzypu polnego i róbcie z nich napary i wywary do picia oraz róbcie płukanki z tychże i płuczcie tym regularnie dyńkę. Powodzenia !!!

POKRZYWA NA POROST WŁOSÓW I WYPADANIE WŁOSÓW - PARTY.PL

user
oZZmAn 94.40.75.11 20.10.2016

Jednakowoż z drugiej strony wszystkie najładniejsze i najprzystojniejsze chłopaki były (są) całe łyse np. Telly Savalas, Yul Brynner, Jerzy Dziewulski nie wspominając o Józefie Oleksym, że wymienię tylko kilku, tak więc nie ma co płakać z drugiej strony.

 

YOUTUBE.COM - THE TOY DOLLS - YUL BRYNNER WAS A SKINHEAD

user
antonina 185.148.64.17 22.01.2017

no tak łysi rządzą :)

user
Iwona 89.76.59.254 31.07.2017

Mój mąż stosował plastry przeciw wypadaniu z dermastica. Polecił nam je lekarz i muszę powiedzieć, że przyniosły ku mojemu zdziwieniu rewelacyjne efekty. Teraz zaopatruję męża w ich szampon do włosów i Jacek nie narzeka na ich wypadanie.

nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium