Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 172/2018, Czwartek 21 czerwca 2018 r., Alicji i Alojzego
Opublikowano
Jarosław
„Powroty” jarosławskich artystów
Jadwiga Maria Jarosiewicz, Maria Piśko, Helena Płoszaj-Wodnicka i Jacek Michał Szpak to artyści związani z Zespołem Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Jutro zaprezentują wystawę swoich prac „Powroty”.
fot. MOK Jarosław

W dniach 15 – 30 maja  w Galerii Rynek 6 Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu będzie można podziwiać dzieła malarskie, ceramiczne oraz rzeźby czterech znanych artystów, absolwentów „Jarosławskiego Plastyka”. Wrnisaż już jutro, 15 maja, o godzinie 18.00.

Jadwiga Maria Jarosiewicz to malarka i scenografka, która zadebiutowała już w czasie studiów projektując scenografie i kostiumy do opery „Wolny Strzelec" C.M Webera w Operze Krakowskiej w reżyserii Małgorzaty Dziewulskiej. W malarstwie najbardziej interesuje ją człowiek, dlatego najczęściej tworzy portrety.

Helena Płoszaj-Wodnicka zajmuje się malarstwem i rysunkiem od 1971 r.  Tworzy w technice pastelu. Jej prace znajdują się w zbiorach państwowych i  prywatnych, zarówno w kraju jak i za granicą, m.in. w USA, Niemczech, Francji, na Kubie. Jest członkinią Grupy Twórczej "Złota Linia".

Maria Piśko uprawia grafikę, rysunek, ceramikę i tkaninę. Działała w Związku Artystów Pedagogów Ceramiki i Rzeźby.  W 2013 r. otrzymała Odznakę ”Zasłużony dla Kultury Polskiej” na Zamku Królewskim w Warszawie.

Jacek Michał Szpak uzyskał dyplomy z rzeźby, malarstwa i rysunku. Pełni funkcję Prezydenta Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Artystów Rzeźbiarzy w Warszawie. Był uczestnikiem i kuratorem kilkudziesięciu wystaw, plenerów i sympozjów w kraju i zagranicą.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium