Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 147/2018, Niedziela 27 maja 2018 r., Jana i Juliusza
Opublikowano
Region
Derby Artystyczne 2015
"Kobieta oczami artysty" i "Barwy Rzeczywistości" to dwa tematy prac, które można nadsyłać do programu „Derby Artystyczne 2015”.
Jest to już II edycja międzyregionalnego programu "Derby Artystyczne 2015" - Prezentacje Twórców Kultury, realizowanego w ramach Projektu "Integracja Sztuki".
Do udziału zaproszeni są artyści – malarze, graficy i plastycy.
Do wystaw każdy autor może zgłosić dwie prace, po jednej z każdego tematu, jednak wysyłając kartę zgłoszenia, można zaproponować 2 prace w każdym temacie (łącznie 4 prace), do wyboru przez komisję kwalifikacyjną.
Dwie główne międzyregionalne wystawy odbędą się w Katowicach i Tarnowie, a dwie towarzyszące w wybranych miastach z województw ościennych.
Pierwszy termin zgłoszeń proponowanych prac mija 30 maja 2015 roku. W zależności od ilości i terminowości zgłoszeń proponowanych prac, organizatorzy mogą podjąć decyzję o ustanowieniu dodatkowego terminu do przyjmowania zgłoszeń.   
Program "Derby Artystyczne' 2015" zainaugurowany będzie w II-giej połowie sierpnia,
a główne wystawy planowane są w okresie od września do listopada 2015 roku. Oprócz wystaw, w przygotowaniu są też imprezy towarzyszące.
W 2014 roku na głównych wystawach programu swoje prace zaprezentowało 91 artystów, w tym 41 artystów profesjonalnych, 50 artystów nieprofesjonalnych, łącznie z grupą 12 artystów niesłyszących.
Dokładne informacje o zasadach zgłoszenia do Programu "Derby Artystyczne' 2015", oraz druki niezbędne do dokonania zgłoszenia, dostępne są na oficjalnej stronie:  www.art-plus.info/derby
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium