Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 172/2018, Czwartek 21 czerwca 2018 r., Alicji i Alojzego
Opublikowano
Przemyśl
Wystawa plenerowa: Przemyślanie ratujący Żydów
2 kwietnia przy gmachu głównym Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej otwarta została plenerowa wystawa Przemyślanie ratujący Żydów w czasie Zagłady”. Oprócz dokumentalnych zdjęć z przemyskiego getta są na niej nazwiska mieszkańców Przemyśla, którzy w tamtych czasach, kiedy za jakąkolwiek pomoc Żydom groziła kara śmierci, ukrywali lub w inny sposób pomagali Żydom.
fot. Jacek Szwic
Plenerowa wystawa obok muzeum cieszy się dużą popularnością.

To ważna wystawa, gdyż świadczy o tym, że wtedy antysemityzm nie był tak powszechny, jak to podają dzisiaj niektóre źródła. Ważna również dla młodego pokolenia, bo jest przykładem na to, że nawet w najtrudniejszych czasach można pozostać porządnym człowiekiem, choćby za cenę życia.

Więzieni lub rozstrzelani (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Ozzman 94.40.75.11 09.04.2016

Bardzo szlachetna i odważna postawa godna naśladowania. Jednakowoż może teraz ratujmy przed żydami te biedne zwierzęta, a zwłaszcza krowy.

 

YOUTUBE.COM - UWAGA + 18 DRĘCZENIE ZWIERZĄT PRZEZ ZYDÓW !

user
mk 91.193.208.124 12.04.2016

Do " Ozzmana" . Masz rację , otóż   nie tak dawno   , sejm , polski sejm  uchwalił uchwałę  zabraniającą tzw. " rytualnego uboju" . Krótko mówiąc , chodziło o  zakaz zabijania  zwierząt , bez  wcześniejszego ogłuszania , ażeby uniknęły cierpienia w czasie rzezi , bo tak to trzeba nazwać. I  co się okazało ? Otóż wpływowi - nie tylko polscy Żydzi,  doprowadzili do zmiany  legalnej Ustawy , w legalnie działającym parlamencie  , legalnie wybranym  przez obywateli  polskich . Co to oznacza  ?  Tyle   ,  że  Żydzi  zaznaczyli - dyskretnie  , jak to oni potrafią -, że  rosną w siłę   i są w stanie wymóc  na - jak wspomniałem   na legalnie wybranej władzy ustawodawczej/ parlamencie/ zmianę nawet Ustawy , jeśli tylko będzie taka ich wola. SĄ TO NIEZAPRZECZALNE FAKTY . A JAK WIADOMO,  Z FAKTAMI SIĘ  NIE DYSKUTUJE  .  Jednym z powodó  , upierania sie przy zmianie Ustawy , było koszene jedzenie . Jeśli by nawet tak było , to przecież są w stanie sprowadzić do Polski  z krajów  ościennych / Czechy , Niemcy , Litwa  / wspomniana koszerną żywność ,  przecież  - jak sami wspominają jest ich w Polsce tzw. " garstka" ,  co jest oczywistą nieprawdą , ale  mogą codziennie kilka wagonów  czy tirów chłodni   sprowadzić na własne  potrzeby , ale tu chodziło  o coś innego -  o pokazanie  "CO MY MOŻEMY   W POLSCE ZROBIĆ" . I TO NIE JEST W PORZĄDKU .ŻYCZYŁBYM  - NIE TYLKO JA - AŻEBY NOWY PARLAMENT PRZYWRÓCIŁ POPRZEDNIĄ USTAWĘ   , CHOĆBY TYLKO PO TO ,AŻEBY POKAZAĆ IM / ŻYDOM/ . MIEJSCE  W PRZYSŁOWIOWYM SZEREGU . W KOŃCU TO ONI SĄ  W GOŚCINNEJ POLSCE , A NIE POLACY / DZIĘKI NAJWYŻSZEMU/  .

nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium